Nejlepší smartphone do 15 000 Kč

13
Nejlepší smartphone do 15 000 Kč
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru se zaměříme na smartphony vyšší střední třídy
  • Očekávat můžete dobře zpracované telefony s kvalitními displeji i vysokým výkonem
  • Můžete se dočkat i zvýšené odolnosti
  • Rozmanitý výběr zahrnuje modely od značek Honor, Motorola, Poco, Samsung a Xiaomi


Po zadání slevového kódu „mobilenet“ (bez uvozovek) v košíku na webu MP.cz získáte na smartphony z dnešního výběru slevu 5 %! Sleva je platná pro 10 nejrychlejších zájemců.

V našem posledním výběru jsme se věnovali nejlepším telefonům do 10 tisíc korun, avšak je možné, že vám jejich výbava přišla přeci jen ještě nedostačující. V takovém případě by vás mohl oslovit dnešní výběr, kdy se zaměříme na nejlepší mobily na českém trhu do 15 tisíc korun. Můžete očekávat nejen kvalitní AMOLED displeje a výkonné procesory, ale i vesměs sestavu špičkových fotoaparátů, zvýšenou odolnost a mnohdy i bezdrátové nabíjení.

Vybíráme nejlepší telefon do 15 000 Kč!

Limit do 15 000 Kč

Honor 200 Pro


V kategorii do 15 tisíc už můžete mít i nároky na design, důkazem budiž letošní novinka Honor 200 Pro. Má robustní tělo se zakřivenými stranami, včetně displeje a důraz je kladen na každičký detail, včetně lehce netradičního modulu s fotoaparáty. Design však zřejmě trochu zastínil podstatné věci a telefon nemá poctivou odolnost proti vodě a zamrzí i plastový rámeček. Dostalo se ale na velký OLED displej s jemným rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí.

Honor dbal i na výkon a nasadil solidní procesor Snapdragon 8s Gen 3 i velkou 512GB paměť. Ta vám dá i zapomenout, že v této cenové třídě již tradičně chybí slot pro paměťovky. Android 14 je aktuálně ještě slušná vizitka, ale pouze tři velké aktualizace už příliš neoslní. Povedla se také sestava fotoaparátů, ze které vyčnívá 50megapixelový teleobjektiv nebo 50megapixelový hlavní snímač s perfektním portrétním režimem.

Trumfem Honoru 200 Pro je jednoznačně moderní křemíkovo-uhlíková baterie s kapacitou 5 200 mAh a podporou 100W nabíjení, díky které celý mobil nabijete jen za 40 minut. Nechybí ani praktické bezdrátové nabíjení.

Motorola Edge 50 Pro/Neo


Do výběru se dostala i nová Motorola Edge 50 Pro, jež nás zaujala povedeným designem s vlajkovou odolností. Záda z veganské kůže se speciální úpravou, štíhlé tělo s hliníkovými rámečky i odolnost IP68, to vše přispívá k prémiovému vzhledu. Spokojeni jsme byli také s kvalitou haptické odezvy. Velkým lákadlem Edge 50 Pro je však i obrazovka o uhlopříčce 6,7" s podporou 144Hz obnovovací frekvence.

Z další výbavy stojí za zmínku Snapdragon 7 Gen 3, který sice nespadá do vlajkové „osmičkové“ řady, avšak výkonu má i přesto více než dost a zároveň je energeticky efektivní. Společnost mu dělá velmi štědré 512GB úložiště, díky kterému dáte rádi sbohem obstarožním paměťovým kartám a budete mít dostatek prostoru pro ukládání fotografií pořízených například trojnásobným teleobjektivem s optickou stabilizací.

Motorola Edge 50 Pro je také jako stvořená pro milovníky rychlého nabíjení, neboť podporuje až 125 W. V tomto ohledu výrobce navíc dodává takto výkonný adaptér (a kabel) přímo v balení, stejně jako ochranné pouzdro. Pokud je ale pro vás Motorola Edge 50 Pro přeci jen veliká, klidně sáhněte po sesterském modelu Edge 50 Neo. Ta má jen nepatrně horší výbavu, ale je zásadně menší a řadí se spíše ke kompaktním mobilům. Disponuje 68W nabíjení, zvýšenou odolností či 512GB interní paměť. Nechybí ani příjemná veganská kůže na zádech.

Poco F6 Pro


Značka Poco zpravidla oslovuje uživatele prahnoucí po co nejvyšším výkonu. A nejinak je tomu u modelu Poco F6 Pro, které láká procesorem Snapdragon 8 Gen 2, tedy bývalým špičkovým typem od Qualcommu. Podstatné však je, že do hranice 15 tisíc korun pořídíte Poco F6 Pro s velkorysou 1TB interní pamětí. To je zpravidla čtyřikrát více, než je zde obvyklé. Nadchne i špičkový OLED displej s vysokým rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Hráči tak s mobilem budou maximálně spokojeni.

Poco naopak šetřilo na fotoaparátech, kdy za zmínku stojí jen hlavní 50megapixelový snímač s optickou stabilizací, který fotí dobře ve dne i v noci. Teleobjektiv bohužel úplně chybí a ultraširokoúhlý objektiv je zase pokažen jen 8megapixelovým rozlišením. Chuť si lze spravit baterií o kapacitě 5 000 mAh a především ultra rychlým nabíjením, kdy celý mobil nabijete za pouhých 19 minut.

Zaměření na výkon a displej je vykoupeno absencí zvýšené odolnosti a bohužel i nepodpoře eSIM, což je trochu škoda. Nedostalo se ani na podporu bezdrátového nabíjení.

Samsung Galaxy S23 FE


Jak možná tušíte, Galaxy S23 FE je tzv. fanouškovskou edicí vlajkových modelů, u které se výrobce snaží nabídnout zajímavou výbavu za přiměřenou cenu. To se zpočátku u Galaxy S23 FE příliš nedařilo, ale rychlý pád ceny zajistil, že je z něj konečně zajímavá koupě. Spolehnout se můžete na kvalitní materiály, dobré zpracování a zvýšenou odolnost proti vodě a prachu IP68. Poměrně masivní rám a ostré přechody mezi ním a displejem jsou však důvodem, proč se telefon méně pohodlně drží v menších rukách.

AMOLED displej je u Samsungu osvědčenou jistotou a zárukou kvality, dojem však lehce kazí zbytečně velké rámečky. Rekordy ve výkonu Galaxy S23 FE sice netrhá, ale Exynos 2200 stačí i náročnějším uživatelům a netrpí přehříváním. 8 GB operační paměti je dostatečných a potěší, že se do 15 tisíc korun pohodlně vměstná i 256GB varianta. Zejména při sdělení, že s paměťovkami si mobil neporadí. V telefonu je nyní Android 14 a obdrží ještě tři velké aktualizace a zhruba čtyři roky bude dostávat nové bezpečnostní záplaty.

Trumfem Samsungu jsou fotoaparáty. Najdeme na zádech hned tři a kromě klasiky v podobě hlavního a ultraširokoúhlého objektivu je zde i teleobjektiv, který konkurence bohužel zpravidla nemívá. Pokud tedy využijete bezztrátové přiblížení obrazu, neměl by vám Galaxy S23 FE zmizet z užšího výběru. A to i přesto, že spíše průměrná výdrž je podtržena pomalejším nabíjením. Jihokorejský výlet však zakončeme pozitivně podporou bezdrátového nabíjení.

Xiaomi 14T


Xiaomi 14T patří mezi nejmladší mobily dnešního výběru. Jde v podstatě o vzdáleného příbuzného vlajkové řady, díky čemuž můžete mít vcelku vysoké nároky. Těšit se můžete na kvalitní AMOLED displej nebo zvýšenou odolnost. Naopak v této cenové kategorii zamrzí, že Xiaomi nasadilo plastová záda.

Opřít se můžete o výkonný procesor Dimensity 8300 Ultra, obří porci operační paměti nebo velkorysé 512GB úložiště. Samozřejmostí je Android 14 s příslibem 5 let aktualizací, což je jistě vítaná nabídka od Xiaomi.

Baterie Xiaomi 14T má tradiční kapacitu 5 000 mAh, avšak nabíjecím výkonem 67 W vyloženě neoslní. I tak ale na nabití nebudete čekat více než slabou hodinku. Více zamrzí, že mobil nepodporuje bezdrátové nabíjení.


Diskuze ke článku
Ben Ben
Ben Ben
Kdo má VIP v Datartu, tak tam je ten Honor dokonce za 13500.
Pc Wifi
Pc Wifi
Naposledy upraveno: 07:45
"Rozmanitý výběr zahrnuje modely od značek Google, Motorola, Nothing, Samsung a Xiaomi"

a prvni je hnedka znacka co v tomto vyberu neni ani jmenovana... Honor ale figuruje tam buhvi proc znacka co tam naopak nic delat nema... Nothing.
Milan CZ
Milan CZ
a co pixel 8 za 13? ten asi moc nedava smysl, kdyz je ted 8a za 9t.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze