Nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka

Nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Do výběru sluchátek se dostali výrobci Sony, Apple, Huawei a Samsung
  • Kromě špičkového zvuku se můžete těšit i na zvýšenou odolnost či bezdrátové nabíjení

Tento výběr již není aktuální, na přípravě aktualizovaného již pracujeme.

Popularitu bezdrátových sluchátek, zdá se, jen tak něco nepřekoná – kvalita zvuku se neustále zlepšuje, stejně jako schopnost aktivního potlačení hluku. V tomto výběru se proto zaměříme na nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka, která jsou snadno přenositelná a komfortní i během sportování.

Nejlepší špuntová bezdrátová sluchátka

Apple AirPods Pro 2022

V letošním roce jsme se ze strany Applu dočkali po třech letech nové generace povedených bezdrátových sluchátek AirPods Pro. Začněme kompaktními rozměry, jak u sluchátek samotných, tak u pouzdra, jež není problém dostat i do menší kapsy v kalhotách. Výrobce nezapomněl ani na zvýšenou odolnost, v tomto případě ale jen velmi základní IPX4. Konkurence je na tom zpravidla lépe. Mezigeneračně se pouzdro ani sluchátka vzhledově příliš nezměnila a méně zkušený uživatel si je může zaměnit.

Zvuková kvalita druhé generace je více než dostatečná, ačkoliv někdy se sluchátka výrazněji odklání od kýžené reality. Většině uživatelů budou vyhovovat a navíc je k dispozici velmi dobře fungující režim aktivního potlačení hluku. Skvělá je také kvalita hovorů, neboť jsou díky konstrukci mikrofony umístěné na sluchátkách blíže k ústům. Slušná je rovněž výdrž okolo 28 hodin, nabíjení však probíhá přes proprietární Lightning konektor, nikoliv praktičtější USB-C. Další variantou je využití bezdrátového doplnění energie pomocí standardu Qi. V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout skvělou konektivitu s ostatními produkty Apple, kdy se sluchátka velmi snadno spárují a dále i přepínají mezi jednotlivými zdroji zvuku. Za novou generaci špuntových sluchátek si Apple žádá zhruba 7 tisíc korun.

Huawei FreeBuds Pro 2

Sluchátka Huawei přináší špičkovou kvalitu zvuku díky přítomnosti duálního zvukového systému, jenž se skládá z 11mm dynamického měniče a sekundárního měniče s planární membránou, která zajišťuje velmi nízké zkreslení vyšších frekvencí, jež zní jednoduše skvostně. Na vyladěném zvuku s velmi širokým rozsahem od 14 Hz do 48 kHz se ostatně podílela i renomovaná francouzská společnost Devialet a sluchátka podporují také kodek LDAC pro vysoce kvalitní bezdrátový přenos.

Z dalších funkcí rozhodně stojí za zmínku ANC, které funguje skvěle a dokáže odizolovat většinu ruchů střední a nižší frekvence. Stejně tak lze pochválit velmi kvalitní přenos audia v průběhu telefonních hovorů díky soustavě čtyř mikrofonů na každém sluchátku. FreeBuds Pro 2 zaujmou také líbivým designem s certifikací IP54 či podporou bezdrátového nabíjení s celkovou výdrží až 30 hodin při poslechu hudby.

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Do druhé poloviny letošního roku si přichystal kromě Applu nová sluchátka i Samsung, jmenovitě model Galaxy Buds2 Pro. Mohla by zaujmout především sportovce, neboť se chlubí neobvykle vysokou certifikací zvýšené odolnosti IPX7, což znamená, že je můžete kromě potu, deště či sněhu vystavit klidně i ponoření do vody (až 1 metr po dobu 30 minut). Sluchátka navíc velmi dobře drží v uších, a to i při sportovních aktivitách (například běhu), ale také se snadno ovládají skrze dotykové plošky.

Bezdrátová sluchátka od Samsungu za zhruba 5,5 tisíc korun vás budou odměňovat kvalitním zvukovým projevem, kterému jde jen málo co vytknout. Skvělý dojem z poslechu umocní také velmi schopné ANC, které opravdu dokáže odstranit velkou část okolních ruchů (zejména nižších frekvencí). Výdrž sluchátek je přitom více než dostačující. Při plném nabití se můžete spolehnout až na 8 hodin poslechu bez zapnutého ANC. V případě, že aktivní potlačení hluku využíváte, je to zhruba 5 hodin poslechu na jedno nabití. V ochranném a nabíjecím pouzdru s kapacitou je navíc uložena energie pro dalších až 21 hodin poslechu.

Sony WF-1000XM4

Výběr uzavírají sluchátka Sony WF-1000XM4, což jsou nadále nejlepší špunty japonského výrobce. Kompaktní krabičku zdobí logo výrobce, ale i praktická podlouhlá dioda, která slouží jako indikátor stavu nabití. Velký důraz Sony kladlo také na zpracování, kdy jsou sluchátka i krabička z recyklovaných materiálů a nechybí ani zvýšená odolnost dle IPX4, která skýtá dostačující odolnost proti potu či dešti. Na druhou stranu bychom ocenili ještě vyšší odolnost.

Po zvukové stránce se lze u sluchátek za zhruba 4,5 tisíce korun těšit na léty ověřenou kvalitu od Sony, kdy budou spokojeni i náročnější posluchači. Potlačení okolního hluku funguje perfektně a dokáže „vykompenzovat“ opravdu mnoho okolních zvuků, kdy vás často zcela „odkloní“ od okolního dění. Spolehnout se můžete na perfektně zpracovaný ekvalizér v přidružené aplikaci či podporu kodeku LDAC pro co nejvyšší kvalitu bezdrátového přenosu přes Bluetooth. Z dalších vlastností stojí za zmínku přítomnost bezdrátového nabíjení či extrémně praktická funkce „Speak-to-Chat“, která dokáže okamžitě detekovat váš hlas a na základě toho pozastavit přehrávání hudby.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze