mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

články uživatele Michal Šrajer

recenze1Recenze Lenovo Moto Z Play: nevyužitý potenciál
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Motorola byla známá dobrým poměrem cena/výkon u svých levnějších zařízení, ale jak tomu bude nyní pod křídly Lenova? Představu můžeme dostat pohledem na první luxusnější kousek střední třídy. Nové Moto Z Play navazuje na starší Moto X Play, které bylo v podstatě odlehčenou a levnější vlajkovou lodí. Podařilo se však Lenovu úspěšně navázat na odkaz předchůdce?
7Android aplikace týdne: AccuBattery
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Baterie je jednou ze základních a nejdůležitějších součástí všech mobilních zařízení. Zasloužila by si tedy tu nejlepší možnou péči, ale bohužel tomu tak většinou nebývá a nijak zvlášť se o ní nestaráme. Mohla by nám s tím však pomoci dnešní aplikace AccuBattery, která si klade za cíl co nejvíce prodloužit životnost vaší baterie.
7To nejzajímavější z roku 2016 podle redakce – část druhá
Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2016 zaujaly nejvíce. V dnešním druhím díle jsme vyzpovídali dalších pět členů redakce, kteří představili svůj výběr.
16Top Apps: alternativní offline navigace
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Je zima, prázdniny a s tím souvisí i čas dovolené. Je tedy čas vyrazit někam na hory, ale co když úplně nevíte, jak se do vámi zvolené destinace dostat? Od toho tu máme dnešní výběr alternativních navigací k zavedeným Google Mapám, které vám na dlouhých i kratších cestách zaručeně pomohou. Zároveň však nebudete potřebovat drahocenná data, jelikož naším výběrovým kritériem byl offline režim, abyste se nemuseli strachovat o signál.
60Přechod na nový telefon s Androidem: tipy pro snadnou migraci
vydáno |
Michal Šrajer
| článek |
Možná jste pod stromečkem našli váš první telefon se zeleným robůtkem na obrazovce nebo jen chcete vyzkoušet něco nového. Ať už je to jakkoli, my vám dnes pomůžeme s co nejjednodušším přechodem na váš nový androidí telefon. Podíváme se, jak si tam přetáhnou nejen hudbu, fotky či videa, ale také kalendář, kontakty či třeba SMS zprávy.

příspěvky uživatele Michal Šrajer

Zdravím, v článku zmiňuji, že se tato vlastnost týká globálních verzí jednotlivých modelů. Bohužel se zrovna telefony řady Mi5 této verze zatím nedočkaly, což je obrovská škoda. Pokud já vím, je globální verze k dispozici pro Redmi 3s, Redmi Note 3 a již brzy také nový Mi Note 2. Xiaomi se však nechalo slyšet, že hodlá do budoucna nabízet stále více telefonů v této verzi, takže uvidíme, jak tomu bude příští rok :)
Jen pro Pixel je zatím především Pixel Launcher a hluboké propojení s Asistentem. Ostatní vlastnosti systému (nové notifikace, multitasking...) jsou součástí samotného Androidu 7.
Omlouvám se za chybu. O hybridní slot se opravdu jedná, ale druhá karta nefunguje. Můžete tak použít jen SIM kartu a paměťovou kartu. Text jsem již opravil
Samozřejmě máte pravdu. Jedná se pouze o Single Sim s možností vložit paměťovou kartu. Omlouvám se za chybu, text jsem opravil.
Ano, samozřejmě máte pravdu, jedná se o IP53. Překlep byl opraven :)
Text už jsem upravil, stala se menší chybka. Samozřejmě máte pravdu, při přehrávání na šířku telefon přepne do sterea a určitě je vhodné na to upozornit

Zdravím, na videopohledu se rozhodně pracuje, ale bohužel vyjde o něco později
(upraveno )
Recenze Huawei P9 Plus: podruhé a pod tlakem
Notifikační dioda je, ale její chování nelze upravovat v nastavení. Maximálně jí můžete vypnout