mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Přehled: jaká zařízení obdrží Android 4.0 Ice Cream Sandwich?

autor:
,
Martin Pultzner
, vydáno:

V říjnu byla představena zcela nová verze operačního systému Android. Od té doby všichni bedlivě sledujeme, které současné telefony se aktualizace dočkají a které nikoliv. Informace se často mění a přicházejí v různou dobu. Přinášíme proto ucelený přehled zařízení, která okusí nový Android oficiální cestou. (Aktualizováno 29.7.2012)

Aktualizováno 29. 7. 2012 - Upřesnění termínů u Sony Ericssonu a Samsungu

Android logo

Na sklonku letošního roku vstoupil Android do své další éry. Představena byla nová verze 4.0 nesoucí jméno Ice Cream Sandwich. Ač by se zdálo logické, že se ji dočkají všechna zařízení s Androidem, není tomu tak. Proč? Mnohá již mají zastaralý a pomalý procesor či malou paměť RAM. Jiné jsou na trhu dlouho a výrobce jej dále podporovat nehodlá. Další překážkou jsou různé nadstavby, které proces přípravy aktualizace značně prodlužují a komplikují. Jde zároveň o odpověď na otázku, proč nedostanou všechny modely aktualizaci v jedné vlně. Operační systém Android využívá nespočet různých výrobců na spoustě různých modelů. Než se pustíme do přehledu, zmíním, že výrobce řadíme abecedně.

Android Ice Cream Sandwich Android Ice Cream Sandwich

Acer

Dotaz ohledně aktualizací na nový Android 4.0 jsme položili také Aceru, který je u nás známý především díky tabletům. Jako první na řadu půjde model A200, který update dostává koncem února. V další vlně přijdou na řadu tablety A100 a A500, které obdrží update v dubnu.

 • Acer Iconia Tab A200 (únor)
 • Acer Iconia Tab A100 (duben)
 • Acer Iconia Tab A500 (duben)

Acer Iconia Tab A200

Acer Iconia Tab A200 by měl Android 4.0 dostat jako první

Asus

Výrobce, který se v posledním roce proslavil zejména na poli tabletů. Úspěšné tažení má za sebou model Eee Pad Transformer a do prodejů se chystá už nástupce s přídomkem Prime. Oba mají v současné chvíli Android 3.2 Honeycomb. Asus však již potvrdil, že se oba modely aktualizace na verzi 4.0 Ice Cream Sandwich dočkají.

Asus EEE Pad Transformer Asus EEE Pad Transformer ASUS Transformer Prime ASUS Transformer Prime

Asus Eee Pad Transformer i Transformer Prime se dočkají Androidu 4.0

Modely Asus, které mají potvrzený Android 4.0
 • Eee Pad Transformer (přelom února a března)
 • Transformer Prime (již se prodává s Androidem 4.0)

HTC

Tchajwanský výrobce se v posledních letech těší velké oblibě, byť občas má s aktualizacemi problémy. Důvodem je trošku nenasytné prostředí Sense. To však HTC stále vylepšuje a snižuje jeho náročnost. Prozatím HTC potvrdilo aktualizaci pro několik svých telefonů. Mezi šťastlivce patří Sensation, Sensation XE, kteří se dočkají Androidu 4.0 už do konce března, respektive v dubnu v případě modelu Sensation. Těsně bude následovat Sensation XL. První kousky už Android 4.0 mají, nicméně aktualizace stále probíhá a váš Sensation se nové verze může dočkat až v průběhu června. Update byl dále potvrzen pro model EVO 3D, Incredible S, Desire S a také pro stylový Rhyme. Nově už jsou známi poměrně přesné termíny pro starší modely a vesměs lze říci, že se nového Androidu dočkají během června a července. Nového Androidu se pravděpodobně dočká i tablet Flyer. Naopak bez šance jsou majitelé modelu Desire, který měl problémy už s verzí 2.3 Gingerbread. Čtyřkového Androidu se pak nedočká dvojice Desire Z a Desire HD a samozřejmě ani méně vybavené telefony, mezi které se řadí Wildfire S či Explorer.

HTC Sensation HTC Sensation XE HTC Sensation XL HTC EVO 3D

HTC Sensation, Sensation XE, Sensation XL a EVO 3D mají aktualizaci potvrzenou

Modely HTC, které mají potvrzený Android 4.0
 • Sensation (duben - červen)
 • Sensation XE (březen - červen)
 • Sensation XL (duben - červenec)
 • EVO 3D (červen - červenec))
 • Incredible S (červen - červenec)
 • Desire S (červen - červenec)
 • Rhyme (červen - červenec)

Huawei

Výrobce, který na náš trh oficiálně vstoupil až v letošním roce, si pomalu ale jistě získává přízeň zákazníků. Nabízí zajímavé telefony za rozumné ceny a kladně se staví také k aktualizaci na Android 4.0. Oficiálně již byla přislíbena pro model Honor, levnější Ascned G300 a tablet MediaPad. Tato trojice se Androidu 4 dočká během května. Velmi pravděpodobně se Androidu 4.0 dočká i velmi dobře vybavená novinka Vision. Jako u ostatních výrobců zde platí, že modely se slabými procesory se aktualizace nedočkají.

Huawei Honor Huawei MediaPad Huawei MediaPad

Huawei Honor a MediaPad se již mohou těšit na Android 4.0

Modely Huawei, které mají potvrzený Android 4.0
 • Ascend G300 (září)
 • Honor (květen-červen)
 • MediaPad (květen)

LG

Jihokorejské LG si za poslední rok dokonale pošlapalo svou pověst. Aktualizace přinášelo absolutně poslední a s velkým odstupem za ostatními. Mnozí uživatelé nových telefonů LG nadále tvrdnou na verzi 2.2 Froyo. Dle nejnovějších informací se aktualizace bohužel příliš starších modelů nedočká. Koncem roku roku 2012 by aktualizace měla přijít pro modely Optimus 2X a Optimus Black. Ostatní modely Optimus Sol, Prada 3.0a a Optimus 3D by se nového Androidu dočkají také. Méně vybavené modely, například Optimus Hub, Optimus One a další se s největší pravděpodobností aktualizace oficiálně nedočkají. Důvodem je slabý procesor.

LG Optimus 2X LG Optimus Sol LG Optimus 3D LG Optimus Black

LG Optimus Sol, Optimus 3D a Prada 3.0 se Androidu 4.0 dočkají

Modely LG, které mají potvrzený Android 4.0
 • Optimus Sol
 • Optimus 3D
 • Optimus 2X (4. čtvrletí)
 • Optimus Black (4. čtvrletí)
 • Prada 3.0 (září)

Motorola

Znovuzrozená Motorola byla v letošním roce odkoupena Googlem. To ji pomohlo se nejen postavit na nohy, ale zajistí i brzké aktualizace na novější verze operačního systému. Oficiálně je potvrzena aktualizace pro model RAZR a tablet Xoom. Oba potvrzené modely se Android 4.0 Ice Cream Sandwich dočkají začátkem druhého čtvrtletí 2012. Později se updatu dočkají i u nás méně známé modely Pro + a Atrix. Naopak smůlu mají majitelé modelů Defy + a Defy mini, kteří si budou muset vystačit se stávající verzí 2.3.

Motorola RAZR Motorola RAZR Motorola Xoom

Android 4.0 se chystá pro Motorolu RAZR a Xoom

Modely Motorola, které mají potvrzený Android 4.0
 • RAZR (červen)
 • RAZR MAXX (červen)
 • Xoom (2. čtvrtletí 2012)
 • Pro +
 • Atrix

Samsung

Populárnější z jihokorejských výrobců už také odtajnil své plány ohledně aktualizací svých telefonů a tabletů. Během prvního čtvrtletí se dočkají tyto modely: Galaxy S II, Galaxy Note, Galaxy R (neprodává se v ČR). Tablety Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.7 a Galaxy Tab 7.0 Plus přijdou na řadu během letních prázdnin. Androidu 4.0 se zřejmě ve třetím čtvrtletí (přesný termín není znám) dočká i model Galaxy S Advance. Nedávno bylo oznámeno, že starší model Galaxy S a tablet Galaxy Tab se nedočkají aktualizace na Android 4.0. Okamžitě se však zvedla vlna nevole a výrobce své stanovisko částečně přehodnotil. Místo nového Androidu se však Samsung pro tyto zařízení pokusí přinést jakýsi Value Pack s těmi nejlepšími funkcemi z Androidu 4.0, které přinese do Androidu 2.3 Gingebread na těchto zařízeních. Tato informace byla nakonec potvrzena. Nového Androidu se nakonec nedočká poměrně nový a především výkonný model Galaxy W, který naopak dostane jen výše zmíněný Value Pack. Starší a méně vybavené modely, mezi které patří například Galaxy Ace, Galaxy Gio či Galaxy Y se aktualizace s vysokou pravděpodobností nedočkají.

Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy Note Samsung Galaxy Tab 10.1 Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus

Samsung plánuje aktualizaci pro modely Galaxy S II, Galaxy Note a všechny své letošní tablety

Modely Samsung, které mají potvrzený Android 4.0
 • Galaxy S II (od 13. března)
 • Galaxy Note (2. čtvrtletí 2012)
 • Galaxy R
 • Galaxy Tab 10.1 (červenec - srpen)
 • Galaxy Tab 8.9 (leden 2013)
 • Galaxy Tab 7.7 (červenec - srpen)
 • Galaxy Tab 7.0 (červenec - srpen)

Sony

Během letošního roku se sice Sony rozešlo s Ericssonem, nicméně v této kategorii se budeme zabývat pouze výrobky Sony s Androidem. Pod hlavičkou Sony exitují dva tablety a čtveřice telefonů. Stylový Tablet S a extravagantní Tablet P. Oba se nyní prodávají s verzí 3.2 Honeycomb. Sony však již potvrdilo, že se oba modely Androidu 4.0 dočkají. První na řadu přišel Tablet S, který nový Android 4.0 dostal na konci dubna. Tablet P by měl přijít na řadu brzy po prvním tabletu. Přibližně tedy půjde o jarní období. Otazník visí na aktualizací pro nové telefony Sony. Vlajková loď Xperia S se bohužel posunula až na konec června. Spolu s ní budou zřejmě následovat další nově představené modely - Xperia P, Xperia U a Xperia sola.

Sony Tablet S Sony Tablet S Sony Tablet P Sony Tablet P

Oba tablety od Sony o Android 4.0 nepřijdou

Modely Sony, které mají potvrzený Android 4.0
 • Tablet S (duben2012)
 • Tablet P (květen 2012)
 • Xperia S (červen 2012)
 • Xperia P (srpen 2012)
 • Xperia U (září - říjen 2012)
 • Xperia sola (září - říjen 2012)
 • Xperia go (září - říjen 2012)

Sony Ericsson

Přímo ukázkový přístup k aktualizacím má Sony Ericsson. Žádné složitosti a nový Android 4.0 dostanou takřa všechny modely s Androidem roku 2011. Pro jistotu si je vyjmenujeme. Ještě předtím však zmíním, že Sony Ericsson své modely rozdělil do dvou vln. První vlna se nového Androidu 4.0 dočkala v první polovině dubna a patří do ní modely Xperia arc S, Xperia neo V a Xperia ray. Ve druhé vlně se nacházejí modely Xperia arc, Xperia neo, Xperia pro, Xperia active, Xperia mini, Xperia mini pro a Live With Walkman, které aktualizaci dostávaly v průběhu května a června. Stranou prozatím zůstává Xperia Play, u které by aktualizace přinesla nekompatibilitu s mnoha hrami, což by jistě majitele nepotěšilo. Aktualizace se nedočkají bezmála dva roky starý model Xperia X10 a jeho malí sourozenci X10 mini/mini pro.

Sony Ericsson Xperia arc S Sony Ericsson Xperia neo V Sony Ericsson Xperia Play Sony Ericsson Xperia Pro Sony Ericsson Xperia mini Sony Ericsson Xperia ray Sony Ericsson Live with Walkman Sony Ericsson Xperia active

Nejlepší řešení od Sony Ericssonu: Android 4.0 dostanou všechny letošní modely

Modely Sony Ericsson, které mají potvrzený Android 4.0
 • Xperia arc S (duben)
 • Xperia neo V (duben)
 • Xperia ray (duben)
 • Xperia arc (květen
 • Xperia neo (květen)
 • Xperia pro (květen)
 • Xperia active (červen)
 • Xperia mini (červen)
 • Xperia mini pro (červen)
 • Live With Walkman (červen)

Tagy článku: , , , , , , , , , ,

Související články

Asus Eee Pad Transformer bude zřejmě první s Androidem 4.0 | vydáno
Huawei Honor 2 oficiálně: HD displej, čtyři jádra a Android ICS | vydáno
16
Recenze Sony Xperia miro: kompaktní a šikovný | vydáno
234

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

a co galaxy ace martin
Ahoj mam htc desire c a pri pripojeni k wifi mi vyskocila aktualizace softveru tak sem to pustil instalace dijela na 100 procent.Pak se telefon vypnul a nic.Nejde zapnout pri pripojeni na pc nereaguje ani ikona nabijeni nesviti.Žadam o radu dekuji Radim
Zdravim,mam xperiu S arc aktualizoval som ju na android4.0.4 a telefon mi zacal blbnut,mrznut atd.ako by som sa mohol vratit na stary android??? dik sopolko
Tak všechno jinak. I když mně technik z HTC psal, že update na stránkách HTCDEV je bez české lokalizace, tak tomu tak není. Nainstalováno a jede to OK. Jak
Dobrý den.Mám tel.samsung galaxy s2 verze androida je 4.0.3 a chtěl jsem to povíšit na verzi 4.0.4 ,ale nefunguje to. Můžete prosím poradit co s tím mám dělat.Moc děkuji Roman
Je to samsung GT-I5500 Kristýna
Když jsem připojená k wifi tak mě prostě nejde načíst stránka, ale signál mám silnej.. Čím to je ? ... Kristýna
Tak HTC Rhyme má update na Android 4, ale bez české lokalizace :( Jak
ano v pohodě Zdenek
Ještě doplňuji že jsem našel na anglické stránce samsungu že upgrade na ICS je pro Ace Plus ale nebude to jenom anglicky? Hlavně mi prosím odpovězte na to který mobil, s tím jsem v koncích Tom

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 160 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

3GadgetMix: miniaturní stabilizátor smartphonu a konec kabelů
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho seriálu pro vás máme stabilizátor pro smartphony, který zajistí dokonale klidný obraz při fotografování a natáčení videa při jakémkoli pohybu a v jakékoli pozici. Svými drobnými rozměry, designem a funkcemi je přitom určený především pro ženy. Druhým gadgetem je bezdrátová nabíječka, která je skutečně bezkontaktní.
6Vybíráme TOP 5 telefonů s velkým displejem
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Jedni je milují, druzí je nenávidí. Tak či tak, tabletofonů na trhu stále přibývá a u některých výrobců smartphony menší než 5 palců už ani nenajdeme. Pokud hledáte opravdu nejlepší z nejlepších, ať už po stránce designu, funkcí nebo výhodnosti, jste na správném místě. V dnešním článku se podíváme na 5 nejzajímavějších voleb.
recenze29Recenze Samsung Gear S3: téměř perfektní
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Trh chytrých hodinek v současnosti přinejlepším stagnuje. Mnoho výrobců si dalo s novými zařízení i roční pauzu a nová verze Android Wear byla několikrát odložena. Přesto se však na naše zápěstí dostala již třetí generace hodinek Gear S od Samsungu. Dokáže jihokorejský výrobce vzkřísit pohasínající zájem zákazníků, nebo jej nechá zhasnout úplně?
recenzeRecenze hry Bethesda Pinball: pinballovou koulí proti démonům
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Ostřílení matadoři Zen Studios pro nás přichystali další balíček herních stolů. Tentokrát je hlavním tématem Bethesda, která hře propůjčila tři známé licence: TES Skyrim, Fallout a Doom. To znamená trojici unikátních stolů s motivy populárních fantasy a sci-fi světů. Titul si navíc můžete stáhnout zdarma. Zatím jen pro Android.