Nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka

Nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru sluchátek se dostali výrobci Sony, Google, Huawei a Samsung
  • Kromě špičkového zvuku se můžete těšit i na zvýšenou odolnost či bezdrátové nabíjení

Popularitu bezdrátových sluchátek, zdá se, jen tak něco nepřekoná – kvalita zvuku se neustále zlepšuje, stejně jako schopnost aktivního potlačení hluku. V tomto výběru se proto zaměříme na nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka, která jsou snadno přenositelná a komfortní i během sportování.

Vybíráme nejlepší špuntová sluchátka!

Nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka

Apple AirPods Pro 2022


V nabídce Applu se stále nachází druhá generace povedených bezdrátových sluchátek AirPods Pro. Začněme kompaktními rozměry, jak u sluchátek samotných, tak u pouzdra, jež není problém dostat i do menší kapsy v kalhotách. Výrobce nezapomněl ani na zvýšenou odolnost, v tomto případě ale jen velmi základní IPX4. Konkurence je na tom zpravidla lépe. Mezigeneračně se pouzdro ani sluchátka vzhledově příliš nezměnila a méně zkušený uživatel si je může zaměnit.

Zvuková kvalita druhé generace je více než dostatečná, ačkoliv někdy se sluchátka výrazněji odklání od reality. Většině uživatelů budou vyhovovat, a navíc je k dispozici velmi dobře fungující režim aktivního potlačení hluku. Skvělá je také kvalita hovorů, neboť jsou díky konstrukci mikrofony umístěné na sluchátkách blíže k ústům. Slušná je rovněž výdrž okolo 28 hodin a nabíjení na aktuálně prodávaných kouscích již zajišťuje USB-C. Další variantou je využití bezdrátového doplnění energie. Za aktuální generaci špuntových sluchátek si Apple žádá zhruba 6 tisíc korun.

Apple AirPods Pro 2022 nabízí obchod MP.cz, kde si můžete sluchátka zakoupit.

Google Pixel Buds Pro 2


Stejně jako Apple nedělá jen telefony, také Google ke svým Pixelům nabízí možnost přikoupit i sluchátka. Jako velmi povedená lze označit Pixel Buds Pro 2, která samozřejmě fungují s jakýmkoliv mobilem, nejen tedy se zmíněnými Pixely. Design je však právě s Pixely příjemně svázán. Nechybí matné plochy, ale co je podstatné, Pixel Buds Pro 2 skvěle drží v uších. Kvalita zvuku je na vysoké úrovni, a to ačkoliv chybí kupříkladu kodek LDAC. Samozřejmostí je odhlučnění okolí a velmi se povedl ambientní režim, který propouští ruchy okolí do sluchátek, tudíž si nebudete připadat tak odstřiženi.

Vyzdvihnout musíme i velmi povedenou mobilní aplikaci či případnou provázanost s asistentem Gemini, který se nachází v Pixelech. Spolehnout se můžete na zvýšenou odolnost či velmi dobrou výdrž, která při aktivním používání s aktivovaným potlačením hluku dosahuje minimálně 7 hodin, což je skvělé. Za cenu kolem 6 tisíc korun jsou Pixel Buds Pro 2 skvěle vyvážená sluchátka po stránce vzhledu, funkcí, kvality zvuku i výdrže.

Samsung Galaxy Buds3 Pro


Nová sluchátka na letošní trh dostal Samsung a rozhodně jde o kousek hodný pozornosti. Galaxy Buds3 Pro zaujmou třeba už svým pouzdrem, které je z poloviny průhledné. Na designu si dal Samsung celkově záležet. Nově mají jeho sluchátka nožičku, dokonce zčásti podsvícenou. Výrobce však dbal nejen na první pohled, ale i na kvalitu, kdy sluchátka mají patřičnou zvýšenou odolnost se stupněm krytí IP57.

Samsung Galaxy Buds3 Pro nabízí obchod MP.cz, kde si můžete sluchátka zakoupit.

Kvalita hudební produkce patří jednoznačně k nadprůměru, byť podpora kodeků je spíše skromná a LDAC chybí. I tak budou rozhodně i středně nároční posluchači spokojeni. Povedl se také režim aktivního potlačení okolního hluku, případně transparentní režim, který vám do sluchátek vpouští i hluky z okolí. Výdrž baterie patří do velmi solidního průměru, kdy s aktivním režimem ANC vydrží samotná sluchátka zhruba 6 hodin. Cena sluchátek od Samsungu se pohybuje kolem 5,5 tisíce korun a jedná se o zajímavou koupi, kterou umocní fakt, pokud používáte i mobil od Samsungu, kdy se vám otevře podrobnější nastavení a další funkce.

Sony WF-1000XM5


Výběr uzavírají sluchátka Sony WF-1000XM5, což jsou i letos nejlepší špunty japonského výrobce. Kompaktní krabičku zdobí logo výrobce, ale i praktická podlouhlá dioda, která slouží jako indikátor stavu nabití. Velký důraz Sony kladlo také na zpracování, sluchátka i krabička jsou z recyklovaných materiálů a nechybí ani certifikace IPX4 značící odolnost proti potu či dešti.

Po zvukové stránce se lze u sluchátek za zhruba 6 tisíc korun těšit na léty ověřenou kvalitu od Sony, kdy budou spokojeni i náročnější. Potlačení okolního hluku funguje perfektně a dokáže „vykompenzovat“ opravdu mnoho okolních zvuků, kdy vás často zcela „odkloní“ od okolního dění. Spolehnout se můžete na perfektně zpracovaný ekvalizér v přidružené aplikaci či podporu kodeku LDAC pro co nejvyšší kvalitu bezdrátového přenosu přes Bluetooth. Z dalších vlastností stojí za zmínku přítomnost bezdrátového nabíjení.


Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze