mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

články uživatele Michal Šrajer

recenze25Recenze Samsung Gear S3: téměř perfektní
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Trh chytrých hodinek v současnosti přinejlepším stagnuje. Mnoho výrobců si dalo s novými zařízení i roční pauzu a nová verze Android Wear byla několikrát odložena. Přesto se však na naše zápěstí dostala již třetí generace hodinek Gear S od Samsungu. Dokáže jihokorejský výrobce vzkřísit pohasínající zájem zákazníků, nebo jej nechá zhasnout úplně?
Android aplikace týdne: System Panel 2
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Tentokrát se v našem seriálu ponoříme do těch největších detailů našich Android zařízení. Pokud tedy máte rádi naprostý přehled o tom, co se ve vašem telefonu či tabletu děje a jak vše funguje, máme aplikaci přesně pro vás. Po delší pauze se totiž vrací do obchodu Google Play aktualizovaná aplikace System Panel ve své druhé verzi, která přináší krásný design a spoustu funkcí.
recenze50Recenze Lenovo Phab 2 Pro: první svého druhu
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Již je tomu rok, co jsme si vyzkoušeli zajímavý project Tango od Googlu, tedy systém rozšířené reality pro mobilní zařízení, ale až nyní se k nám dostal první volně prodávaný telefon s touto technologií. Stalo se jím gigantické Lenovo Phab 2 Pro, tedy telefon vyšší střední třídy s 6,4palcovým displejem. Otázkou však zůstává – je nový Phab jen pěknou hračkou, nebo i dobrým telefonem?
Top Apps: výběr užitečných widgetů
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Widgety patří neodmyslitelně k Androidu již od jeho prvopočátku, a proto jsme se rozhodli, že je čas si jich pár konečně ukázat. Výjimečně jsme si také neurčili konkrétní kategorii, do které by všechny dnes představené aplikace spadaly. Zkrátka vám jen představíme pár užitečných widgetů, na které jsme narazili při toulkách v obchodě Google Play.
4Android akademie: automatizace a jak na ni
vydáno |
Michal Šrajer
| článek |
Automatizace je pravděpodobně jedním z nejzajímavějších a nejkomplexnějších technologických oborů. Díky ní si můžete ulehčit život či zefektivnit pracovní proces. Ať už jde o obří tovární přístroje, montážní linky, stolní počítače, tablety, Windows či iOS, jedná se mocný nástroj a my se dnes podíváme, jak je to s technologií na Androidu.
1Android aplikace týdne: GoOut
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Pokud jste společenský typ a máte rádi různé kulturní akce, máme dnes něco přesně pro vás. Aplikace GoOut vám totiž snadno a rychle poradí, jaké akce se právě ve vašem okolí konají. Můžete tak prohledávat akce nejen v muzeích či galeriích, ale třeba i v klubech. Samozřejmostí je také přehled koncertů či divadelních představení.
recenze81Recenze Samsung Galaxy A5 (2017): na cestě k vrcholu
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Rok se s rokem sešel a v našich rukách skončila již třetí generace Samsungu Galaxy A5, tedy zástupce řady A, která hned po vlajkové řadě S a Note představuje ty nejvíce prémiové kousky od jihokorejského výrobce. Tyto modely mají přilákat zákazníky, kteří nechtějí příliš utrácet, ale žádají krásný design. Dokáže nás svým pozlátkem okouzlit, nebo nás tato růžová fešanda nechá chladnými?
3Top Apps: aplikace pro trackování seriálů
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Prakticky každý má v dnešní době nějaký svůj oblíbený seriál, u kterého dychtivě čeká na každou další epizodu. Co když však přijdou nové epizody až příští rok nebo zatím není jisté, zda vůbec budou? Potom se hodí dnešní trackovací aplikace, které budou vaše oblíbené pořady hlídat za vás a pak vás na ně jednoduše upozorní.

příspěvky uživatele Michal Šrajer

Omlouváme se za chybu v tabulce, už byla opravena. NFC skutečně chybí
V tom musím souhlasit. Na notifikaci upozorní telefon jen jednou při jejím příchodu. Potom už nemáte šanci zjistit na první pohled, jestli přišla nová notifikace. Musíte před telefonem mávnout nebo jej prostě probudit. Mohlo se využít alespoň předního blesku pro volitelné upozorňování navíc.
Zdravím, pokud bych se s podobným problémem setkal, tak na to nepochybně upozorním, jelikož by to byl vcelku zásadní problém. Notifikace ambientního displeje fungují naprosto bez problémů. Dokud upozornění neotevřu či nezahodím, tak mi zůstává stále zobrazeno formou známe bublinky.
Zdravím, v článku zmiňuji, že se tato vlastnost týká globálních verzí jednotlivých modelů. Bohužel se zrovna telefony řady Mi5 této verze zatím nedočkaly, což je obrovská škoda. Pokud já vím, je globální verze k dispozici pro Redmi 3s, Redmi Note 3 a již brzy také nový Mi Note 2. Xiaomi se však nechalo slyšet, že hodlá do budoucna nabízet stále více telefonů v této verzi, takže uvidíme, jak tomu bude příští rok :)
Jen pro Pixel je zatím především Pixel Launcher a hluboké propojení s Asistentem. Ostatní vlastnosti systému (nové notifikace, multitasking...) jsou součástí samotného Androidu 7.
Omlouvám se za chybu. O hybridní slot se opravdu jedná, ale druhá karta nefunguje. Můžete tak použít jen SIM kartu a paměťovou kartu. Text jsem již opravil
Samozřejmě máte pravdu. Jedná se pouze o Single Sim s možností vložit paměťovou kartu. Omlouvám se za chybu, text jsem opravil.
Ano, samozřejmě máte pravdu, jedná se o IP53. Překlep byl opraven :)