Už víme, kdy půjde Galaxy S9 do prodeje. Zaškrtněte si datum 16. března

Už víme, kdy půjde Galaxy S9 do prodeje. Zaškrtněte si datum 16. března
  • Na internetu populární fotka údajně reálných kusů Galaxy S9 se ukázala jako zdařilý fanouškovský počin
  • Budoucí vlajkové lodě Samsungu by měly mít displeje o velikosti 5,8 a 6,2 palců
  • Rozměry obou telefonů však poklesnou, displej využije čelní plochu efektivněji

Aktualizováno 16. 1. 2018

V poslední době není dne, abychom neslyšeli nějakou novinku o Galaxy S9 a ani dnešek není výjimkou. Od známého leakera Evana Blasse jsem se totiž dozvěděli, jak rychle si najde novinka cestu na trh. Galaxy S9 a S9+ se dočkají představení 26. února na veletrhu MWC 2018 v Barceloně a hned o tři dny později 1. března mají začít předobjednávky. Odesílání prvních zásilek a oficiální start prodeje má poté přijít 16. března. To znamená, že se dostane S9 mezi zákazníky o pár dní dříve než Galaxy S8 a Note8, kterým to trvalo více jak tři týdny.

Aktualizováno 15. 1. 2018

Blížící se představení Samsungů Galaxy S9 a S9+ potvrzuje i certifikace americkým úřadem FCC. Známe tak konkrétní označení. Galaxy S9 bude mít kód SM-G960, Galaxy S9+ pak SM-G965. Potvrzena je podpora všech klíčových frekvencí sítí LTE a známe také lokace, kde se novinky budou vyrábět. Kromě Jižní Koreji půjde ještě o Vietnam a Čínu.

Samsung Galaxy S9+ a Galaxy S9 Samsung Galaxy S9+ a Galaxy S9
Samsung Galaxy S9+ a Galaxy S9 prošly certifikací úřadu FCC

Aktualizováno 12. 1. 2018

Samsung na veletrhu CES 2018 potvrdil, že premiéra nových vlajkových lodí Galaxy S9 proběhne koncem února v Barceloně, avšak nadále zbývá čas na úniky. Aktuálně máme k dispozici fotografii, na které by mělo být zachyceno prodejní balení. To nám odhaluje také některé specifikace. Dle očekávání se jich mnoho shoduje se současnou řadou Galaxy S8, ale několik odlišností najdeme. Například hlavní 12megapixelový fotoaparát by měl mít proměnnou clonu f/1,5 a f/2,4. Podporován má být též záznam videa s až 1 000 snímky za vteřinu. Zajímavě také vypadá nasazené stereo reproduktorů AKG.

Samsung Galaxy S9

Aktualizováno 2. 1. 2018

Celý svět zachvátila v posledních hodinách fotografie z ikonky tohoto článku pocházející z čínských stránek Weibo, jež má zachycovat reálné kusy dvojice připravovaných telefonů řady Galaxy S9. Bohužel je však internet a práce s informacemi často opravdu ošemetná věc, a tak se velmi rychle ukázalo, že ve skutečnosti o fotografii skutečných telefonů nejde. Jedná se pouze o snímek z videa z YouTube kanálu Concept Creator, kde můžete najít třeba i konceptová videa nesplněných snů, jako je „bezrámečkový“ iPhone SE, Tesla Phone, Nokia 9, Galaxy X, LG G7 a mnohé další.

Tvůrce tohoto videa tak pouze zpracoval dosavadní leaky a zabalil je do krásného videa, ve kterém se nám ukazují spekulované rendery Galaxy S9 v té nejvyšší možné kvalitě. Na pravé fotky potvrzující design očekávaných novinek od Samsungu si tedy budeme muset ještě počkat. I tak však stojí video rozhodně za shlédnutí, jelikož nám dává doposud nejlepší pohled na tu nejpravděpodobnější podobu Galaxy S9.

Aktualizováno 18. 12. 2017

Přibližně dva měsíce před očekávaným představením nové řady Galaxy S9 unikají obrázky odolných pouzder pro Galaxy S9 a Galaxy S9+. Díky nim si opět můžeme více představit jejich vzhled a současně je odhaleno, že duální fotoaparát na zadní straně bude vyhrazen jen pro Samsung Galaxy S9+. Větší model také unikl skrze benchmark Gekkbench, čímž je opět potvrzen procesor Snapdragon 845 (k nám však zřejmě dorazí verze s procesorem Exynos), 6 GB RAM, 64GB úložiště či Android 8.0 Oreo.

Samsung Galaxy S9+ a Galaxy S9
Samsung Galaxy S9+ a Galaxy S9

Aktualizováno 16. 12. 2017

Galaxy S9 se opět ukazuje, avšak tentokrát na kvalitních renderech, na kterých má být zachycena menší varianta S9. Větší S9+ má nabídnout duální fotoaparát, kterého se menší sestra bohužel nedočká. Právě v oblasti fotoaparátu má dojít k největším vylepšením oproti letošnímu modelu. Potvrdilo se zachování 3,5mm jacku a přesunutí čtečky otisků prstů na mnohem lepší a přirozenější pozici. Zůstalo i dedikované Bixby tlačítko, ale spekulovaného ztenčení brady telefonu se očividně přeci jen nedočkáme. Za zveřejněním renderů stojí totiž @onLeaks, který podával zatím prakticky vždy přesné obrázky nadcházejících zařízení.

Aktualizováno 15. 12. 2017

Podle nových zpráv dojde k představení Galaxy S9 na sklonku února. Tím pádem je takřka jisté, že premiéra proběhne v rámci veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Následující ročník se koná od 26. února do 1. března, přičemž Samsung má mít tiskovou konferenci 27. února. Vcelku nedávno se hovořilo o dřívějším představení, nicméně to si Samsung údajně rozmyslel. Jeho současným modelům řady Galaxy S8 se totiž daří velmi dobře v konkurenci nového iPhonu X. Můžeme se také podívat, jak by modely Galaxy S9 měly zřejmě vypadat prostřednictvím videa s rendery.

Aktualizováno 12. 12. 2017

Podle posledních zpráv mají přijít Galaxy S9 a S9+ se značně vylepšeným skenerem oční duhovky. Rozlišení tohoto skeneru se má zvednou ze 2 megapixelů v Galaxy S8 a Note8 na 3, přičemž nově by měl skener rozpoznat duhovku i u lidí, kteří nosí kontaktní čočky či brýle. Zároveň už jej nemají mást ani rychlé pohyby očí nebo špatné světelné podmínky. To vše se má spojit s 3D technologií rozpoznání obličeje, jakou nabízí Apple u svého iPhonu X. Zrychlit by se měl výrazně samozřejmě také samotný proces odemykání.

Měli bychom se tedy dočkat mnohem bezpečnějšího způsobu přihlašování, jelikož prozatím má Samsung velké problémy s přesvědčováním bank k implementace jejich skeneru oční duhovky, jakožto způsobu přihlašování. Podle bank není tento způsob totiž dostatečně bezpečný a jeho nasazení často odmítají, čemuž se nelze divit.

Aktualizováno 11. 12. 2017

Sága týkající se umístění čtečky otisků prstů nebere konce. Nejnovější spekulace se opět přiklání k nepříliš populárnímu umístění z řady Galaxy S8. To znamená, že ji Samsung ponechá na zadní straně. Naznačují to úniky screenshotů z aplikace S Health. Na nich je vidět malý náhled zadní strany, který odhaluje i čtečku otisků prstů. Její umístění na zadní straně asi mnohé nepotěší, ale Samsung přeci jen umístění vylepší. Nebude hned vedle fotoaparátu, nýbrž kousek pod ním.

Umístění čtečky otisků prstů na současných modelech (vlevo) a umístění čtečky v budoucích modelech (vpravo)

Aktualizováno 7. 12. 2017

Brzké představení, o kterém se v případě vlajkových lodí Samsungu tradičně spekuluje, se ani tentokrát nepotvrdilo. V lednu premiéra řady Galaxy S9 rozhodně neproběhne. Přímo jako nepravděpodobný scénář to označili zástupci Samsungu. Premiéry se dočkáme buď v únoru v rámci barcelonského veletrhu, nebo až v březnu, stejně jako v případě řady S8. Kromě upřesnění termínu představení se nově také spekuluje, že by nová generace Samsungů mohla zcela postrádat čtečku otisků prstů.

Aktualizováno 30. 11. 2017

Jihokorejský Samsung si nechal patentovat snímač otisků prstů, který je umístěn přímo pod displejem. Informace z potvrzení patentů naznačují, že na celém displeji bude až 12 bodů, které budou schopné rozpoznat váš otisk prstů. Z průřezu displejem můžeme vidět, že plocha pro rozpoznání otisku prstů bude ihned pod krycím sklíčkem. Díky tomu by měla dobře fungovat možnost ověření správného uživatele. Pakliže by měl váš telefon v rukou kdokoliv cizí, zobrazí se v daných aplikacích jen některé položky. Typicky může jít o galerii či kontakty. Nové řešení umístění čtečky otisků prstů by se mohlo objevit právě již na modelech Galaxy S9. Potvrzené to však v tuto chvíli není.

Samsung

Aktualizováno 9. 11. 2017

Objevily se spekulace, že by jihokorejský Samsung mohl začít s produkcí modelů řady Galaxy S9 už během prosince. Pakliže by se to potvrdilo, mohlo by k představení dojít během ledna a v únoru by novinky mohly dorazit na první pulty obchodů. Je však otázkou, zda se tyto spekulace potvrdí. Téměř každý rok se setkáváme s informacemi, že výrobce zkrátí interval mezi dvěma generacemi. Modely řady S8 byly představeny letos v březnu.

Původní informace z 30. 10. 2017

Není pochyb o tom, že v prvních měsících roku 2018 se dočkáme představení nových vlajkových lodí jihokorejského Samsungu. Takřka jisté je jejich označení – půjde o Samsungy Galaxy S9 a S9+. V základu se nebudou příliš lišit od Galaxy S8 a Galaxy S8+, jak naznačují prvotní úniky vzhledu čelní strany. Povšimnout si však lze ještě menšího prostoru pod displejem. Pokud dále zjistíme, že velikost displejů bude 5,8 palců a 6,2 palců, tedy nezměněná, a současně, že dojde ke snížení výšky obou modelů o přibližně 4 milimetry, můžeme slavit. Samsungu se povede ještě zvýšit procentuální využití čelní plochy displejem.

Samsung Galaxy S9

Částečně se spekuluje o tom, že se Samsung nadále snaží implementovat čtečku otisků prstů za displej, avšak jako pravděpodobnější se jeví varianta s opětovným nasazením na zadní stranu. I do řady Galaxy S se podívá duální fotoaparát, a to zřejmě s 16 megapixely. Duální, 12megapixelový snímač se pak objeví dokonce i na čelní straně. Pod kapotou bude Snapdragon 845, který se má již brzy představit. Je však možné, že Samsung opět sáhne k dvěma verzím, přičemž v té evropské může být nasazen procesor Exynos.

Samsung Galaxy S9+

Klíčová informace se týká hudebního výstupu. Zdá se, že Samsung již nebude déle čekat a příští rok u svých vlajkových lodí odstraní 3,5mm jack. Nadále bude zachována zvýšená odolnost s certifikací IP68.

Zdroj: reddit.com, twitter.com, gsmarena.com, patentscope.wipo.int, koreaherald.com, weibo.com, thebell.co, twitter.com

Diskuze ke článku
David
To uz je trpapny jak podle hnusneho applu davaji vyrobci pryc 3,5 mm jack - ktery je nejlepsi konektor na hudbu :)
Michal
Zatím mám pořád svojí s7 edge, s8 se mi sice líbí, ale za ten finanční rozdíl mezi prodejem s7 a koupí s8+ která víceméně nenabízí kromě většího displeje nic navíc co by pro mě bylo nějak moc důležité jsem se rozhodl počkat na s9+, pokud ovšem nebude mít 3,5 jack, tak asi počkám až spadne cena s8+ nebo note 8 a půjdu do něj.
ROBERTONEFINITO
VSAK MAME I JINE MOŽNOSTI (HUAWEI, HONOR, ONE PLUS... ) ten Samsung si zachvili uvědomí , že vše není věčné a až začnou skomírat prodeje.... radi by přehodnotili co kde by nasli... ale už to nebude ono a dopadnou jak HTC?? jen muj tip... pro zákazníka jsou momentalně nejlepší staje (s androidem a nej poměr: výkon/výbava/aktualizace/přiměřena kvalita za rozumnou cenu) HONOR a ONE PLUS , jak to začnou u samsungu jakkoliv ořezávat při neustálem navyšování ceny --- tak zte židličky spadnou :-)
Tomas
Sem s tim!!! Mam S8, mel jsem radu let nejnovejsi iPhony, naposledy jsem koupil pritelkyni iPhone 8. A uz je taky nahlodana a premysli o vymene tez za S8. Je to proste jinde a mnohem lepsi. Hned jak S9 bude, objednavam.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze