Bose QuietComfort 35 II
recenze

Bose QuietComfort 35 II

Ta nejlepší sluchátka pro samotáře
5

Občas se nám do redakce dostane i něco jiného než telefon, tablet či notebook. Recenze různého příslušenství či jiných chytrých zařízení nám také nejsou cizí a jedním z takových jsou i sluchátka. Proto se dnes podíváme na zoubek bezdrátovým sluchátkům Bose QuietComfort 35 II, která se pyšní třeba integrací Google Asistenta.

Sluchátka Bose jsou známa především jednou věcí - aktivním potlačením hluku. V tom Bose vždy exceloval a stal se díky řadě sluchátek QuietComfort benchmarkem pro všechny ostatní sluchátka s touto funkcí. Minulý rok však zašel výrobce ještě dál a udělal svá proslulá sluchátka navíc i bezdrátová, a tak vznikla sluchátka QuietComfort 35, která patřila mezi ty vůbec nejlepší na trhu.

Bose QuietComfort 35 II

Přesuňme se však do současnosti, kdy se Bose snaží na svůj úspěch navázat druhou generací. Ta ovšem přináší jen minimální změny a tou hlavní novinkou je tak pouze integrace Google Asistenta se speciálním tlačítkem, čímž se snaží výrobce čelit řadě silné konkurence s chytrými funkcemi. Jedná se sice o zajímavou a občas i užitečnou funkci, ale prodejní tahák zůstává i letos stále stejný. Bose QC35 II jsou stále ta nejpohodlnější a nejtišší sluchátka, která si můžete pořídit.

Obsah balení: ochrana zaručena

V samotné krabičce naleznete nejprve pevné látkové pouzdro, které se skvěle hodí pro cestování a ochranu vašich drahých sluchátek. Až uvnitř nalezneme samotná sluchátka Bose s dalším příslušenstvím. Tím je malá příručka, nabíjecí microUSB kabel a propojovací kabel s 3,5mm jackem na obou koncích.

Konstrukční zpracování: jako v peřince

Druhá generace proslulých sluchátek vypadá prakticky totožně jako ta první. Vzhled by se dal stále označit za tradiční, nebo chcete-li až nudný. Osobně mi jejich vzhled vůbec nevadí a naopak vítám, že na sebe ve víru velkoměsta nijak zvlášť neupozorňují. Navíc díky univerzálnímu designu sednou dobře jak ke sportovní bundě, tak k saku. Pokud však chcete, aby vypadala vaše drahá sluchátka přeci jen trochu lépe a upoutala, kupte si raději rovněž prodávanou stříbrnou variantu.

Bose QuietComfort 35 II

Mušle jsou vyrobeny z matného plastu, tedy přesněji z nylonu plněného skleněnými vlákny, a dají se otáčet o více jak 90 stupňů s nějakými 20 stupni náklonu. Rovněž jejich držáky i hlavový most sluchátek jsou vyrobeny z plastu. Jedinou dávkou honosnějších materiálů jsou zde kovové krytky na zadní straně mušlí a velmi příjemné polstrování hlavového mostu alcantarou.

O polstrování mušlí se poté stará měkká a velmi pohodlná syntetická kůže se silikonovými vložkami pro pasivní potlačení šumu. Výsledkem nejsou ta úplně nejluxusnější sluchátka, ale na bytelnost si nelze stěžovat a rozhodně nepůsobí levně. Nošení v tašce či batohu by vydržela bez problémů, ale byla by škoda nevyužít pěkné tvrzené pouzdro, které ke sluchátkům v balení dostanete.

Výhodou z velké části plastové konstrukce je ovšem velmi nízká hmotnost. Bose QC35 II váží pouze 234 gramů a ihned po nasazení na hlavu zjistíte, jak lehká a pohodlná tahle sluchátka jsou. Kombinace lehké konstrukce a měkkých příjemných materiálů je zde opravdu znamenitá a ani po 6 hodinách nepřetržitého nošení jsem nepociťoval nějakou zátěž. Mušle vám sevřou hlavu hezky pevně, ale nemačkají ji, což znamená, že se nemusíte bát ani rychlejších pohybů hlavy.

Na pravé mušli je umístěna většina ovládacích tlačítek, která snadno nahmatáte a mají velmi příjemný stisk. Najdeme tu zapínač, pomocí kterého se sluchátka i párují, tlačítko pro pozastavení přehrávání hudby a dvojici pro ovládání hlasitosti. Letošní novinkou je speciální tlačítko na levé mušli, ke kterému se však dostaneme později.

Vnitřní hardware a funkce: mouchy se najdou

Co se bezdrátové technologie týče, nenajdete tu nic nového. O propojení se smartphonem či jiným zdrojem se stará starší Bluetooth 4.1, což vzhledem k dostupnosti verze 5.0 trochu zamrzí. Přesto bylo propojení naprosto perfektní a za celý týden používání jsem nikdy nezažil, že by zvuk vypadl, nebo byly jiné problémy se spojením. Navíc je tu pro rychlé párování i NFC, což určitě každý ocení. Je ovšem škoda, že tu nenajdeme žádný skutečně kvalitní kodek pro přenos zvuku jako aptX či LDAC. Jiná sluchátka v této cenové relaci je už nabízí a jelikož dokonce i nový Android 8.0 Oreo přináší jejich plnou podporu, jedná se o menší mínus.

Bose QuietComfort 35 II

Bose to ovšem alespoň v mých očích napravuje tím nejlepším aktivním potlačením hluku na trhu, které letos lze dokonce i nastavit. U první generace QC35 mohlo být potlačení zapnuto, anebo vypnuto – žádná věda. Nyní si však můžete ve velmi jednoduché aplikaci zvolit z maximálního potlačení jen částečné, anebo jej stále kompletně vypnout. Toto nastavení můžete zároveň ovládat i novým tlačítkem na levé mušli. Mě vyhovovalo odhlučnění na maximum, ale pár lidí, kteří si sluchátka vyzkoušeli, jej raději přepnuli na sníženou úroveň, jelikož od opravdu silného potlačení hluku pociťovali tlak na uších.

Stejně jako naprosto úžasné potlačení hluku, které vás přemístí do vlastního světa, musím pochválit i velmi důležitou výdrž baterie. Sluchátka vydržela bez problémů proklamovaných 20 hodin bezdrátového přehrávání, přičemž pokud je připojíte pomocí přidaného jack konektoru k telefonu či počítači, vydržela téměř dvojnásobek (funkce potlačení hluku vyžaduje asistenci baterie). Test výdrže probíhal při hlasitosti zhruba 70 procent a po celou dobu bylo zapnuto aktivní potlačení hluku. Pokud jej však vypnete, určitě se výdrž ještě prodlouží. Zamrzet může jen nabíjení pomocí staršího microUSB namísto nového USB-C. Nabití na 100 procent zabere něco málo přes 2 hodiny a 30 minut.

Rozdíl v kvalitě zvuku přitom mezi bezdrátovým připojením a kabelem byl pro moje uši skoro až nepostřehnutelný, ale poznat jde. Ani tak však není bezdrátový přenos vůbec špatný, o čemž může svědčit i fakt, že jack kabel jsem nechával každý den doma.

Pochválit si musím rovněž volání přes tato sluchátka, které bylo až překvapivě příjemné. První generace měla problémy s mikrofonem, který odchytával i okolní zvuk a hovor nebyl pro protější stranu zrovna nejlepší. To však u QC35 II nehrozí. Hovor byl nádherně čistý a hlasitý pro obě strany. Naopak jsem z protější strany hovoru často slýchal, že nebyl znát skoro žádný okolní hluk, i když jsem zrovna seděl v hlučném autobusu.

Navíc nebude do sluchátek při hovoru ani zbytečně řvát, jak bývá často zvykem. Bose vám totiž krom protější strany pouští zároveň i váš vlastní hlas, takže se i s nasazenými sluchátky velmi dobře slyšíte. Zpočátku se cítíte divně, ale po pár sekundách se sluch přizpůsobí a mluvíte naprosto normálně, a především nekřičíte na celé náměstí.

Diskuze ke článku
Vlastimil Dlouhý
Dobrý den.Přečetl jsem si článek a se vším musím souhlasit pouze bych dodal že sluchátka bose comfort 35 po připojeni přes aplikaci bose connect a aktualizaci lze též nastavit sílu odhlučnění
universal9
V baleni važne chyba adapter do lietadla alebo je to len "novinarske balenie? Pýtam sa len preto, lebo QC35 ho v baleni maju, tak ma to prekvapilo. Dakujem.
Kubino
"propojovací kabel s 3,5mm jackem na obou koncích"
Fakt? Já myslel, že sluchátka mají 2,5 mm jack, nebo to tak aspoň měla první generace...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze