mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Ondřej Zástěra - profil uživatele

Ondřej Zástěra

editor mobilenet.cz

Ve společnosti 24net má coby editor a korektor na starost recenze na mobilenetu. Také spravuje jeho katalog a nárazově pro něj i napíše nějaký článek, s největší pravděpodobností o počítačích. Jako korektor působí i na sesterském webu fDrive.cz. Aktivně se zajímá o produktový design, ergonomii a problematiku UI/UX.

telefony: Nokia 3210 > Sony Ericsson K700i > Samsung S5560 Marvel > HTC Desire X > LG L90

články uživatele Ondřej Zástěra

recenze3Recenze Lenovo Yoga 910: fešný, ale nevychovaný maratonec
vydáno |
Ondřej Zástěra
| recenze
360stupňová konvertibilní konstrukce, aktuální Core i7 „účkové řady“, 16 GB RAM, 512GB SSD nebo 14palcový 4K displej, a to v celohliníkovém těle tenčím než 15 milimetrů a lehčím než 1,4 kilogramu – takovými ohromujícími specifikacemi se může pochlubit strop spotřebitelské řady Yoga od Lenova, prémiový model 910 v maximální výbavě. Oslní stejně jako na papíře i v praxi?
2Nejen o HTC Vive s Peterem Frølundem (rozhovor)
vydáno |
Martin Pultzner
| článek
Získali jsme vzácnou příležitost vyzpovídat vysoce postaveného zástupce HTC z oddělení pro virtuální realitu, pana Petera Frølunda. Jak viceprezident HTC Vive pro Evropu hodnotí loňský start prodeje setu HTC Vive, v čem spatřuje výhody a nevýhody VR oproti AR a kde by chtěl vidět virtuální realitu za několik let? To vše a mnohem více se dozvíte v našem podrobném rozhovoru.
recenze64Recenze HP Elite x3: učeň školí mistra
vydáno |
Ondřej Zástěra
| recenze
Při zběžném pohledu vypadá HP Elite x3 jako výkonnější příbuzný Lumie 950 XL, avšak označovat jej tak by nebylo zcela férové. Spravedlivější by bylo mluvit o jakémsi ekosystému produktů, kde telefon hraje hlavní roli. S pomocí bohatého doprovodného příslušenství totiž chce Elite x3 zastat i notebook a počítač. Bude to na spásu upadající platformy Windows 10 Mobile stačit?
13Na herní monstrum Acer Predator 21 X si připravte přes čtvrt milionu
vydáno |
Ondřej Zástěra
| článek
Na zářijovém veletrhu IFA 2016 v Berlíně dal Acer pojmu „herní notebook“ zcela nový rozměr. A to doslova. Monstrózní Acer Predator 21 X udivil svět 21palcovým zahnutým displejem, podsvícenou mechanickou klávesnicí a dechberoucím výkonem v podobě čtyřjádra od Intelu a dvojice grafických čipů GTX 1080. Že tento koncept neskončí jen ve fázi prototypu, nyní potvrdilo oficiální oznámení, že se zahájení prodeje dočkáme ještě v tomto čtvrtletí.
7Acer záhájil CES 2017 představením dvojice herních notebooků
vydáno |
Ondřej Zástěra
| článek
Je libo 17palcový 4K displej, procesor Core i7-7700HQ, grafický čip NVIDIA GeForce GTX 1060, 16 GB operační paměti DDR4 a 512GB SSD úložiště kombinované s 2TB plotnovým diskem v těle notebooku? Právě představený Aspire V 17 Nitro Black Edition všechny tyto požadavky splní. Úplně novou řadu v notebookovém portfoliu Aceru pak zakládá model Aspire VX 15.
10To nejzajímavější z roku 2016 podle redakce – část první
Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2016 zaujaly nejvíce. V dnešním prvním díle jsme vyzpovídali prvních pět členů redakce, kteří představili svůj výběr.

příspěvky uživatele Ondřej Zástěra

Dobrý den, děkujeme za milé upozornění na chybu. "Over the air adapter" je samozřejmě nesmysl, problém jsme tedy odstranili.
(upraveno )
Recenze HP Elite x3: učeň školí mistra
@Blue Sun:

"'prestižní společnost', kde ale cena vůbec nemusí hrát roli."

Hraje velmi důležitou roli, perfektním příkladem je iPhone. V podstatě je rok od roku ošklivější, v období #Bentgate dokonce trpěl zásadní konstrukční vadou a dlouhodobě technicky zaostává, ale tím že jde o nejdražší zařízení a že je vnímán jako luxus, tak stále zůstává modlou každého frikulína. "Koukejte se všichni, mám telefon za 25 litrů!" A podívejte se, kolik milionů frikulínů se rok co rok srocuje před Apple Story. (Zároveň však netvrdím, že si jej lidé nekupují i z racionálních důvodů.)
(upraveno )
Recenze HP Elite x3: učeň školí mistra
@Blue Sun: Je to takové nepsané pravidlo. Prémiová cena by zkrátka měla znamenat prémiové materiály. To je stejné, jako když si koupíte Ferrari. Nikde není psáno, že má vůz mít litá kola, ale když vám jej dodají s plastovými poklicemi, dozajista nebudete spokojeným zákazníkem.

Hliník není jediný materiál, který přichází v úvahu. Může se jednat třeba o magnesium nebo nějakou jeho slitinu, třeba VaporMg. Mimo kov existuje prémiových materiálů ještě víc, například uhlíková vlákna, kůže nebo pečlivě upravený silikon.

Nepasuji se na elitního manažera v prestižní společnosti, to byla jen definice potenciálního zákazníka.

@cot1122: Označení Bang & Olufsen už je u HP taková ohraná písnička. Mají ho i leckteré notebooky a zvuk tam oproti obdobným modelům jiných výrobců nijak nevyniká.
To jsem sakra já. :-) Pokud jde o ghetto, narážel jsem na to, že to balení je velké skoro jako ghetto-blaster (boombox, případně "kazeťák", chcete-li) a tedy tak velké, že si jím zakryjete celou hlavu. http://flattmag.com/wp-content/plugins/doptg/uploads/bYPneHFQCLmbQqZQGeme3BeAD3KeeXPGyOEZkNprA8YQAMYpnysYYbZhMcRTnXMLW.jpg

Tou hudebkou jsem myslel multimediální telefony.

Pod korporátní sférou si představuji i elitního manažera, který chce v prestižní společnosti vypadat na úrovni. Pokud se stroj dostane do rukou skladníka, není nic snazšího než jej opatřit ochranným pouzdrem. Plast je prostě jasným důkazem, že výrobce na konstrukci šetřil. A to u telefonu za 23 tisíc určitě nechcete. Ostatně podívejte se na recenze Lumií 950. Nečetl jsem jedinou, kde by plastové provedení někdo nekritizoval.

Díky za podnět k doplnění standardních benchmarků hrami, možná je do budoucích recenzí zaneseme. HP Elite x3 už bohužel ale nemám příležitost otestovat.
Děkuji za pochvalu. Ačkoliv na všechny diskuzní příspěvky nereaguji, všechny čtu, ať už jsou pozitivní či negativní.
(upraveno )
Recenze HP Elite x3: učeň školí mistra
@Dano: Snažil jsem se obhájit koncept Continua, nikoliv konkrétního technického řešení. S nenaplňováním slibů ze strany Microsoftu s vámi musím souhlasit, ale obávám se že můj optimismus není vyléčitelný. :-)
(upraveno )
Recenze HP Elite x3: učeň školí mistra
Vážený miro, to že jsou volby ve složce Doplňky znamená, že se jedná o specifické funkce modelu od jeho výrobce a nikoliv o součást systému jako takového. Microsoft má na Storu vlastní aplikaci Ekvalizér, avšak nejsou s ní kompatibilní všechna Windows 10 Mobile zařízení. HP Elite x3 je mezi těmi nepodporovanými. https://mobilenet.cz/katalog/hp-elite-x3/fotografie?media=250591&filter=7

Ostatně porovnejte, jak ona nabídka vypadá na Elite x3 a jak na Lumii 950.

https://mobilenet.cz/obrazek/hp-elite-x3-250384/450-800

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/microsoft-finally-rolls-out-double-tap-to-wake-for-lumia-950-and-950-xl-505914-2.jpg
Surface Phone by mohl vaše přání splnit, dokonce dvěma odlišnými způsoby, kdy oba v článku zmiňuji. Jednak Microsoft slíbil sloučení Windows RT s Windows Mobile (pravda, tady načasování neznáme vůbec), jednak Microsoft oznámil kompatibilitu Win32 aplikací se Snapdragonem 835 na úrovni emulace.