Nejlepší chytré hodinky bez ohledu na cenu

6
Nejlepší chytré hodinky bez ohledu na cenu
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru zavítaly hodinky značek Samsung, Apple, Huawei i Google
  • Samozřejmostí je špičková odolnost, kvalitní displej či slušná výdrž na nabití

Po zadání slevového kódu „mobilenet“ (bez uvozovek) v košíku na webu MP.cz získáte na hodinky z dnešního výběru slevu 10 %! Sleva je platná pro 10 nejrychlejších zájemců.

Kategorie chytrých hodinek skýtá skutečně bohaté množství modelů a vybírat lze hned podle několika různých kritérií. V tomto výběru nejsme omezeni cenou, tudíž se zaměříme na ty podle nás nejlepší chytré hodinky současnosti, kdy si na své přijdou majitelé iPhonů i smartphonů s Androidem, ale také vyznavači prémiových materiálů a špičkové odolnosti.

Vybíráme nejlepší chytré hodinky bez ohledu na cenu!

Nejlepší chytré hodinky bez ohledu na cenu

Apple Watch Ultra 10 Titanium


Za zástupce hodinek z výroby společnosti Apple jsme si tentokrát nevybrali model Ultra 2, ale obyčejné Apple Watch 10. Tedy ne tak docela obyčejné, neboť se v titanové úpravě cenou vyrovnají zmíněným Ultra 2. Vyznavači titanu přitom mohou ocenit fakt, že Apple Watch 10 působí výrazně civilněji oproti sportovně vypadajícímu modelu Ultra, jsou vhodnější i pro subtilnější zápěstí a disponují vylepšeným, velmi rychlým nabíjením, které dokáže vcelku markantně ovlivnit celkový uživatelský zážitek.

Nové Apple Watch 10 mají také paradoxně mírně větší obrazovku než Ultra 2, a to konkrétně 1,96". Ano, rozdíl 0,04 palce je víceméně zanedbatelný, vylepšené pozorovací úhly však již nikoliv. Apple konkrétně slibuje, že je obrazovka až o 40 % jasnější při pohledu pod úhlem a my můžeme dosvědčit skvělou čitelnost, kterou zprostředkovává i více než slušný max. jas 2 000 nitů. S pořízením titanové verze navíc získáte stejně odolné safírové sklo jako právě u Watch Ultra, hodinky jsou však zhruba o 20 gramů lehčí, a to se počítá.

Za velmi praktické považujeme i již zmíněné rychlé nabíjení, kdy lze za pouhých 30 minut nabít hodinky z 0 na 80 %, a výdrž, ačkoliv je s aktivovaným režimem Always-On přibližně 1,5denní, nepředstavuje problém. Na své si přijdou také vyznavači pokročilého operačního systému, neboť dokáže watchOS fungovat do určité míry autonomně, tedy bez závislosti na telefonu. Samozřejmostí je podpora eSIM, veškeré navigační služby, svižný chod i velké množství aplikací a další výhody plynoucí z ekosystému společnosti Apple.

Google Pixel Watch 3


Obdobou Apple Watch jsou Google Pixel Watch 3, které vsází na pro hodinky typický kruhový ciferník, s čímž se však pojí také menší a méně prakticky využitelná plocha (kulaté) obrazovky. Designově se každopádně jedná o velmi povedený kousek, kdy již samotné zaoblené 3D sklo budí pozornost, vypadá velmi hezky a díky zakulacení se na displeji skvěle používají gesta. Pochopitelně neschází ani veškerá nutná odolnost, jako je IP68 či materiály, jako je hliník a ochranné sklo Gorilla Glass 5. Hodinky se velmi pohodlně nosí i po delší dobu, avšak titanovou verzi Google prozatím v nabídce nemá.

Velkou předností Pixel Watch je nepochybně Wear OS, který je zde v „čisté“ formě, tedy bez nějakých nadstaveb. S nasazením Wear OS se pak pojí různé výhody, jako je možnost si do hodinek nainstalovat aplikace, odpovídat na notifikace nejen přednastavenou odpovědí, ale také skrze klávesnici či diktováním, případně bezkontaktní placení apod. Zároveň se s tím pojí i absence kompatibility s iPhony, avšak to lze tak nějak logicky tušit. Předností tohoto modelu oproti jiným hodinkám s Wear OS je přítomnost čipu UWB, díky kterému mohou Pixel Watch 3 zastoupit klíček od vozu, tedy alespoň pokud vlastníte kompatibilní vůz značky BMW či Mini.

V rámci segmentu chytrých hodinek je chvalitebná i oficiální garantovaná podpora, kdy Google slibuje minimálně 3 roky, tj. minimálně do října 2027. Stejně tak stojí za vyzdvižení také nabíjecí rychlost. Výdrž je spíše průměrná, v případě menšího modelu jsme naměřili zhruba 1,5 dne na plné nabití, avšak schopnost doplnit energii z 10 na 90 % přibližně za půl hodinky vám kratší (i když pro skutečně chytré hodinky standardní) výdrž zcela vynahradí.

Samsung Galaxy Watch Ultra


Pokud prahnete po nejlepších hodinkách výrobce Samsung, je vaše volba jasná a zcela logicky připadne na model Watch Ultra. Někoho by mohl odradit výraznější sportovní design, pokud však toužíte po nejprémiovějších materiálech a nejlepších schopnostech, nemáte (na rozdíl od Apple Watch) příliš na výběr. Samozřejmostí těchto hodinek je „akční“ tlačítko, avšak otočná korunka bohužel schází.

Kde naopak Galaxy Watch Ultra excelují a překonávají i konkurenci, je odolnost. Nechybí IP68, odolnost do 10 ATM či speciální certifikace pro používání ve slané vodě. Výrobce by měl dokonce v případě vytopení hodinek ve slané vodě i bez problémů uznat záruční opravu. Kromě zmíněného jsou pak hodinky schopné operovat v teplotách od minus 20 do plus 55 stupňů Celsia či v nadmořské výšce od -500 do 9 000 metrů. Aby byl výčet kompletní, zmíníme rovněž vojenský standard MIL-STD 810H.

Z další výbavy rozhodně stojí za zmínku 1,5" Super AMOLED obrazovka s jasem až 3 000 nitů, kterou kryje safírové sklo, a je perfektně čitelná. Silnou stránkou Galaxy Watch Ultra je nepochybně i operační systém (Wear OS) s nadstavbou od Samsungu. Výsledkem je krásně svižný systém s možností doinstalovat si do něj aplikace, odpovídat na notifikace hned několika způsoby a možností bezkontaktního placení. K dispozici je také podpora eSIM, při nákupu je však nutné počítat s tím, že kompletní potenciál hodinek zůstane odemčen pouze majitelům smartphonů značky Samsung, kteří tak mohou (oficiální cestou) měřit rovněž EKG či krevní tlak, i když ten je měřen pouze „dopočítáváním“ z jiných údajů, nikoliv nafukovací planžetou.

Huawei Watch GT 5 Pro


Do našeho výběru se dostaly také velmi elegantní chytré hodinky výrobce Huawei, které sice nespadají pod nejvyšší číselnou řadu, přesto mají velmi zajímavou výbavu a především jednu zásadní výhodu oproti ostatním chytrým hodinkám. Začněme samotným designem, kdy mohou být hodinky ve standardním provedení či titanové verzi. Titanová úprava pak zajišťuje ještě vyšší odolnost, ale také je univerzálnější, neboť se hodinky s kovovým řemínkem hodí na pracovní schůzku, ale zároveň si je s sebou můžete vzít do fitness či bazénu. Potěší také možnost si velmi snadno upravit délku kovového řemínku přesně podle potřeby. Po stránce odolnosti se můžete těšit na ochranu IP69K a také možnost se s hodinkami ponořit až do hloubky 40 metrů.

Huawei však neponechal nic náhodě ani v oblasti displeje, kde najdeme 1,43" AMOLED s jemným rozlišením, safírovým sklem a velmi dobře fungující automatickou regulací jasu. Spokojeni budete rovněž s jasem, který je naprosto dostačující i pro používání venku na ostrém slunci, ale stejně tak se dokáže snížit na nízkou hodnotu v zatemněném pokoji před spaním nebo po probuzení. Hodinky si lze navíc „vyšperkovat“ bohatým množstvím ciferníků, jak bezplatných, tak placených, a neschází ani pěkně zpracovaný Always-On režim.

Velkým lákadlem tohoto modelu je pak bezpochyby výdrž, kdy se lze s plně nabitými hodinkami a aktivovaným Always-On bez problémů dostat na 8 až 9 dní. Při deaktivaci AoD se pak výdrž protáhne téměř na dva týdny. Stejně tak ale hodinky zaujmou podporou bezdrátového nabíjení. Jakmile odepnete řemínek, stačí hodinky položit na obyčejnou bezdrátovou nabíjecí podložku standardu Qi a začnou se nabíjet, což v tomto segmentu rozhodně není standard. Klasické nabíjení pak trvá zhruba jen hodinu, což je také slušné.

Huawei Watch GT 5 Pro podporují veškerý monitoring, na který jsme u moderních hodinek zvyklí. Jedná se konkrétně o pokročilé měření tepu, SpO2, stresu, EKG nebo například kvality spánku. Stejně tak se můžete spolehnout na přesnou GPS, co však chybí, je podpora eSIM a také bezkontaktního placení, které snad dorazí v brzké budoucnosti.


Diskuze ke článku
Petr Benda
Petr Benda
Chybí ti tam Garmin. Bez ohledu na cenu jsou Garminy jediná možná volba pokud chce člověk funkční kvalitní hodinky.
Martin Tramín
Martin Tramín
Přesně, tady se dělá reklama jen vybraným značkách. Garmin nic takového naštěstí nepotřebuje...
Michal Tomek
Michal Tomek
Nezlobte se na mě, ale pokud na začátku článku zmíníme špičkovou odolnost, výdrž baterie a první dva modely mají výdrž baterie jeden a půl dne, zní to jako špatný vtip nebo hloupá reklama... Hodinky Garmin, Suntoo, Amazfit vydrží běžně tři týdny na jedno nabití, mají také dokonalé displaye, GPS, certifikaci ohledně odolnosti apod... O nich jste pravděpodobně asi nikdy neslyšel, že?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze