Vybíráme nejlepší bezdrátová pecková sluchátka!
Po zadání slevového kódu „mobilenet“ (bez uvozovek) v košíku na webu MP.cz získáte na smartphony z dnešního výběru slevu 5 %! Sleva je platná pro 10 nejrychlejších zájemců. |
Nemáte rádi špuntová sluchátka a ta přes hlavu jsou pro vás v létě nepoužitelná? Máme pro vás alternativu, konkrétně bezdrátové pecky, které jsou všeobecně lépe přijímány těmi, kteří si neradi utěsňují zvukovod. V dnešním výběru jsme pro vás přichystali hned několik zajímavých kousků, které vám důkladně představíme.
Nejlepší bezdrátová pecková sluchátka
Huawei FreeClip
FreeClip rozhodně nejsou sluchátka pro masy, už kvůli svému designu, své místo v dnešním výběru si však dle mého bezesporu zaslouží. Osobně patřím do skupiny těch, kterým se sluchátka líbí, k dostání jsou hned v několika barevných variantách. V černé barvě působí sluchátka zřejmě nejdecentněji. Jsou to sice pecky, ovšem v uších nedrží právě díky pecce, ale zásluhou konstrukce, která připomíná most – Huawei tomu přezdívá C-bridge design. Výhodou je, že obě sluchátka jsou zaměnitelná, a to jak v uchu, tak v pouzdře.
Sluchátka jsou odolná dle IP54, což znamená, že nějaký deštík zvládnou bez problému, ale do vody je rozhodně neházejte. Pouzdro lze nabíjet i bezdrátově na Qi podložce, celková výdrž může činit až 36 hodin, samozřejmě ve spolupráci s nabíjecím pouzdrem. Sluchátka na jedno nabití zvládnou až 8 hodinový poslech. Už během 10 minut v nabíjecím pouzdru vydrží sluchátka až 3 hodiny poslechu. Skrze sluchátka lze regulovat i hlasitost, v době svého uvedení tato funkce chyběla, ale Huawei ji přidal formou softwarové aktualizace.
FreeClip nejsou vhodná pro ty, kteří chtějí naprosté soukromí, naopak jsou ideální pro ty, jež se často pohybují venku a chtějí mít přehled o tom, co se kolem nich děje. Osobně jsem byl překvapen zvukem, kvalita reprodukce je opravdu na úrovni. Musíte se sice smířit s mnohem méně výraznými basy, ale čistota projevu je špičková, kvalita hovorů je lehce nadprůměrná. Osobně jsem si FreeClip oblíbil, příliš nepřekvapí ani cena okolo 4 tisíc korun.
Apple AirPods 4. generace s ANC
Možná ta nejlepší pecková sluchátka vůbec, tak by se v krátkosti dala okomentovat sluchátka Apple AirPods, nyní už ve své 4. generaci. Můžete si vybrat jak variantu bez ANC, tak variantu s ANC, my však rozhodně apelujeme na to, abyste si připlatili za variantu s ANC, protože kromě ANC přidává několik benefitů navíc.
Apple AirPods 4. generace s ANC pořídíte na webu Mobil Pohotovost. |
Začneme designem a konstrukcí, Apple se vrátil zpět ke kořenům a design více připomíná původní AirPods – nebojte, je to dobrá zpráva, v uších sedí perfektně. Sluchátka už nepůsobí jako malé „naducané oříšky“, ale jsou plošší. Zlepšila se odolnost, nově jsou sluchátka částečně chráněna proti prachu, protože IPX4 nahradila certifikace IP54. Apple vylepšil i pouzdro – nově je vybaveno reproduktorem, takže může upozornit na vyhledávání pomocí aplikace Najít, potěší i podpora bezdrátového nabíjení a USB-C konektoru.
Sluchátka nabízejí prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy, nově však také ANC a režim propustnosti. Aby toho nebylo málo, nechybí ani funkce detekce konverzací, která přeruší poslech v případě, že začnete mluvit. Dá se říct, že se Apple ve vylepšeních opravdu „pochlapil“. Zvuk je parádní, rozhodně patří k tomu nejlepšímu v dané kategorii. Sluchátka pořídíte již za 4 990 Kč.
Sony LinkBuds Open
Podobně kontroverzní jako Huawei FreeClip jsou i LinkBuds Open od Sony, ale i ty si své místo v dnešním výběru rozhodně zaslouží. Sluchátka nabízí otevřenou konstrukci, podobně jako FreeClip vám tedy nezamezí kontakt s okolním světem. Nová generace namísto pevného silikonu využívá k zachycení v uchu vzduchový polštářek, který zasunete pod chrupavku ve vnitřní části ucha, díky tomu je nošení velmi pohodlné.
Sony LinkBuds Open pořídíte na webu Mobil Pohotovost. |
Uvnitř se nachází procesor V2 a speciálně navržený 11mm měnič ve tvaru prstence, podporují také technologii Digital Sound Enhancement Engine. Reprodukce LinkBuds Open je více než obstojná, ve srovnání s LinkBuds je to o kus dále – sluchátka nepostrádají basovou složku, adaptivní ekvalizér vám přednes ještě lépe přizpůsobí. Sony LinkBuds Open podporují i funkci 360 Reality Audio, která s přesným mapováním podle záměru autora přináší jedinečný prostorový zvuk.
Ovládání je velmi zajímavé. Sluchátka můžete ovládat klasickými poklepy, případně využít funkci Wide Area Tap, díky které můžete ovládat hudbu a nastavení sluchátek klepnutím na oblast před uchem. Tato funkce je citlivá a osobně jsem jí dával přednost před poklepy přímo na sluchátka. LinkBuds Open patří možná k těm vůbec nejzajímavějším sluchátkům z dnešního výběru.
Huawei FreeBuds 5
Začali jsme s Huawei a s Huawei také skončíme, konkrétně s modelem Huawei FreeBuds 5. Pokud vám design FreeClip přijde moc, ale duší jste stále extrovert, možná vás zaujmou právě tyto pecky, které jsou rovněž k dostání ve více barevných variantách. Nejvíce zajme korálová barva, kromě té je k dispozici i bílá a tmavě šedá. Sluchátka jsou lesklá, takže pozornost přitahují dvojnásobně. Osobně oceňuji, že skrze sluchátka lze regulovat i hlasitost, sluchátka jsou navíc odolná dle certifikace IPX4.
Huawei FreeBuds 5 pořídíte na webu Mobil Pohotovost. |
Huawei uvádí, že celková výdrž baterie může činit až 30 hodin, samozřejmě ve spolupráci s nabíjecím pouzdrem a vypnutým ANC. Sluchátka na jedno nabití zvládnou až 5 hodinový poslech, opět s vypnutým ANC, pouzdro tedy sluchátka dobije hned 5×. Pokud vás zajímá výdrž s aktivním ANC, na jedno nabití zvládnou sluchátka 3,5 hodiny poslechu.
Osobně mohu potvrdit, že ANC funguje a na poměry pecek docela dobře. Ruchy ruší lépe než FreeBuds 4. Sluchátka jsou osazena 11mm dynamickými měniči s dvojitými magnety a využívají algoritmus DNN. FreeBuds 5 se pyšní i certifikací Hi-Res a nabízí adaptivní ultraširokofrekvenční ekvalizér. Podporují navíc kromě kodeku AAC i LDAC s přenosovou rychlostí až 990 kbps. Kvalita zvuku je na velmi dobré úrovni, nastavení basů je velmi příjemné, stejně jako středy a výšky. Sluchátka pořídíte už za 3 000 Kč.