To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část druhá

Uplynulý rok hodnotí další 4 členové redakce
To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část druhá

Rok 2017 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2017 zaujaly nejvíce. V dnešním druhém díle jsme vyzpovídali další čtyři členy redakce, kteří představili svůj výběr.

Výběr videoeditora Jiřího Vencla

Jablko se vrací

Keynote Applu sleduji každým rokem a rád vzpomínám na představení úplně prvních iPhonů. Apple byl revoluční, určoval směr, a to jsem na něm měl skutečně rád. Bohužel to nějak uhaslo iPhonem 4 a v té době jsem iPhone i opustil. Revoluce se změnila v evoluci, a navíc se na ni dlouho čekalo. Například mnoho mých přátel včetně mě už chtěla větší displej, ale místo čekání na iPhone 6 přešli ke konkurenci.

Apple iPhone X

iPhone X sice není úplně revoluční a opět spíše dohání konkurenci, ale konečně je tady opět záblesk toho jablka, které jsem měl a mám rád. Odstranit Home Button a ovládat celý systém gesty a nahradit čtečku otisku prstů snímačem tváře chtělo nutnou dávku odvahy. Nemluvě o dalších funkcích, jako je displej po celé přední straně nebo podpora široce používaného standardu bezdrátového nabíjení. Ano, to sice konkurence nabízí, ale Apple si to většinou dělal po svém a jsem tak rád, že iPhone X si „povídá“ s bezdrátovým standardem Qi.

Apple se konečně vrací tam, kde bychom ho chtěli mít. A ať už máte Apple rádi nebo ne, tak konkurence může být jen ku prospěchu zákazníků, tedy nás všech.

Galaktická éra pokračuje

Samsung Galaxy S8 nebo Galaxy Note8 asi netřeba představovat. Bavíme se o těch nejlepších telefonech současnosti, a proto jsem je zařadil do tohoto výběru. Pokud vám jde o funkce, tak o iPhonu ani neuvažujte, Samsung je prostě dál. Samozřejmě každá platforma má své přednosti a iPhone dokáže v určitých oblastech porazit tyto galaktické velikány, ale… pokud prostě chcete to nejlepší, tak zamíříte do těch nejvyšších Galaxií.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Note8 si také odemknete pouze pohledem, navíc mu zůstala i čtečka otisků prstů. Bezrámečkové tělo, voděodolnost, rychlé bezdrátové nabíjení, skvělý fotoaparát, S Pen nebo DeX – tohle všechno nešlo nezmínit.

Samsung Galaxy Note8

Když ticho léčí

Můj kolega Michal Šrajer mi ukázal sluchátka Bose QuietComfort 35 II. Nezapomenu na první nasazení, kdy upadnete do naprostého ticha, koukáte se na lidi kolem vás, jak otvírají pusu a něco říkají, ale vy je neslyšíte. Z toho pocitu doslova mrazí a první co mě napadlo – tak takové to je, když je člověk hluchý. Nikomu to nepřeju a tuto problematiku nechci nijak zlehčovat, ale věřte mi, že tento zážitek chcete s Bose zažít.

Bose QuietComfort 35 II

Mým druhým domovem je vlak. Věřte či nevěřte, ale ročně najedu vlakem přes 40 tisíc km. A i když railjety nabízí dobrý jízdní komfort, tak se hluku nezbavíte. Kolikrát jsou v okolí i nějaké dámy (ženy prominou, ale skutečně se v 90 % jedná o něžné pohlaví), které si chtějí povídat. A poslouchat tyto cizí hovory vážně nechcete.

Tento text píšu z vlaku již se sluchátky na uších a je to vážně pecka!

Bose QuietComfort 35 jsem si skutečně zamiloval. Využil jsem situace a tato skvělá sluchátka si nechal nadělit pod vánoční stromek. Tento text píšu z vlaku již se sluchátky na uších a je to vážně pecka! Děkuji Ježíškovi. Sluchátka mohu skutečně doporučit, ale nejdříve si přečtěte Michalovu skvělou recenzi.

Hranice vás nezastaví

Cestování mám rád, a to ať už pracovní, nebo soukromé. Konec roamingu jsem tak skutečně uvítal. Konečně si nemusím kupovat drahé roamingové balíčky a sledovat každý megabajt. O volání a SMS ani nemluvě. Rychle se na to zapomene, ale doba před koncem roamingu v EU byla skutečně otravná.

Roaming
Diskuze ke článku
Samo Kosík
Samo Kosík
jiri vencl mozno mas pravdu ale....
iphone je celkovo lepi, ide viac do buducnost, ma lepsi vykon fotak.... (lepsie klasicke funkcie) ale samsung note 8 ma horsi vykon ale ma vr a viac prislusenstva,pre mna je vsal lepsi iphone

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze