Nejlepší chytré hodinky bez ohledu na cenu

9
Nejlepší chytré hodinky bez ohledu na cenu
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru zavítaly hodinky značek Samsung, Apple, Huawei i Suunto
  • Samozřejmostí je špičková odolnost, kvalitní displej či slušná výdrž na nabití


V rámci chytrých hodinek bez ohledu na cenu se zaměříme na skvěle vybavené, ale také stylové hodinky, jež nabídnou kvalitní záznam sportovních aktivit, chytré funkce i dostatečně dlouhou výdrž na nabití.

Vybíráme nejlepší chytré hodinky bez ohledu na cenu

Nejlepší sportovní chytré hodinky bez ohledu na cenu

Apple Watch Ultra 2


Vrcholem chytrých hodinek z nabídky cupertinského výrobce jsou stále špičkově vybavené, ale také prémiově naceněné Apple Watch Ultra 2. Tento model disponuje nejdelší výdrží na nabití ze všech Apple Watch a zároveň se chlubí pokročilou GPS či například velmi užitečnou funkcí detekce pádu, kterou jsme si mohli „bohužel“ sami vyzkoušet.

U Apple Watch Ultra 2 je samozřejmostí podpora Wi-Fi, eSIM, technologie UWB pro přesné vyhledávání či obří integrované úložiště s 64 GB (uživatelsky dostupných je zhruba 56 GB). Do něj si lze kromě podcastů a hudby ukládat také nejrůznější aplikace či přesouvat fotografie z telefonu.

Během používání jistě oceníte rovněž 1,92" OLED obrazovku s jemností 338 PPI, kterou lze ozdobit speciálním ciferníkem dostupným pouze pro Apple Watch Ultra, zároveň zprostředkuje skutečně nadprůměrný maximální jas o hodnotě až 3 000 nitů. Odolnému safírovému sklu navíc sekunduje neméně odolné titanové pouzdro doplněné o několik ovládacích prvků. Mezi nimi najdeme tradiční otočnou korunku (která funguje zároveň jako tlačítko) či nastavitelné tlačítko. Z hlediska odolnosti se lze těšit na certifikaci IP6X a také standardy WR100, EN13319 a MIL-STD 810H. Oproti první generaci Apple Watch Ultra pak zaujme výkonnější čipset SiP 9, díky němuž lze využívat gesto přiložení prstů k sobě.

Suunto Vertical Titanium Solar


Pokud hledáte skutečně sportovně zaměřené hodinky, mohl by vás oslovit model Suunto Vertical. Hodinky v nabídce finského výrobce jsou unikátní například tím, že byly vyrobeny přímo ve Finsku, což se v dnešní době, kdy se naprostá většina elektroniky vyrábí v Asii, již jen tak nevidí. Suunto Vertical Titanium Solar jsou také vysoce environmentální, neboť byly vyrobeny ze 100% obnovitelné energie a stejně tak se chlubí 100% vykompenzovaným CO2.

Z hlediska materiálů si v ničem nezadají s dříve zmíněnými Apple Watch Ultra 2. I tyto hodinky se totiž chlubí safírovým sklem a pouzdrem z titanu/nerezové oceli, které obsahuje rovněž polyamid tvrzený skleněnými vlákny. Specialitou je pak miniaturní solární panel integrovaný do displeje, díky kterému mohou hodinky dle výrobce zvládnout až jeden rok bez konvenčního nabíjení v omezeném režimu používání. Při běžném používání během průměrně slunečného počasí se lze spolehnout na velmi pěkných 20 dní.

Suunto Vertical mají i velmi přesnou dvoupásmovou GPS, která se na otevřeném prostoru chytá velmi rychle a ani mezi vyššími budovami ve městě vás nenechá dlouho čekat. Přesností navíc překonávají většinu konvenčních chytrých hodinek, záznam trasy tak bude odpovídat realitě. Doprovodná aplikace je pěkně zpracovaná a uživateli poskytuje zajímavé přehledy o sportovním/zdravotním monitoringu. Výhodou těchto hodinek zaměřených na sportovce je i poměrně neotřelý design.

Samsung Galaxy Watch5 Pro


Samsung Galaxy Watch5 Pro představují prozatím stále to nejlepší z aktuální řady „Watch Pro“, cenově se přitom drží oproti výše zmíněné dvojici relativně u země. Prémiovými materiály výrobce však nešetřil, konkrétně se můžete těšit na safírové sklo displeje s tvrdostí 9 na Mohsově stupnici, titanové pouzdro, odolnost IP68, certifikaci do 5 atmosfér i vojenský standard MIL-STD-810G. Za velmi praktický považuje také pásek s magnetickým upínáním, které je velmi rychlé a pohodlné.

Předností tohoto modelu je rovněž 1,36" Super AMOLED displej o rozlišení 450 × 450 pixelů a s povedenou digitální lunetou. Za zmínku dále stojí hardware v podobě osvědčeného 5nm procesoru Exynos W920 s grafickým čipem Mali-G68, 1,5 GB RAM a 16 GB paměti, z níž pro aplikace, hudbu a obrázky zůstane k dispozici zhruba 8 GB. Uživatele, kteří chtějí být neustále „na telefonu“, potěší také podpora eSIM a vhod přijde i Wi-Fi.

Ve výbavě dále najdeme 590mAh baterii, která umí zprostředkovat komfortní dvoudenní výdrž (i s aktivovaným monitoringem spánku). Díky větší baterii, která navíc podporuje rychlejší nabíjení, je možné se zapnutou GPS sportovat až 20 hodin, což už je dostatek času i pro zkušenější běžce či cyklisty.

Huawei Watch Ultimate


Huawei Watch Ultimate sází na ultraprémiové materiály či potápěčský režim s reálnou voděodolností do 100 metrů. Pokud jste navíc fandy větších hodinek, budete v sedmém nebi, neboť mnoho větších chytrých hodinek renomovaných výrobců podle mě na trhu již nenajdete, pokud vůbec nějaké. Hlavní důraz byl však kladen na materiály, které jsou jednoduše prvotřídní – safír, keramika (na spodní straně i na lunetě) či tekutý kov se zirkoniem. Právě použití zirkonia má pak zaručit například extrémně vysokou odolnost oproti rzi, která je mnohonásobně vyšší než například u nerezové oceli či titanu.

1,5" displej je typu LTPO AMOLED, což je zárukou krásných barev, bezproblémových pozorovacích úhlů, ale díky maximálnímu jasu až 1 000 nitů také skvělé čitelnosti v jakýchkoliv podmínkách. Příkladně funguje automatická regulace, která s vhodně zvoleným ciferníkem vytváří u Watch Ultimate povedenou iluzi klasických hodinek. Z dalších funkcí neschází Always-On, rychlé rozsvícení obrazovky reagující na zvednuté zápěstí či možnost displej vypnout jeho přikrytím. Další novinkou je pak tmavý režim, který se zřejmě inspiroval u Apple Watch Ultra a představuje změnu barev rozhraní do oranžové a černé, která má být pohodlnější pro oči. Tento tmavý režim se může aktivovat i automaticky na základě východu/západu slunce a využijete jej v expedičním režimu.

Huawei Watch Ultimate jsou osazeny 530mAh baterií, která umí zprostředkovat reálnou dvoutýdenní výdrž za předpokladu, že budete využívat notifikace, hodinky budou kontinuálně měřit srdeční tep, teplotu či SpO2 a každý den s nimi budete aktivně monitorovat zhruba půlhodinovou procházku. Výdrž je tak famózní. Novinkou je pak rychlejší nabíjení, kdy lze dočerpat energii z 0 do 100 % zhruba již za hodinu. I kdybyste tak měli jednou za týden hodinky sundat ze zápěstí na půl hodiny, budete mít stále dostatek energie.


Diskuze ke článku
Porydge Covername
Porydge Covername
Watch 5 Pro jsou lepší než Watch 6 Classic nebo se na MP potřebují zbavit zásob starého modelu?
Josef Skála
Josef Skála
Když už je tam Suunto, tak proč ne i Garmin?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze