Nejlepší chytré hodinky pro ženy

Nejlepší chytré hodinky pro ženy
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru se dostaly celokeramické hodinky Huawei i modely se safírovým sklem
  • Samozřejmostí je monitoring sportovních i zdravotních údajů včetně EKG

Na rozdíl od nejlepších chytrých hodinek pro muže, kteří častěji upřednostňují praktičnost před vzhledem, jsme se v našem výběru chytrých hodinek pro dámy zaměřili na modely, které zaujmou nejen výbavou, ale také vzhledem a zpracováním. Ve výběru tak najdete unikátní celokeramické hodinky Huawei, ale také stálici v podobě Apple Watch. Které modely jsou podle nás nejlepší?


Nejlepší chytré hodinky pro ženy

Nejlepší chytré hodinky pro ženy

Huawei Watch GT 3 Pro (43 mm)

Řada Huawei Watch GT 3 Pro přináší hned několik certifikací zvýšené odolnosti, a to nejen dle oblíbeného standardu IP68, ale rovněž příslib voděodolnosti do 5 ATM či pro hodinky Huawei zcela novou certifikaci EN 13319 pro potápění do hloubky až 30 metrů. V případě menší (dámské) verze je pak k dispozici i unikátní celokeramické provedení, které působí skutečně prémiově, je extrémně odolné vůči poškrábání a chlubí se barevnou stálostí.

U hodinek Huawei je standardem rovněž špičkový displej, v tomto případě 1,32" AMOLED panel s podporou Always-On a ochranou v podobě pravého safírového skla, který se ovládá dotykovými gesty, případně otočnou korunkou doplněnou o velmi příjemnou haptickou odezvu. Z chytrých funkcí jistě zaujme možnost monitoringu EKG, měření kvality spánku či více než 100 druhů sportovních aktivit.

Apple Watch Series 8 (41mm)

Sázkou na jistotu pro všechny majitelky iPhonů jsou Apple Watch. Jejich nejnovější model s číslovkou 8 je přitom možné pořídit ve 41mm variantě, které nic zásadního neschází a nechybí například ani (na telefonu) nezávislá internetová konektivita díky podpoře eSIM u Cellular verze.

Hodinky mají navzdory relativně kompaktním rozměrům velký 1,69" displej typu LTPO OLED s maximálním jasem až 1 000 nitů, safírovým sklem od Applu a špičkovou haptickou odezvou, která nemá ve světě chytrých hodinek obdoby. Stejně tak potěší vyspělý systém watchOS, který funguje do velké míry nezávisle na telefonu a je možné do něj doinstalovat široké množství aplikací. Naprostou samozřejmostí je pak podpora bezkontaktního placení, podrobný monitoring zdraví včetně EKG či vychytávky, jako je detekce autonehod a technologie UWB.

Samsung Galaxy Watch5 (40 mm, LTE)

V současnosti nejlepší chytré hodinky Samsung představují skvělou volbu za přijatelnou cenu. Novinka je vybavena například odolným safírovým sklem, které chrání 1,2" AMOLED panel s vysokou jemností, stejně tak ale neschází zvýšená odolnost dle certifikace IP68 či vojenského standardu MIL-STD-810H. Vítanou novinkou je i mezigeneračně větší kapacita baterie, která zajistí minimálně jednodenní výdrž na nabití i při náročnějším používání.

Předností Galaxy Watch5 je rovněž otevřený operační systém WearOS, který umožňuje doinstalovat široké množství aplikací, funguje svižně a zvládá také bezkontaktní placení díky integraci NFC. Na vysoké úrovni je i zdravotní monitoring, který umožní uživateli využít měření EKG, srdečního tepu, okysličení krve či krevního tlaku.

Amazfit GTS 4

Pokud hledáte kompaktní chytré hodinky pro Android vzhledem připomínající Apple Watch, můžete zvážit Amazfit GTS 4. Kromě hliníkového pouzdra na těle najdeme rovněž otočnou korunku s nastavitelnou haptickou odezvou a samozřejmě také velký 1,75" AMOLED displej s jemným rozlišením a příkladnou automatickou regulací jasu.

Hodinky by mohly zaujmout rovněž sportovní nadšence, neboť podporují 150 různých sportovních režimů pro venkovní i vnitřní sportovní aktivity. S tím se pojí také zvýšená voděodolnost do 5 ATM či integrovaná GPS s nadprůměrnou přesností. Z dalších funkcí neschází monitoring SpO2, solidní výdrž díky 300mAh baterii či Always-On. Nevýhodou je však absence NFC, na bezkontaktní platby hodinkami tak můžete zapomenout.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze