Po zadání slevového kódu „mobilenet“ (bez uvozovek) v košíku na webu MP.cz získáte na smartphony z dnešního výběru slevu 5 %! Sleva je platná pro 10 nejrychlejších zájemců. |
Vybíráme nejlepší smartphone do 20 000 Kč
Pokud vám vaše finanční možnosti dovolí si pořídit telefon s cenovkou okolo 20 tisíc korun, můžete si sáhnout i na regulérně vlajkové modely nebo dokonce moderní ohebné véčko. Samozřejmostí je rovněž špičkový výkon, skvělá konektivita či nasazení kvalitních zobrazovacích panelů. U modelů v našem výběru se můžete spolehnout na vše uvedené a třeba i nadprůměrnou fotovýbavu či velmi vysoký stupeň ochrany IP.
Nejlepší smartphone do 20 000 Kč
Google Pixel 8 Pro
Jen málokdo neslyšel o telefonech Pixel výrobce Google, které v letošním roce oficiálně vstoupily také na náš trh, a zájemci tak nemusí spoléhat na dovoz ze zahraničí. Google Pixel 8 Pro byl přitom ještě minulý rok (a i velkou část roku letošního) tím nejlepším telefonem této značky. Výbavou a schopnostmi je přitom do velké míry podobný nejnovějšímu Pixel 9 Pro XL, což z něj může dělat ještě atraktivnější volbu.
Pokud vám vzhled většiny novodobých smartphonů připadá již trochu vyčpělý, Pixel 8 Pro vám vykouzlí úsměv na rtech. Google totiž nasadil zajímavý prvek v podobě horizontálně umístěného fotomodulu, který se táhne po celé šířce zad a navazuje na rámy zařízení. Díky tomu vypadá zařízení originálně a také se pohodlně drží. Samozřejmě neschází ani odolnost IP68 či skutečně parádní haptická odezva, kterou si okamžitě zamilujete. Zajímavostí, které si na první pohled nemusíte všimnout, je speciální senzor ve fotomodulu, který však nemá s focením nic společného. Pixel 8 Pro je totiž osazen teploměrem, pomocí kterého si můžete v případě potřeby změřit tělesnou teplotu nebo zkoumat teplotu potravin, povrchů atd. Navíc se může teplota synchronizovat přímo s fitness aplikací Fitbit. No řekněte, který jiný telefon vám tuhle zajímavou vychytávku nabídne?
Google Pixel 8 Pro má teploměr a skvěle fotí (RECENZE)
Nadšeni budete i z čelní strany, kde sídlí Super Actua obrazovka s maximálním jasem 2 400 nitů a LTPO OLED technologií, která šetří baterii. Podpora 120Hz obnovovací frekvence, štědrá 6,7" obrazovka a tenké rámečky pak přispívají k pohodlné konzumaci obsahu. Ve spodní části se nachází čtečka otisků prstů optického typu, která funguje spolehlivě, ale pokud chcete ještě něco lepšího, musíte si připlatit za letošní řadu Pixelů 9, které mají čtečku ultrazvukovou. Dodejme také, že i výkon reproduktorů se řadí k tomu nejlepšímu na trhu.
Stran hardwarového výkonu telefon spoléhá na čipset Google Tensor G3, který sice není premiantem různých benchmarků, ale výkonu má i tak více než dost a Google u tohoto telefonu navíc garantuje 7letou softwarovou podporu, což by zřejmě v době vydání tohoto modelu nebylo s jiným čipsetem možné. Baterie s kapacitou 5 050 mAh pak zvládne až dva dny na jedno nabití a kromě drátového nabíjení podporuje také bezdrátovou alternativu, ačkoliv vás ani v jednom případě neoslní vysokým nabíjecím výkonem. Co vás však zaručeně oslní, jsou fotoaparáty, kde se můžete těšit na 50Mpx hlavní snímač, 48Mpx ultraširokoúhlý objektiv i 48Mpx pětinásobný teleobjektiv. Sestava fotoaparátu podává skvělé výsledky za všech světelných podmínek, navíc je vše možné ještě vylepšit pomocí řady chytrých funkcí, které mají pouze Pixely.
Samsung Galaxy S23
Také máte raději spíše kompaktní telefony? Pak by vás mohl zaujmout Samsung Galaxy S23, který vyniká nízkou hmotnosti i malými rozměry, díky čemuž se pohodlně drží a používá. Navzdory velikosti mu však neschází nic, co by nemělo vlajkovému zařízení scházet.
Oproti letošnímu Galaxy S24 disponuje Galaxy S23 čipsetem výrobce Qualcomm, a to konkrétně Snapdragonem 8 Gen 2 for Galaxy, který vyniká špičkovým výkonem i energetickou efektivitou. V mnoha dalších aspektech je však shodný právě s Galaxy S24. Například u fotovýbavy se můžete spolehnout na trojici senzorů, kde kromě hlavního a ultraširokoúhlého objektivu najdeme také trojnásobný teleobjektiv. U takto kompaktního zařízení přitom právě teleobjektiv často schází, tudíž si za něj Samsung zaslouží pochvalu. Ve výbavě také nechybí podpora bezdrátového i reverzního bezdrátového nabíjení, avšak standardní drátové nabíjení má spíše nižší výkon 25 W.
Samsung Galaxy S23 (RECENZE) má inovace hlavně uvnitř
Kde však Galaxy S23 skutečně vyniká, je displej, respektive nasazení ultrazvukové čtečky otisků prstů, které se v posledních měsících dostává do více modelů, ale právě Samsung má s tímto typem senzoru nejvíce zkušeností. Čtečka je fantasticky rychlá, ale také spolehlivá a oproti optickým snímačům je i bezpečnější. Navíc funguje lépe s mokrými prsty, což se také počítá. Samotný zobrazovací panel je přitom velmi vysoké kvality, má 6,1" uhlopříčku, jemné rozlišení i solidní jas a také ochranu v podobě Gorilla Glass Victus 2.
S ohledem na menší rozměry má Galaxy S23 také relativně menší baterii s kapacitou 3 900 mAh, výdrž však není špatná a na jedno nabití lze bez problémů zvládnout jeden či jeden a půl dne, za což telefon vděčí právě i použitému čipsetu. Z dalších vlastností stojí za zmínku odolnost IP68, kvalitní haptická odezva či slušná pětiletá softwarová podpora.
Motorola Razr 50
Zatímco ještě před několika roky byly ohebné smartphony obecně velmi drahé, dnes si může skládačku dovolit prakticky každý. Důkazem budiž Motorola Razr 50, která se vměstná do limitu 20 000 Kč a zároveň se jedná o aktuální modelovou řadu. Podobně jako u dalších smartphonů v našem výběru navíc v různých ohledech přebírá vlajkovou výbavu z předešlého modelu.
Novinka tak disponuje například ochranou dle IPX8, tedy v současnosti druhou nejvyššíí odolností ve světe skládaček. V praxi to znamená, že se telefonu nic nestane, pokud jej náhodou polijete a dokonce zvládne i ponoření pod vodní hladinu do maximální hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Designově je přitom Razr 50 maximálně povedený. Sehnat jej můžete v několika líbivých barvách s certifikací společnosti Pantone, kdy nás zaujala například oranžová Spritz Orange. Přímo v balení pak na vás čeká také elegantní poutko s pouzdrem, čímž lze z telefonu vytvořit jakousi elegantní alternativu kabelky či psaníčka. Výrobce navíc přikládá také kabel a dokonce i adaptér, což je v dnešní době považováno za téměř raritní.
S povedeným vzhledem se však pojí také velký 3,6" vnější displej, který je typu AMOLED a chrání jej Gorilla Glass Victus. Velkou konkurenční výhodou Motoroly je v tomto ohledu možnost na vnější obrazovce spustit libovolnou aplikaci, výrobce vás tedy nebude ničím zbytečně omezovat, za což dáváme velký palec nahoru. Vnitřní 6,9" zobrazovací panel je pak typu LTPO OLED, takže šetří energii, navíc má podporu 120 Hz i špičkový jas až 3 000 nitů. O výkon se stará čipset MediaTek Dimensity 7300X, který zprostředkuje dostatek výkonu pro běžné používání, ale třeba i hraní her.
Sluší se zmínit rovněž přítomnost nadprůměrně velké baterie s kapacitou 4 200 mAh. Nabíjecí výkon kabelem přitom činí slušných 33 W a neschází ani bezdrátová alternativa o maximálním výkonu 15 W. Zklamání byste neměli být ani po stránce softwarové podpory, kdy Motorola garantuje alespoň 3 velké aktualizace operačního systému a 4 roky bezpečnostních záplat a také podporuje Smart Connect (přejmenovaný Ready For).
Xiaomi 14
Máte-li slabost pro značku Xiaomi, měli byste zvážit nákup vlajkového modelu Xiaomi 14, který tradičně láká na zajímavý poměr cena/výkon a v jeho balení se ukrývá (na rozdíl od četné konkurence) veškeré příslušenství, tedy kabel, adaptér a dokonce i silikonové pouzdro. Z pohledu rozměrů se přitom stále jedná o relativně kompaktní smartphone, tedy minimálně se řadí ke kompaktnějším vlajkovým lodím s ochranou IP68 a dokonce i dnes již nevídaným prvkem v podobě infraportu, jenž se nachází skrytý ve fotomodulu.
Na přední straně pak sídlí vysoce kvalitní 6,36" LTPO OLED panel s podporou obnovovací frekvence v rozsahu 1 až 120 Hz, díky čemuž telefon dokáže šetřit energii. Navíc neschází ani možnost sledování obsahu v HDR10+ či Dolby Vision. Oproti dříve zmíněnému Galaxy S23 se však musíte spolehnout pouze na optickou čtečku otisků prstů, ačkoliv funguje spolehlivě a dokonce si skrze ni můžete nechat monitorovat srdeční frekvenci, i když jsou v tomto ohledu bezpochyby mnohem pohodlnější chytré hodinky.
Xiaomi 14 si vás získá skvělou výbavou i lákavou cenou! (RECENZE)
Tento model vás nezklame ani v oblasti výkonu, kde se chlubí čipsetem Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu, který lze párovat až s 512GB úložištěm typu UFS 4.0 a k dispozici je i štědrá 12GB RAM, a to již se základním 256GB úložištěm. Za velmi slušnou lze označit také baterii s kapacitou 4 610 mAh, která podporuje výkonné 90W drátové a 50W bezdrátové nabíjení. V rámci měření jsme konkrétně zaznamenali schopnost telefonu se nabít z 0 na 95 % během půl hodiny, což považujeme za skvělý výsledek. Spokojeni jsme však byli i s fotovýbavou, u níž nás nejvíc zaujal 3,2násobný teleobjektiv. Ten umí ostřit již ze vzdálenosti 10 centimetrů, a lze s ním tak zachytit špičkové makro snímky. Kromě selfie kamerky mají všechny tři snímače 50Mpx rozlišení i velmi slušnou kvalitu, navíc neschází ani speciální režim výrobce Leica.
Jinak OnePlus 12 je taky do 20k.