Nejlepší bezdrátová pecková sluchátka

Nejlepší bezdrátová pecková sluchátka
Fotografie: Kristýna Dvořáčková, mobilenet.cz
  • Do výběru sluchátek se dostali výrobci Sony, Apple, Huawei i Nothing
  • Kromě špičkového zvuku se můžete těšit i pohodlí při nošení či snadné ovládání

Špuntová sluchátka vám v uších nesedí a sluchátka přes uši považujete za nevkusná? Není problém, v nabídce jsou i klasické pecky, které stále nabízí kvalitní zvuk, nezpůsobují však tlak uvnitř ucha, který je mnohým nepříjemný. Očekávat tedy můžete pohodlná sluchátka, bohatou výbavu včetně aktivního potlačení okolního hluku či praktické ovládání skrze samotná sluchátka.

Tento výběr již není aktuální, na přípravě aktualizovaného již pracujeme.

Nejlepší bezdrátová pecková sluchátka

Huawei FreeBuds Lipstick

Možná na poslední chvíli vybíráte dárek pro vaši přítelkyni či manželku, tak pro vás rovnou máme jeden tip. Huawei FreeBuds Lipstick se podobají rtěnce a jsou sytě červená. Sluchátka jsou odolná dle IPX4, takže je můžete používat i při sportování. Mile nás překvapila doba nabíjení. Nabíjecí pouzdro i se sluchátky se nabilo za necelých 40 minut. Sluchátka se pak v pouzdře nabíjí necelou hodinu. Je to rychlejší, než uvádí výrobce. Sluchátka pak na jedno nabití vydrží hrát až čtyři hodiny. Tento čas se ale snižuje, pokud využíváte ANC (cca na 2,5 hodiny).

Díky 2 režimům potlačení hluku si můžete vybrat, zda potřebujete omezit zvuk klapajících klávesnic kolegů v práci, nebo zda chcete kompletně izolovat od zbytku světa ve veřejné dopravě. FreeBuds Lipstick mají stejně kvalitní zvuk jako FreeBuds 4. A už to napovídá, že nemáme co vytknout, protože FreeBuds 4 najdete i v dnešním výběru. FreeBuds Lipstick si tedy také potrpí na basovou služku, která ale nezastíní středy a výšky. Obě sluchátka disponují 14,3mm dynamickými měniči LCP, které se starají o skvělou kvalitu zvuku.

Apple AirPods 3. generace

Apple AirPods v podstatě odstartovala šílenství a hlad po TWS sluchátkách. Apple už nabízí třetí generaci, což svědčí o zájmu zákazníků. Na tiskových materiálech si zprvu můžete splést sluchátka i pouzdro Apple AirPods 3. generace s Apple AirPods Pro. Apple design hodně připodobnil, samozřejmě zůstává rozdíl v podobě umístění v uchu. Ovládání je zajištěno tlakovým senzorem, stejně jako v případě Apple AirPods Pro. Nemůžeme říci, že by nám tento styl ovládání vyhovoval 100%, ovšem Apple se neptá. Je ale pravda, že ovládání je přesnější než poklepem na dotykové plošky. Sluchátka se pyšní také certifikací IPX4. To znamená, že se je nemusíte obávat používat i za deště, případně u bazénu.

Apple AirPods 3. generace obsahují čip H1, stejně jako AirPods Pro. Díky tomu se bleskurychle párují a potěší také funkce automatického přepínání mezi iOS/macOS a watchOS. Pro párování stačí otevřít pouzdro a na vašem iPhonu následovat instrukce. Vše doprovází povedené animace. Pokud máte Android, naleznete sluchátka mezi Bluetooth zařízeními, párování je otázkou pár vteřin. Dále nabídnou prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy, avšak chybí jim ANC a bohužel také režim průchodnosti. A jaká je kvalita zvukového výstupu? Pokud jste majitelem předchozí generace, můžete očekávat podobné naladění výšek, středů a basů, avšak celkově je kvalita o stupínek výše.

NOTHING Ear (stick)

Novinkou na poli bezdrátových pecek jsou sluchátka NOTHING Ear (stick). Na jejich recenzi pracujeme, ovšem už teď mohu bez obav říci, že patří k tomu lepšímu. A navíc designově nejoriginálnějšímu. Už samotná nabíjecí krabička připomíná kapsli ze sci-fi filmů. Sluchátka samotná jsou částečně průhledná, wow efekt je tedy zaručen.

Po zvukové stránce patří k lepšímu průměru, avšak stejně jako dnešní konkurence naráží NOTHING na konstrukční limity. Zvuk není tak dynamický, přesto je hezky svěží a basová složka není nijak upozaděna. Výrobce udává výdrž sluchátek až 7 hodin na jedno nabití, přičemž v pouzdru se uchovává energie na dalších 29 hodin. Po sluchátkách od NOTHING doporučuji sáhnout všem, pro které je originální vzhled prioritou.

Sony LinkBuds

Hledáte něco opravdu „cool“? Design Sony LinkBuds vychází z filozofie sluchátek, která mají propouštět okolní zvuk do ucha uživatele, nikoliv se jej snažit potlačit, jak je tomu běžné. Díky unikátní konstrukci, sestavě mikrofonů a algoritmu redukce šumu s využitím umělé inteligence se totiž můžete těšit na opravdu špičkovou kvalitu zvuku. Protistrana vás tak může slyšet v nevídané kvalitě, která se blíží tomu, jako byste opravdu byli fyzicky přítomni ve stejné místnosti jako protistrana.

Jednou z klíčových disciplín u bezdrátových sluchátek je nepochybně ovládání a s tím spojený (dis)komfort. LinkBuds budete paradoxně ovládat skrze uši, respektive poklepáním před ucho, v němž se sluchátko nachází. Funguje to překvapivě dobře. Se sluchátky si můžete jít klidně i zaběhat díky zvýšené odolnosti IPX4, což znamená, že je nerozhodí pot ani déšť. Z dalších neméně zajímavých funkcí zmíníme Speak-to-Chat, tedy schopnost automaticky rozpoznat, když promluvíte a pozastavit přehrávání hudby, které se po dokončení konverzace či monologu opět samo spustí.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze