Nejlepší chytré hodinky pro bezkontaktní platby

1
Nejlepší chytré hodinky pro bezkontaktní platby
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Náš výběr hodinek, které umožňují platit, obsahuje ty nejpovedenější kousky
  • Výběr zahrnuje hodinky značek Apple, Samsung, Xiaomi, Garmin i Fitbit

Tento výběrový článek je neaktuální, aktualizace je v přípravě.

Vybíráte hodinky, které zcela nahradí vaše platební karty? Dnes vám nabídneme ty nejpovedenější a zároveň nejvybavenější kousky na tuzemském trhu.

Apple Watch Series 7 LTE

V současnosti nejlépe vybavené chytré hodinky od Applu. Lákají na větší displej než předchozí generace, potěší i tenčími rámečky. Apple vyznává hranatý tvar, což však může některým vyhovovat více. Předností Apple Watch je také špičkově zpracovaná haptická odezva, pravděpodobně nejlepší ve světě chytrých hodinek. A bezkontaktní platby hodinky zvládají s přehledem, díky podpoře Apple Pay můžete přidat kartu téměř všech tuzemských bank, pokud by přeci jen nějaká chyběla, využít můžete Curve i Revolut. Placení je snadné, stačí dvakrát stisknout boční tlačítko.

Apple Watch Series 7 bodují také na poli softwaru. watchOS je jeden z nejpropracovanějších systémů pro hodinky, rovněž potěší podpora LTE, díky které můžete nechat váš telefon doma. Obchod s aplikacemi pro Apple Watch obsahuje nepřeberné množství populárních aplikací a nechybí ani možnost skrze hodinky ovládat další zařízení propojená v rámci ekosystému Apple HomeKit.

Xiaomi Watch S1 Active

Xiaomi Watch S1 nabídnou opravdu mnohé. Tak předně, AMOLED displej se safírovým sklíčkem a úhlopříčkou 1,43" je skvěle čitelný, potěší přitom opravdu slušná výdrž až 12 dnů, více než 100 sportovních aktivit či možnost jednoduchého spárování s oblíbenou fitness aplikací Strava. Velkým benefitem je možnost bezkontaktních plateb.

Nerezové pouzdro je navíc příjemně tenké a kromě dvojice tlačítek na těle najdeme rovněž zabudovaný mikrofon i hlasitý reproduktor pro telefonní hovory. Energii lze přitom doplnit z jakékoliv bezdrátové nabíjecí podložky standardu Q. Watch S1 Active zaujmou také sympatickou cenou pod 5 tisíc korun.

Samsung Galaxy Watch4 Classic LTE

Chytré hodinky Galaxy Watch4 Classic LTE cílí primárně na majitele telefonů Samsung, kteří si mohou vychutnat kompletní nabídku funkcí včetně EKG či měření krevního tlaku. Pozor, s iPhonem si všech funkcí zkrátka neužijete. Všechny naopak potěší rovněž kvalitní AMOLED displej či použité materiály prémiové kvality. Díky podpoře LTE jsou hodinky více samostatné, na sportovní aktivity si tak můžete brát jen je.

Nejnovější operační systém Wear OS nabídne možnost bezkontaktních plateb i přístup k velkému množství doinstalovatelných aplikací. Platby fungují díky Google Pay, přidat můžete tedy téměř libovolnou kartu tuzemské banky, s funkčností by neměl být problém.

Fitbit Versa 2

Pokud chcete něco trochu více sportovního, protože sportem žijete, nabízí se elegantní hodinky Fitbit Versa 2 s podporou Spotify i bezkontaktního placení Fitbit Pay. V současné době je už tato služba celkem rozšířená, mezi podporované banky patří KB, Česká spořitelna, Air Bank a mnohé další.

Samozřejmostí je rovněž vodotěsnost až do hloubky 50 metrů, povedený design či AMOLED displej s Always-On. Na jedno nabití zvládnou hodinky pět i více dní používání a za pozornost stojí také Sleep Score, které kontroluje srdeční tep (během spánku a odpočinku), neklid během noci, čas strávený v probuzeném stavu i jednotlivé spánkové fáze.

Garmin Venu 2

Garmin Venu 2 jsou chytré hodinky pro milovníky sportovních aktivit. Větší varianta nabídne 1,3" úhlopříčku a rozlišení 416 × 416 pixelů, potěší výdrž delší než 10 dnů. Stejně jako přítomnost výškoměru s barometrem či senzor srdečního tepu Elevate V4. Můžeme se těšit na pokročilejší monitoring spánku, který vypočítává skóre na základě srdečního tepu, okysličení krve a stresu. Samozřejmostí je i samostatné kontinuální měření srdečního tepu, okysličení krve, stresu, hydratace či menstruačního cyklu.

Nás však zajímají mobilní platby, ty fungují díky technologii Garmin Pay. Opět je služba vcelku rozšířená a většina tuzemských bank podporu Garmin Pay, podobně jako Fitbit Pay, deklaruje.

Související články
Diskuze ke článku
Ing.Václav Hellebrand
Mám už dlouho Fitbit Versa 2. Hledal jsem něco, co umí mBank a Revolut. Předností je dlouhá výdrž na jedno nabití.. Maximální spokojenost. Nikdy se nestalo, že by se jimi nepodařilo zaplatit. Navíc se v oznámení v Motorole objeví, kde a kolik jsem platil. Doporučuji.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze