To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část první

To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část první

Rok 2017 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2017 zaujaly nejvíce. V dnešním prvním díle jsme vyzpovídali prvních pět členů redakce, kteří představili svůj výběr.

Výběr redaktora Michala Šrajera

Pixely 2

Rád bych začal telefony, které mě za tento rok nejvíce zaujaly. Nejprve mi přicházejí na mysl nové Xperie a jejich videozáznam v 960 FPS a nejkrásnějším telefonem roku je podle mě buď LG V30, nebo Huawei Mate 10 Pro se svým stylovým „Signature“ pruhem na zádech. Ze všech telefonů ve mě však zanechaly nejlepší dojem Pixely 2. Ten větší z nich se přitom paradoxně potýká s mnoha problémy, ale já při jeho testování na žádné vážnější potíže nenarazil. Přesto mě však rozum táhne spíše k menšímu sourozenci, což je v podstatě úplně stejný telefon, jen se dá pohodlně ovládat jednou rukou.

Google Pixel XL 2

Především fotoaparát nových Pixelů je zkrátka fenomenální, až musí člověk před Googlem smeknout. Zároveň mě vždy velice příjemně překvapí, jak rychlý a plynulý umí Android v Pixelech být. Zkrátka letos chápu opět o trochu více zatvrzelé fanoušky Applu, kteří brání každý jeho počin. I když nejsou Pixely 2 tou nejlepší koupí, nemohu pomoci nemít je rád.

Start znovuzrozené Nokie

S napětím jsem letos sledoval, jakým směrem se bude ubírat značka Nokia v režii HMD Global, a výsledek byl pro mě rozpačitý. V průběhu roku jsem si vyzkoušel všechny nové Nokie, které se k nám dostaly, a prvotní dojem nebylo to kouzelné očarování, ve které jsem doufal. Nokia 5 a Nokia 6 jsou skvěle zpracované telefony, ale zkrátka jim něco chybí. Duši staré Nokie jsem u nich prostě tak trochu postrádal a telefony ani nijak zvlášť nevybočovaly z davu.

Nokia 8

Pak se mi ale asi před měsícem dostala na delší dobu do rukou vlajková Nokia 8 a musím říct, že jsem nyní mnohem více optimistický. Nejde ani tak o nápis Carl Zeiss na zádech či návrat Glance Screenu, který mě nadchl. Kouzlo je ve tvarech, hmotnosti a způsobu, jakým telefon sedne do ruky. Prostě jsem měl hned po prvním zvednutí telefonu pocit, že používám opět Nokii. Navíc si mě HMD získalo svým vřelým přístupem ke komunitě a vcelku rychlými aktualizacemi na Android 8.0 Oreo. Ani Nokia 8 není dokonalý telefon, ale po každém dni s ní se stále více těším, co si pro nás přichystá Nokia v roce 2018.

Dychtivé čekání na Razer Phone

Jen málokterý výrobce mě dokázal tak navnadit na svůj telefon jako právě Razer. Jeho herní výrobky mi jako letitému hráči nejsou cizí a hned od prvních zmínek o smartphonu se známým hadím logem na zádech jsem byl velmi zvědavý. Zvědavost však přešla velmi rychle v nadšení, když jsem spatřil zmínku o 120Hz displeji. K tomu navíc obří reproduktory na přední straně, velká baterie a čistý Android s Nova Launcherem Prime jakožto nativním prostředí? Ano, prosím!

Razer Phone

Od vyzkoušení iPadu Pro s jeho 120Hz displejem jsem si představoval, jak by vypadal takový panel v telefonu. A Razer mé přání splnil. Opravdu se nemohu dočkat, až si Razer Phone pořádně vyzkouším, ale nejen kvůli tomu parádnímu displeji. Jen a jen chválu slyším také na jeho reproduktory či výdrž baterie, dokonce i původně podprůměrný fotoaparát se snaží Razer rychle vylepšit velkými aktualizacemi. Nejočekávanějším telefonem příštího roku je tedy pro mě zatím paradoxně letošní model a potichu doufám, že se 120 Hz chytnou i ostatní výrobci. Osobně bych to rozhodně ocenil více než nějaké HDR, zakřivení displeje či jeho obří rozlišení.

Chvilka klidu s Bose QuietComfort 35 II

Letos jsme začali v redakci trochu více kroužit kolem sluchátek, a tak se mi jednoho krásného dne dostala do rukou sluchátka Bose QC35 II. O první generaci těchto sluchátek jsem toho slyšel opravdu hodně. Byl jsem tedy zvědavý, jak si povedou. Výsledkem je veskrze pozitivní recenze, při jejímž psaní jsem si patřičně užíval kvalitního zvuku.

Bose QuietComfort 35 II

Sluchátka QC35 II mě opravdu mile překvapila a zejména díky pohodlnosti a výbornému potlačení okolního hluku se mi po nich občas zasteskne. Taková sluchátka jsem kdysi opravdu dlouho hledal a nyní jsem je konečně na chvilku i mohl používat. Koupi brání jen vyšší cena, která je však velkým strašákem nejen pro mě, ale i řadu dalších kolegů v redakci, kteří začali po Bose QC35 rovněž pokukovat. Ale kdo ví, třeba cena časem klesne.

Diskuze ke článku
Absolut NoFak
1) Vypálené AMOLEDy
2) Přepálené ceny
3) Lagující systém
4) Výbuchy baterií
Petr
Sony má beztámečkový model? Jaký?
Apple Pay se v současnosti vyjednává a do léta 2018 bude spuštěno - pokud tedy dojde k dohodě.
Jakub Cihlář
Jakub Cihlář
Jestli bych se mohl zeptat jestli si mam koupit Lg G6 nebo Honor9. Dekuji za odpoved

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze