mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jiří Vencl - profil uživatele

Jiří Vencl

redaktor mobilenet.cz

Od roku 2011 redaktor tabletnet.cz a od roku 2013 mobilenet.cz. Mimo zájmu o mobilní technologie aktivně obchoduje na burze a studuje VŠE. Ve svém volném čase nepohrdne tenisem, golfem nebo jinými sportovními aktivitami. Na mobilenet.cz působí jako redaktor a videoeditor.


telefony: Ericsson GA628 > Ericsson A1018s > Siemens C35i > Nokia 3310 > Nokia 3120 > Nokia 7650 > Apple iPhone > Apple iPhone 4 > Apple iPhone 6 Plus > Huawei nova plus

články uživatele Jiří Vencl

recenze156Recenze Huawei P10: duální evoluce
vydáno |
Jiří Vencl
| recenze
Nové vlajkové lodě od Huawei přicházejí na český trh a ambice mají vskutku vysoké, nuž posuďte sami: vylepšený duální fotoaparát Leica s portrétním režimem, vysoký výkon, rychlé nabíjení, krásné tělo nebo v neposlední řadě nová čtečka otisků prstů. Jak to funguje v reálu a co na to konkurence? To prozradí naše recenze, kde jako obvykle nechybí ani videopohled.
46Huawei P10 míří do fotomobilní elity. Jak fotí? (rozsáhlá galerie)
vydáno |
Jiří Vencl
| článek
Huawei P10 nabízí druhou generaci duálních fotoaparátů s certifikací Leica. Soustavě čoček a softwarovým vylepšení věří Huawei natolik, že se nebojí ani srovnání s těmi nejlepšími telefony a útočí na post fotomobilu roku 2017. Jsou tato tvrzení přehnaná, nebo Huawei skutečně skloubil tu pravou dávku techniky a postprocesu a povedlo se mu něco jedinečného? To odhalí náš test fotoaparátu.
9Dojmy z okouzlujícího Honor Magic (video)
vydáno |
Michal Šrajer
,
Jiří Vencl
| článek
Před pár měsíci nám Honor ukázal na konferenci v Číně svůj doposud nejvybavenější a neodvážnější telefon, který jsme si mohli hned vyzkoušet. Dostal jméno Honor Magic a jedná se o speciální zařízení, které je určené pouze pro čínský trh. Honor se s ním však přijel pochlubit také do Barcelony, kde jsme na něj mohli konečně natočit také videopohled.
14První dojmy z okázalého Gionee M2017
vydáno |
Michal Šrajer
,
Jiří Vencl
| článek
V prosinci loňského roku představil poměrně neznámý výrobce Gionee svůj vlajkový model, který s sebou přivezl i do Barcelony, kde jsme si jej mohli pořádně prohlédnout. M2017 je jednoznačně o extravagantní kousek oblečený do zlaté barvy a koženky. Na prví pohled působí jako obyčejná kopie Vertu, ale ve skutečnosti toho má v sobě víc, než se může zdát.
4mobilecast #128: loučíme se s MWC 2017 soutěží
Od našeho úvodního mobilecastu z Barcelony uplynul týden a už tu máme naše závěrečné dojmy z celého veletrhu MWC 2017. Podíváme se, co se představilo, co se nám líbilo či nelíbilo a obecně se pobavíme, jaké to v Barceloně bylo. Těšit se můžete na informace a špetku humoru od Jirky, Vojty i Michala a dokonce pro vás máme i zajímavou soutěž.
1První dojmy ze 14palcového Lenovo Yoga 520
vydáno |
Michal Šrajer
,
Jiří Vencl
| článek
Naší poslední zastávkou na stánku Lenova byla Yoga 520, která by měla tvořit mezičlánek mezi nově představenými verzemi Yogy 720. Jedná se o notebook se 14palcovým displejem a velmi solidní výbavou, který vypadá na papíře vcelku zajímavě. Jaké je však realita se dozvíte v našich prvních dojmech.

příspěvky uživatele Jiří Vencl

Vybrali jsme Orange a 3 GB za 15 eur. Součástí bylo asi 30 volných minut. Nabídka je u ostatních operátorů velmi podobná.
Sjednoceno, děkujeme za upozornění.
Máte pravdu, obě verze budou k dispozici i ve verzi s LTE. Děkujeme za doplnění.
Ano, koukám na to a máte pravdu. Ve videu jsem to neudělal ideálně (na tomto stánku jsem natáčel bez kolegů a přes stativ a kameru to není tak snadné, ale to mě neomlouvá). Každopádně i tak se několikrát stalo, že se režim nenačetl. Doufám, že finální verze pro koncové zákazníky to budou mít lépe odladěné.
Omlouvám se za chybné parametry a některé nesrovnalosti. Co nejdříve uvedeme na pravou míru.
Základní takt je skutečně 1,1 GHz a procesor je dvoujádrový.
Správná cena je 13 000 Kč s dostupností v červenci. Bohužel na veletrhu obvykle nevíme přesnou cenu a vycházíme z toho, kterou nám řeknou na stánku.
Interní úložiště je 32 GB a zařízení má v sobě již paměťovou kartu s dalšími 32 GB. Omlouváme se za nesrovnalosti.
Dobrý den,

problém by nebylo připojení bezdrátových sluchátek (viz předcházející věta).
„I když samozřejmě by nebyl problém (připojit bezdrátová sluchátka)...“

Apple není zázračný výrobce, ale má historii (například hliníkové unibody je v MacBoocích od roku 2008), spoustu prodejních úspěchů a především jsou produkty Apple známé i pro širokou veřejnost. MacBooky jsou určitou zárukou kvality i výkonu. Z těchto důvodů jsou pro benchmark vhodné.