mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

články uživatele Michal Šrajer

9Android O Developer Preview je tu! Co je nového?
vydáno |
Michal Šrajer
| článek |
Včera spatřilo nečekaně světlo světa první Developer Preview zbrusu nového Androidu O, tedy již osmé verze mobilního OS od Googlu. Potrvá sice ještě pár měsíců, než dostaneme detailní obrázek o všech novinkách v systému, ale už nyní si jej mohou majitelé novějších zařízení od Googlu vyzkoušet. A co přesně tedy prozatím o Androidu O vůbec víme?
Top Apps: malé, ale šikovné aplikace
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Ne všechny aplikace musí být velké a komplikované. Existuje i spousta maličkých, ale možná o to šikovnějších aplikací a my si dnes právě takové představíme. Konkrétně si uděláme přehled v použitých datech, trochu si zpříjemníme psaní a na závěr se zbavíme jednoho trnu v patě při používání Bluetooth.
12Navštívili jsme první Xiaomi Concept Store v ČR
vydáno |
Michal Šrajer
,
Michal Marek
| článek
V úterý jsme měli tu možnost podívat se do nově otevřeného showroomu Xiaomi Concept Space. Stojí za ním firma Lion Mobile provozující populární e-shop Xiaomimobile.cz. Nový showroom je prvním takovýmto zařízením v České republice. Zájemci o produkty progresivní čínské značky Xiaomi tedy mají konečně možnost všechna zařízení si před případnou koupí osahat a vyzkoušet.
1Android aplikace týdne: Simple Control
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Trojice ovládacích tlačítek pod displej patří k Androidu stejně jako ikonický zelený robot. Spoustě lidí vyhovuje čistě softwarová verze těchto tlačítek, ale ne každý telefon je nabízí. Pokud jste jedním z těchto lidí či si jen chcete usnadnit ovládání většího zařízení, máme pro vás dnes aplikaci, která by mohla zaujmout.

příspěvky uživatele Michal Šrajer

Souhlasím, se Sony dostala Jolla zcela novou příležitost, kterou může pořádně využít. Snad jí nepromrhá...
Ano, nic oficiálního zatím skutečně nemáme. Bohužel...
Zdravím, čistý Android tento způsob notifikací nenabízí, ale je možné stáhnout si aplikaci z Google Play, která tuto funkci přidá. Za mě mohu doporučit třeba tuto https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ksmobile.launcher.plugin.unread&hl=cs
Omlouváme se za chybu v tabulce, už byla opravena. NFC skutečně chybí
V tom musím souhlasit. Na notifikaci upozorní telefon jen jednou při jejím příchodu. Potom už nemáte šanci zjistit na první pohled, jestli přišla nová notifikace. Musíte před telefonem mávnout nebo jej prostě probudit. Mohlo se využít alespoň předního blesku pro volitelné upozorňování navíc.
Zdravím, pokud bych se s podobným problémem setkal, tak na to nepochybně upozorním, jelikož by to byl vcelku zásadní problém. Notifikace ambientního displeje fungují naprosto bez problémů. Dokud upozornění neotevřu či nezahodím, tak mi zůstává stále zobrazeno formou známe bublinky.
Zdravím, v článku zmiňuji, že se tato vlastnost týká globálních verzí jednotlivých modelů. Bohužel se zrovna telefony řady Mi5 této verze zatím nedočkaly, což je obrovská škoda. Pokud já vím, je globální verze k dispozici pro Redmi 3s, Redmi Note 3 a již brzy také nový Mi Note 2. Xiaomi se však nechalo slyšet, že hodlá do budoucna nabízet stále více telefonů v této verzi, takže uvidíme, jak tomu bude příští rok :)
Jen pro Pixel je zatím především Pixel Launcher a hluboké propojení s Asistentem. Ostatní vlastnosti systému (nové notifikace, multitasking...) jsou součástí samotného Androidu 7.