Po zadání slevového kódu „mobilenet“ (bez uvozovek) v košíku na webu MP.cz získáte na smartphony z dnešního výběru slevu 5 %! Sleva je platná pro 10 nejrychlejších zájemců. |
Pokud vás z předchozího výběru nejlepších smartphonů do 5 tisíc korun žádný kousek nezaujal, možná si vyberete dnes, pokud je váš rozpočet o trochu štědřejší. Zaměříme se totiž na ty nejzajímavější kousky do 7 500 Kč.
Vybíráme nejlepší telefon do 7 500 Kč!
I v tomto výběru se můžete těšit na zajímavé smartphony s podporou sítí 5. generace, AMOLED panely a také kvalitními fotoaparáty. V této třídě byste měli vyžadovat i rychlejší nabíjení, protože právě to odlišuje ty nejlevnější modely od těch dražších. Trvat byste měli také na štědřejší paměti, přičemž minimem v dnešním výběru jsou smartphony s 256 GB. Až na jednu výjimku, kde si připlácíte za značku. Schválně, jestli uhodnete, o jaké značce mluvíme?
Nejlepší smartphone do 7 500 Kč
OnePlus Nord CE4 Lite 5G
OnePlus Nord CE4 Lite 5G je poměrně nový smartphone, který navíc zanechává veskrze pozitivní dojmy. OnePlus se chlubí 6,67palcovým Full HD+ displejem se 120Hz frekvencí, velmi dobře působí také maximální jas 2 100 nitů. Rámečky po bocích jsou slušně tenké, výraznější je jen brada, ale to je vcelku běžné i u dražších kousků. Mimochodem, displej je z dílny Samsungu.
O výkon se stará postarší Snapdragon 695, který byl uveden již v roce 2021. Jedná se o procesor, který zvládá 5G a zároveň nabídne v kombinaci s velkou baterií špičkovou výdrž, avšak výkonem neoplývá. Společnost mu dělá 8 GB RAM LPDDR4X a solidní 256GB úložiště UFS 2.2 s možností rozšíření skrze microSD paměťovou kartu až o 2 TB. Multimediální zážitek vylepšuje rovněž dvojice hlasitých reproduktorů či přítomnost dnes již méně častého 3,5mm jacku. Odolnost je IP54.
OnePlus láká rovněž na fotovýbavu, které dominuje primární snímač Sony LYTIA 600 s optickou stabilizací a 50 Mpx, fyzickou velikostí 1/1,953" a clonou f/1.8. Nechybí 2Mpx bokeh snímač a 16Mpx čelní kamerka (f/2.4). Velkým lákadlem OnePlus je i baterie, ta nabízí kapacitu 5 110 mAh a podporuje velmi rychlé SUPERVOOC nabíjení s výkonem 80 W, nabito tak máte během necelé hodinky. Bezdrátové nabíjení schází, avšak skrze UBS-C lze reverzně nabíjet jiné zařízení výkonem 5 W.
Infinix Zero 30 5G
Infinix Zero 30 5G je v dnešním výběru takovou primadonou. Kromě designu se snaží Infinix Zero 30 5G zaujmout rovněž 10bitovou AMOLED obrazovkou, která má 6,78", tenké rámečky a zcela dostačující Full HD+ rozlišení, maximální obnovovací frekvence činí 144 Hz. V displeji se nachází i čtečka otisků prstů, jak je dnes moderní.
Infinix nabízí i povedenou sadu fotoaparátů, i když je zde jeden, který smysl nedává. Vezmeme to ale postupně – ve výbavě najdeme primární 108Mpx snímač s optickou stabilizací, 12Mpx ultraširokoúhlý objektiv a 2Mpx hloubkový senzor. Velkým lákadlem je rovněž 50Mpx selfie kamerka s podporou 4K/60 FPS videa. Snímky zachycené primárním senzorem mají dostatek detailů, a to nejen ve středu snímků, ale zpravidla i v rozích. Výsledky selfie kamery jsou skvělé, určitě se jimi rádi pochlubíte nejen na sociálních sítích.
Infinix Zero 30 5G se spoléhá na 6nm procesor MediaTek Dimensity 8020. Čipset je tedy dostačující, zejména v kombinaci s 12 GB RAM LPDDR4X a 256GB úložištěm UFS 3.1 si nelze stěžovat. Uvnitř se nalézá baterie s kapacitou 5 000 mAh a nechybí rychlé nabíjení s výkonem 68 W. Již během 30 minut získáte více než 75 % kapacity baterie, což je špičková hodnota. Při běžném používání se můžete těšit na výdrž zhruba 1,5 dne.
Poco X6 5G
Poco za dnešní konkurencí nijak nezaostává, v některých oblastech ji dokonce překonává. 6,67" AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí je rozhodně povedený, už jen kvůli maximálnímu jasu 1 800 nitů.
Poco pohání Snapdragon 7s Gen 2, ale pod hranicí 7 500 Kč také téměř jako výjimka poskytne 12GB RAM, 256GB úložiště je pak již typické. Tři fotoaparáty na zadní straně dávají tušit, co si pro nás Poco X6 připravilo. Hlavní snímač má vysoké 64Mpx rozlišení a optickou stabilizaci obrazu, je zde i 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv a zbytečný 2Mpx makro fotoaparát. Pro selfies je určena čelní kamerka s 16 megapixely. Abychom vše uvedli na pravou míru, hlavní snímač produkuje velice povedené snímky, barevně věrné, plné detailů, špatně na tom není ani ultraširokoúhlý snímač, který překvapil úrovní detailů. Video lze natáčet ve 4K rozlišení.
Poco má baterii s kapacitou 5 100 mAh a podporuje rychlé 67W nabíjení, za 15 minut získáte téměř polovinu kapacity baterie, plné nabití zabere zhruba 45 minut.
Samsung Galaxy A35
Pokud dáváte přednost značce Samsung, nabízí se model Galaxy A35. Ten nabízí 6,6palcový Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí, displej je krytý odolným sklem Gorilla Glass Victus. Jeho maximální jas činí 1 000 nitů, o čitelnost na přímém slunci se však obávat nemusíte.
Výrobce se rozhodl pro využití čipsetu Exynos, jde o loňský 5nm model Exynos 1380. Společnost mu dělá 6GB RAM v kombinaci se 128GB úložištěm, dvojnásobné je pak za příplatek. Vítanou předností je pak podpora paměťových karet microSD o velikosti až 1 TB, které dnes nejsou standardem ani u levnějších zařízení.
Hlavním snímačem je v tomto případě 50Mpx senzor o velikosti 1/1,96" (výsledná velikost pixelů tak činí 0,8 mikrometru) s podporou optické stabilizace. Ten doplňuje 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv, 5Mpx makro senzor a 13Mpx selfie kamerka. Výsledky jsou velmi slušné, Samsung má v oblibě snímky lehce dobarvovat, ale nelze jim upřít slušné zachycení detailů. Novinkou je možnost záznamu 4K videa s adaptivní VDIS stabilizací, ale také záznam 12bitového Super HDR videa.
Motorola Moto G85 5G
V dnešním výběru nesmí chybět ani Motorola, konkrétně model Moto G85 5G. Důvod? Vyvážený mix funkcí za rozumnou cenu. Dominantou telefonu je 6,67" pOLED displej s jemným Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Poměr stran displeje se zastavil na 20:9 a maximální jas dosahuje 1 600 nitů.
O výkon se stará nový Snapdragon 6s Gen 3 - je to převlečený Snapdragon 695 a ve výsledku to znamená spíše nižší výkon, který kupříkladu zapovídá záznam 4K videa. Dále je připravena 12GB RAM a 256GB úložiště typu UFS 2.2, které je dále rozšiřitelné až 1TB paměťovou kartou. Sestava fotoaparátů je dnes spíše klasičtější. Na zadní straně je hlavní 50megapixelový snímač s optickou stabilizací obrazu a ultraširokoúhlý objektiv s pouze 8 megapixely. Toť je vše. Poslední 32megapixelový snímač je už na čelní straně v průstřelu displeje.
O přísun energie se postará baterie s kapacitou 5 000 mAh, kterou je možné nabíjet výhradně drátově, a to maximálně výkonem 30 W. Bezdrátové nabíjení chybí.