Průvodci

1Vyberte přístroj

Chcete vybrat ten nejlepší přístroj pro vás či někoho jiného? Nechte si poradit od nás! Díky průvodcům mobilenet.cz vyberete ten správný mobil, tablet, počítač nebo chytré hodinky a náramek přesně podle vašich požadavků a financí. Vyberte si níže kategorii výrobku, přečtěte si naše obecné rady a dále pokračujte konkrétním průvodcem přesně pro vás.

2Obecné informace o výběru mobilu

Na trhu je nepřeberné množství mobilů. Jak ale vybrat ten správný a nespálit se? Než se pustíte to výběru konkrétního mobilu přesně pro vás, přečtěte si naše obecné rady. Poradíme vám, na co si dát pozor.

Kupujeme nový telefon: jak vybrat správně a na co si dát pozor

2Obecné informace o výběru tabletu

Tablety rozdělujeme na ty s menším, maximálně 10palcovým displejem, které se hodí na cesty a na ty s většími displeji, které se hodí spíše pro domácí, nebo pracovní použití, a které po připojení klávesnice a mohou zastoupit v základních úkonech i notebook.

2Obecné informace o výběru chytrých hodinek

Chytré hodinky jsou užitečným každodenním pomocníkem. Na vaše zápěstí přenesou notifikace z telefonu, dokáží měřit kroky i další fitness aktivity a mnohem víc. Hodinky rozdělujeme na ty s uzavřeným operačním systémem, do kterých nelze instalovat nové aplikace, a ty s otevřeným systémem (zejména Google Android Wear, Samsung Tizen a Apple Watch OS), jejichž funkcionalitu si můžete rozšířit aplikacemi. Vyberte si výběrem průvodce níže hodinky přesně pro vás.

2Obecné informace o výběru fitness náramku

Fitness náramky zpravidla nabízí kromě schopnosti monitorovat sportovní aktivity také základní funkcionalitu, jako je měření kroků, srdečního tepu, nebo zasílání notifikací z připojeného smartphonu. Většina náramků je vybavena menším, zpravidla dostatečně kvalitním, AMOLED displejem. Hlavní devízou těchto náramků je nižší pořizovací cena a pro některé uživatele může hrát roli i často nenápadný design.

2Obecné informace o výběru sluchátek

S bezdrátovými sluchátky můžete zapomenout na věčně zamotané kabely i na omezení v podobě nutnosti nosit telefon u těla. Díky bezdrátovému propojení máte naprostou svobodu pohybu, což oceníte například při cvičení. Takzvaná opravdu bezdrátová sluchátka jsou dodávána v ochranném pouzdře, které sluchátka chrání a zároveň i dobíjí. Vzhledem ke stále běžnější absenci 3,5mm konektoru u telefonů bezdrátová sluchátka do budoucna ovládnou svět.