Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

1
Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru sluchátek se dostali výrobci Bang & Olufsen, Sony, Apple a Sennheiser
  • Kromě špičkového zvuku se můžete těšit i pohodlí při nošení či snadné ovládání

Pokud hodláte poslouchat hudbu skutečně kvalitně a současně nechcete vyrušovat své okolí, nevyhnete se pořízení sluchátek přes hlavu, tzv. on-ear. Ta samozřejmě dnes běžně existují i v bezdrátové formě. Očekávat můžete pohodlné náušníky, bohatou výbavu včetně aktivního potlačení okolního hluku či praktické ovládání skrze samotná sluchátka. V tomto výběru se proto zaměříme na nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu.

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

Bang & Olufsen Beoplay HX

Bang & Olufsen Beoplay HX představují za cca 10 tisíc korun takřka to nejlepší, co si můžete na své uši nasadit. Vynikají tradičně skvělým zpracováním při zapojení hodnotných a vkusných materiálů. Velkou výhodu spatřujeme ve velmi pohodlném nošení díky nízké hmotnosti. Přesto se novinka chlubí dlouhou výdrží, která mezi konkurencí nemá obdoby. Uznejte sami, že až 40 hodin na jedno nabití vám vystačí i na ty nejdelší cesty. Zaškatulkování mezi sluchátka, která lze doporučit, pak podtrhuje kvalitní zvuk s velmi silným aktivním potlačením okolního hluku.

I sluchátka za vyšší cenu se bohužel zcela nevyhnou kritice. Ta míří například k nepřesnému oznamování stavu baterie – liší se údaje v telefonu a v aplikaci od výrobce. Ostatně právě aplikace je možná nejpalčivějším problémem, neboť teoreticky ideální párování je v praxi trnitou cestou. Zamrzí také absence NFC, které by právě párování elegantně vyřešilo.

Bezdrátová sluchátka Bang & Olufsen Beoplay HX nabízí obchod Mobil Pohotovost, kde si je můžete zakoupit.

Apple AirPods Max

Velká sluchátka přes hlavu má ve své nabídce rovněž Apple a nazývá je AirPods Max. Jejich cena bohužel poskočila nad hranici 15 tisíc korun, a tak jistě oceníte, že jsou velmi kvalitně zpracována a příjemně sedí na hlavě. Vše navzdory tomu, že jejich hmotnost je až nepříjemně vysoká. Při nošení se vám také mohou více potit uši, avšak to je často problém všech velkých sluchátek, která nejsou primárně určena například pro aktivní sportování. Povedený je režim aktivního potlačení hluku, který vás dokáže zcela odpoutat od okolního světa a hodí se i pro ty, kteří chtějí chvilku být v absolutním tichu.

O něco slabší jsou sluchátka v oblasti výdrže, která se pohybuje jen kolem 20 hodin, zde tedy Apple za konkurencí zaostává. Nelíbí se nám také nepříliš věrné podání hudby. AirPods Max jednoduše změní vyznění mnoha skladeb k obrazu svému. Někoho to zaujme, uživatele dychtící po originalitě ale spíše naštve. Opomenout nemůžeme ani chybějící NFC.

Sennheiser Momentum Wireless 4

Letošní novinka od Sennheiseru, model Momentum Wireless 4, vás možná na první pohled tolik nezaujme. Vzhled odpovídá levnějším sluchátkům, byť vás vyjdou na zhruba 8 tisíc korun. Jakmile je však vyzkoušíte, možná je vůbec nebudete chtít sundat. Mají vysoce kvalitní zvuk, který vás pohltí. Svůj díl práce odvádí i velmi dobře fungující režim aktivního potlačení okolního hluku. Celkovou spokojenost podpoří i snadné ovládání přímo na sluchátkách.

Perfektní je výdrž sluchátek, která i s aktivovaným režimem ANC dosahuje až 60 hodin, což je naprosto perfektní a snadno zastíní veškerou konkurenci. Sluchátka se tak skvěle hodí na dlouhé cesty bez nutnosti je nabíjet. I to však nezabere mnoho času, zcela vybitá sluchátka dočerpáte za zhruba 2 hodiny. Zástupce od Sennheiseru je tak tipem pro ty, kteří hledají kvalitní zvuk a dlouhou výdrž.

Sony WH-1000XM5

Na závěr jsme si nechali letošní novinku v podobě sluchátek Sony Sony WH-1000XM5, která cílí na ty nejnáročnější, přesto stojí zhruba 8 tisíc korun. Mají precizní materiály i zpracování, díky čemuž se pohodlně nosí i po delší době. Hudbu si můžete vychutnávat opravdu dlouho, stejně jako sluchátka Bang & Olufsen se i model od Sony chlubí výdrží až 40 hodin na nabití. Navíc je podporováno opravdu rychlé nabíjení, kdy za 3 minuty dojde k dobití na 3 hodiny poslechu.

I ti nejnáročnější ocení vysoce kvalitní reprodukci hudby, kdy není zastřen žádný nástroj ani u složitějších skladeb. Famózně pak funguje režim aktivního potlačení okolního hluku, který vás zcela oprostí od okolního dění. Výhodou sluchátek Sony je pak podpora NFC, díky čemuž si je vždy snadno a rychle spárujete se svým telefonem pouhým vzájemným přiblížením.

Související články
Diskuze ke článku
Dini Dini
Dini Dini
Je to opravdu hodně individuální, takže IMHO:
Všechna sluchátka jsou super, hodnotím fakt detaily:

Senn+Sony (XM4) ničím nezaujaly ani nezklamaly, prostě dobrý sluchátka, jak bych očekával.

Ale Maxy..to co popisuje redaktor jako zkreslení bych já naopak popsal jako vykreslení. Nepřebasovaný hloubky a neuřvaný (a výborně prokreslený) výšky totiž způsobí, že jsou slyšet i jiný zvuky z pozadí. Ano - opravdu to dá některým písničkám nový rozměr a mě to uchvátilo. V těchto sluchtkách (v Sony XM4 ne) pochopíte, proč vaše kapela je pořád amaterská a jiná je na výsluní, je tam slyšet opravdu všechno.

Napoprvé v prodejně jsem se do nich nezamiloval, ale doma v klidu už pak jo. Měl jsem rád přebasovaný Porta pro, přestal jsem mít rád přebasovanou hudbu...ač basák.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze