Po zadání slevového kódu „mobilenet“ (bez uvozovek) v košíku na webu MP.cz získáte na smartphony z dnešního výběru slevu 5 %! Sleva je platná pro 10 nejrychlejších zájemců. |
Pokud vás z předchozích výběrů nejlepších smartphonů do 5 tisíc a 7,5 tisíc korun žádný kousek nezaujal, možná si vyberete právě dnes, neboť stoupáme s cenou nahoru. Zaměříme se na ty nejzajímavější mobily do 10 000 Kč. I v tomto výběru se můžete těšit na zajímavé smartphony s podporou sítí 5. generace, povětšinou AMOLED panely a také kvalitními fotoaparáty. V této třídě byste měli rozhodně vyžadovat i rychlejší nabíjení, protože i to odlišuje ty nejlevnější kousky od těch dražších. Trvat byste měli i na štědřejší paměti, kdy již není výjimkou, že se dočkáte i příjemných 256 GB.
Vybíráme nejlepší telefon do 10 000 Kč!
Limit do 10 000 Kč
Google Pixel 8a
Dnešní výběr zahajujeme letošní novinkou v podobě Pixelu 8a, který byl představen před začátkem května. Jde o telefon, který osloví uživatele, jež hledají kompaktní zařízení. Má totiž na dnešní poměry menší 6,1" OLED displej, který se však řadí mezi špičku jemností, obnovovací frekvencí i čitelností. Obdobně bychom mohli okomentovat také procesor Tensor G3, který ve vyšší střední třídě patří mezi nejlepší. 8GB RAM zní dostatečně, stejně tak 256GB úložiště.
Konstrukčně je na tom Pixel 8a skvěle, má hliníkové tělo, robustní zpracování a dostalo se i na zvýšenou odolnost proti vodě a prachu IP67. Líbí se nám i haptická odezva displeje a nutno podotknout, že patří mezi absolutně nejspolehlivější mezi konkurenty. U nového Pixelu 8a se můžete spolehnout na aktuální Android 15 a 7 let aktualizací. Systém tak budete mít aktuální i v roce 2031.
Silnou stránkou mobilu jsou také fotoaparáty, kdy hlavní i ultraširokoúhlý objektiv produkují kvalitní snímky ve dne i v noci. Jistě oceníte i 4K video s 60 snímky za vteřinu. Dobře si poměrně malý Pixel 8a vede i v oblasti výdrže, což už ale nejde říci o nabíjení, které je se svými 18 W spíše pomalé. Malou náplastí budiž podpora bezdrátového nabíjení. Celkově se však Pixel 8a řadí mezi nejlépe vybavené modely do 10 tisíc korun.
Nothing Phone (2a)
Nothing Phone (2a) se snaží být originální, částečně průhledným vzhledem skutečně zaujme. V rámci úspor použil výrobce plastový rám s plastovými zády, avšak zachoval alespoň mírně zvýšenou odolnost IP54.
Telefon zaujme nejen diodami, které jsou na zadní straně, ale i povedeným AMOLED displejem s 6,7". Velmi slušný je i použitý procesor Dimensity 7200 od MediaTeku. 12GB operační paměť nebude připadat malá zřejmě nikomu a 256GB úložiště je pěkným standardem. V tuto chvíli je v telefonu Android 14 a ještě jej čekají tři velké aktualizace + v součtu čtyři roky bezpečnostních záplat, které chodí každý druhý měsíc.
Záda telefonu jsou domovem dvou 50megapixelových snímačů, které výkony obstojí takřka ve všech podmínkách. Baterie má tradiční kapacitu 5 000 mAh a dvoudenní výdrž je velmi reálná. Nabíjení je umožněn 45 W a zabere přibližně hodinu. Za necelých 9 tisíc korun tak získáte velmi dobře vybavený a vzhledem originální mobil.
Poco X6 Pro
Dnešní výběr pokračuje telefonem Poco X6 Pro, které je zaměřeno na uživatele prahnoucí po výkonu na hraní her. Ostatně hned si to můžeme dokázat. Špičkový procesor Dimensity 8300 je doprovázen 12GB RAM a velkorysým 512GB úložištěm, kam se vejdou všechny aplikace a hry, které jen budete potřebovat. Samotný telefon je zpracován průměrně, avšak nejvíce vás budou iritovat záda, která jsou lesklá, přitahují otisky prstů a především prach, který třeba z prostoru kolem fotoaparátů nevyčistíte. Nedostalo se ani na pořádnou zvýšenou odolnost, což je škoda.
Velký AMOLED displej vás potěší nejen 120Hz obnovovací frekvencí, ale i vysokým jasem a z něj plynoucí výbornou čitelností venku. I Poco X6 Pro zaujme velice dobrou výdrží a svižným nabíjením, kdy zhruba za 45 minut dobijete celou baterii s kapacitou 5 000 mAh. Prostředí je postaveno na Androidu 14 a nové nadstavbě HyperOS, přičemž Poco přislíbilo tři velké aktualizace a čtyři roky bezpečnostních záplat, což je solidní. Dojem však kazí opravdu velké množství zbytečně nainstalovaných aplikací od výrobce a bohužel občas i reklamy.
Ačkoliv se mobily Poco zaměřují primárně na výkon, model X6 Pro má i solidní hlavní fotoaparát s 64 megapixely a optickou stabilizací. Takřka ve všech podmínkách pořídí solidní snímek. To už bohužel neplatí o dalších fotoaparátech, kdy ultraširokoúhlý objektiv brzdí nižší 8megapixelové rozlišení a makro objektiv má vyloženě nedostatečné 2 megapixely.
Samsung Galaxy A55
Ani letos nechybí ve výběru do deseti tisíc korun osvědčený zástupce od Samsungu, tentokrát jde o Galaxy A55, který v základní 128GB verzi stačil zlevnit na hranici 9 tisíc korun. Počítat můžete s tradičně povedeným AMOLED displejem se 120Hz obnovovací frekvencí. Zamrzí zbytečně velké rámečky kolem displeje. Poctivý kus telefonu demonstrují kovové boky a zvýšená odolnost proti vodě a prachu. Přehledné je také prostředí, kde se můžete těšit na opravdu dlouhou softwarovou podporu. V tuto chvíli je v telefonu Android 14.
Moderní procesor Exynos 1480 netrhá výkonnostní rekordy, avšak pokud nehrajete ty nejnáročnější hry, nebude vás limitovat. Naopak oceníte sestavu kvalitních fotoaparátů, kdy hlavní 50megapixelový má optickou stabilizaci obrazu. Potěší i ultraširokoúhlý objektiv s vysokým rozlišením. Dobrá až dvoudenní výdrž je srážena spíše pomalejším nabíjením, které už dnes ne každému musí vyhovovat.
Xiaomi 13T
Náročné by mohlo zaujmout zlevněné Xiaomi 13T. Lesklé tělo je dobře zpracováno, ale přitahuje opravdu extrémně otisky prstů. Nemusíte se obávat vody či prašného prostředí, neboť je plněn stupeň krytí IP68. Téměř 6,7" AMOLED displej se chlubí jemným rozlišením a 144Hz obnovovací frekvencí. Dostatek výkonu i pro náročné hry přináší Dimensity 8200 Ultra a napomáhá mu 12GB operační paměť. Kvitujeme 256GB úložiště, neboť paměťové karty do telefonu už nedáte.
V telefonu se nyní nachází Android 14 a nadstavba HyperOS, avšak do budoucna očekávejte ještě tři velké aktualizace a nyní takřka 4 roky bezpečnostních záplat. Optimalizace je povedená, my se tak můžeme přesunout k fotoaparátům. Tak trochu po vzoru Samsungu jsou zde tři objektivy a mezi nimi nechybí ani teleobjektiv s dvojnásobným bezztrátovým zoomem. Hlavní 50megapixelový snímač však mírně pokulhává nočními fotkami.
U nedostatků můžeme ještě chvilku setrvat, protože telefon nemá bezdrátové nabíjení. Snaží se to avšak urovnat 67W drátovým nabíjením, kterým telefon dobijete za 42 minut, což je skvělé. Výdrž se pak pohybuje kolem 1,5 dne, samozřejmě v závislosti na používání. Cena Xiaomi 13T se dostala již pod 9 tisíc korun, čímž se drobné nedostatky dají omluvit.
Nabíjení má taky pomalé ale zase má super výdrž a QI.
Jinak na tuto kategorii výborný výkon, 7 let podpory a rozhodně skvělej hlavní foťák. Řekl bych, že nejvíc bude odrazovat právě tou úhlopříčkou. Ne každý chce tak malej display (já teda jo).