Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

3
Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru sluchátek se dostali výrobci Bang & Olufsen, Sony, Apple a Philips
  • Kromě špičkového zvuku se můžete těšit i pohodlí při nošení či snadné ovládání

Tento výběrový článek je neaktuální, aktualizace je v přípravě.

Pokud hodláte poslouchat hudbu skutečně kvalitně a současně nechcete vyrušovat své okolí, nevyhnete se pořízení sluchátek přes hlavu, tzv. on-ear. Ta samozřejmě dnes běžně existují i v bezdrátové formě. Očekávat můžete pohodlné náušníky, bohatou výbavu včetně aktivního potlačení okolního hluku či praktické ovládání skrze samotná sluchátka. V tomto výběru se proto zaměříme na nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu.

Bang & Olufsen Beoplay HX

Bang & Olufsen Beoplay HX představují za cca 12 tisíc korun takřka to nejlepší, co si můžete na své uši nasadit. Vynikají tradičně skvělým zpracováním při zapojení hodnotných a vkusných materiálů. Velkou výhodu spatřujeme ve velmi pohodlném nošení díky nízké hmotnosti. Přesto se novinka chlubí dlouhou výdrží, která mezi konkurencí nemá obdoby. Uznejte sami, že až 40 hodin na jedno nabití vám vystačí i na ty nejdelší cesty. Zaškatulkování mezi sluchátka, která lze doporučit, pak podtrhuje kvalitní zvuk s velmi silným aktivním potlačením okolního hluku.

I sluchátka za vyšší cenu se bohužel zcela nevyhnou kritice. Ta míří například k nepřesnému oznamování stavu baterie – liší se údaje v telefonu a v aplikaci od výrobce. Ostatně právě aplikace je možná nejpalčivějším problémem, neboť teoreticky ideální párování je v praxi trnitou cestou. Zamrzí také absence NFC, které by právě párování elegantně vyřešilo.

Apple AirPods Max

Velká sluchátka přes hlavu má ve své nabídce rovněž Apple a nazývá je AirPods Max. Jelikož stojí opět takřka 12 tisíc korun, nijak nepřekvapí, že jsou velmi kvalitně zpracována a příjemně sedí na hlavě. Vše navzdory tomu, že jejich hmotnost je až nepříjemně vysoká. Při nošení se vám také mohou více potit uši, avšak to je často problém všech velkých sluchátek, která nejsou primárně určena například pro aktivní sportování. Povedený je režim aktivního potlačení hluku, který vás dokáže zcela odpoutat od okolního světa a hodí se i pro ty, kteří chtějí chvilku být v absolutním tichu.

O něco slabší jsou sluchátka v oblasti výdrže, která se pohybuje jen kolem 20 hodin, zde tedy Apple za konkurencí zaostává. Nelíbí se nám také nepříliš věrné podání hudby. AirPods Max jednoduše změní vyznění mnoha skladeb k obrazu svému. Někoho to zaujme, uživatele dychtící po originalitě ale spíše naštve. Opomenout nemůžeme ani chybějící NFC.

Philips Fidelio L3

Z o něco dostupnějších cenových hladin jsme vylovili bezdrátová sluchátka Philips Fidelio L3, která pořídíte za zhruba 6 tisíc korun. Velice příjemně se nasazují a pohodlně sedí na uších, a to hned od začátku, což znamená, že si je oblíbíte během chvíle. Brzy však zjistíte, že na sport příliš vhodná nejsou. Kožené náušníky totiž způsobují, že se uši po nějaké době zpotí. Zvukově se nám líbí dynamický rozsah, důraz na hloubky a celkový dosah Bluetooth. Naopak režim ANC patří spíše mezi slabší a bude vyhovovat jen méně náročným.

Naopak spokojeni budete s výdrží na nabití, která může dosáhnout až na 38 hodin – jednoznačně se tak řadí k nadprůměru. Na ovládání hudby a různých režimů se hodí spíše telefon a doprovodná aplikace od Philipsu. Snaha o dotykové ovládání přímo na sluchátkách totiž skončí jen nevítanou zlobou.

Sony WH-1000XM5

Na závěr jsme si nechali letošní novinku v podobě sluchátek Sony Sony WH-1000XM5, která cílí na ty nejnáročnější, přesto stojí zhruba 10 tisíc korun. Mají precizní materiály i zpracování, díky čemuž se pohodlně nosí i po delší době. Hudbu si můžete vychutnávat opravdu dlouho, stejně jako Bang & Olufsen se model od Sony chlubí výdrží až 40 hodin na nabití. Navíc je podporováno opravdu rychlé nabíjení, kdy za 3 minuty dojde k dobití na 3 hodiny poslechu.

I ti nejnáročnější ocení vysoce kvalitní reprodukci hudby, kdy není zastřen žádný nástroj ani u složitějších skladeb. Famózně pak funguje režim aktivního potlačení okolního hluku, který vás zcela oprostí od okolního dění. Výhodou sluchátek Sony je pak podpora NFC, díky čemuž si je vždy snadno a rychle spárujete se svým telefonem pouhým vzájemným přiblížením.

Související články