Google Pixel 2 XL
recenze

Google Pixel 2 XL

Prvotřídní stroj se špatnou pověstí
21

Vrchol nabídky samotného Googlu, tedy ten nejlepší z nejlepších. Pixel 2 XL se měl stát zlatým hřebem roku 2017, avšak nemilé problémy, které jeho krátký život provázejí, mnohé spíše odrazují. Přesto se velký Pixel 2 stal jedním z nejlepších telefonů roku. Jen to bohužel není taková pecka, v jakou jsem nepochybně nejen já doufal.

Menší Pixel 2 již recenzí prošel, nyní nastal konečně čas podívat se na nechvalně pověstného většího sourozence. Pixel 2 XL si za těch pár měsíců na trhu stihl uříznout slušnou ostudu, kdy se musí spousta majitelů potýkat s řadou amatérských problémů. Samotný telefon toho ale nabízí hodně: výkonný hardware, výborně fotící fotoaparát, tenké rámečky s předními stereo reproduktory, větší baterii a samozřejmě nejnovější Android 8.1 Oreo. Pojďte se tedy podívat, jak si nakonec ten přerostlý Pixel 2 v naší recenzi vedl.

Google Pixel 2 XL

Rozměry157,9 × 76,7 × 7,9 mm, 175 g
DisplejPOLED, 6" (2 880 × 1 440 px)
Fotoaparát12,2 Mpx, video: 3 840 × 2 410 px, 30 FPS
ProcesorQualcomm Snapdragon 835 MSM8998, 4×2,45 GHz + 4×1,9 GHz
PaměťRAM: 4 GB, úložiště: 6,4 GB / 128 GBne
Akumulátor3 520 mAh, doba nabíjení: 1:33 hodin

Google Pixel 2 XL – videorecenze

Za zapůjčení děkujeme e-shopu Alza.cz.

Obsah balení: mohlo to být lepší

Balení se oproti Pixelu 2 nezměnilo. Najdeme tu tedy telefon, malou brožurku, redukci z USB-C na USB-A, o jejíž praktičnosti pochybuji, a bohužel také nabíjecí kabel s USB-C na obou koncích. Pokud tedy nemáte počítač s USB-C konektorem, bude pro vás propojení s telefonem problémové. Dále tu máme potřebnou redukci z USB-C na 3,5mm jack a samozřejmě nabíjecí adaptér, který má britskou koncovku.

Konstrukční zpracování: rodinná podoba

Podle zadní strany byste Pixel 2 XL na obrázku od menšího bratříčka nerozeznali. Design a konstrukce jsou na chlup stejné, což znamená dle certifikace IP67 voděodolné hliníkové tělo potažené speciální plastovou vrstvou, díky které telefon neklouže z ruky, a horní pruh skla, jenž v sobě schovává lehce vystupující čočku fotoaparátu. V naší černobílé variantě to Pixelu dokonce i vcelku sluší, přičemž bílá barva je na dotyk hladší než černá u menšího Pixelu 2 a telefon působí hodnotněji. I větší model si však můžete pořídit v černé variantě, pokud se vám líbí více.

Jen to oranžové vypínací tlačítko vypadá zkrátka zvláštně. Kdyby byla boční tlačítka černá, vypadal by Pixel podle mě ještě o kousek lépe. Nemluvě o faktu, že bych u něj ocenil drážkování pro lepší rozlišení od kolébky hlasitosti. Musí ale pochválit příjemný stisk a umístění tlačítek. Zejména hlasitost se ovládá opravdu pohodlně, byť vypínací tlačítko by mohlo být trochu níž. Čtečka otisků prstů je ovšem umístěna akorát na dosah prstů, funguje rychle a rozpoznala můj otisk doslova pokaždé na první pokus.

Vraťme se na chvilku také k vystupujícímu fotoaparátu, který je dost výrazný na to, aby se telefon na stole maličko kýval, když poklepete na levý horní roh telefonu. Požívání to ale moc nevadí, jelikož při psaní ťukáte do displeje ve spodní polovině a v takovém případě se telefon ani nehne. Poznávacím znakem letošních telefonů od Googlu jsou rovněž mačkací boky, které vyvolají Google Asistenta, avšak pouze pokud máte telefon v angličtině. Pokud nastavíte telefon při úvodním nastavením do češtiny, nedivil bych se, kdybyste se o této funkci nikdy nedozvěděli. Jedná se o zajímavou přidanou hodnotu, ale fakt, že nejde mačkání jakkoliv nastavit, zatímco u HTC ano, tuto funkci v porovnání poněkud degraduje.

Mačkání je ovšem díky tvarům zařízení mnohem pohodlnější a snazší než u HTC. S tím ostatně souvisí také velmi dobrá ergonomie Pixelu 2 XL. I takto velké pádlo se pohodlně drží a manipulace s ním není takový problém, jako u některých jiných konkurentů. Pro mě je však i tak telefon příliš velký a na ovládání jednou rukou rovnou zapomeňte. Pro takové kratochvíle se raději podívejte na 5palcový Pixel 2.

Líbilo se nám
  • kvalitní konstrukce
  • voděodolnost IP67
  • pohodlné mačkání boků
  • skvělá čtečka otisků prstů
Nelíbilo se nám
  • vypínací tlačítko by mohlo být níž
Diskuze ke článku
volte
Funguje s tímto mobilem telefonování přes LTE u českých operátotů? V celé recenzi bohužel není o funkci VoLTE ani zmínka!
Martin
To radši LG V30 než Pixel 2 XL. Jinak Modrým nádechem trpí každý kdo má oled, dokonce samsung i růžový :D
Absolut NoFak
Vypálené Amoledy, lagy a asi milijarda problémů: takhle se kopíruje od ShitShuntu.
Antik
Z recenze vyplývá ze kdyz ho chcete neni to spatny telefon ,ale jestli se rozhodujete ostatni jsou lepsi

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze