To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část třetí

Uplynulý rok hodnotí poslední 2 členové redakce
To nejzajímavější z roku 2017 podle nás – část třetí

Rok 2017 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2017 zaujaly nejvíce. V dnešním třetím a zároveň posledním díle jsme vyzpovídali další dva členy redakce, kteří představili svůj výběr.

Trendy a události roku 2017 dle redakce

Výběr redaktora Ondřeje Pohla

Čekání na data

Už na začátku roku 2017 to vypadalo, že by se mohlo začít hýbat s dlouho zamrzlými ceníky, zejména pak v oblasti mobilních dat. To se během jara skutečně stalo, a i když změny nebyly zrovna malé, své fanoušky budou hledat jen velmi těžko. Zejména mobilní data jsou pořád daleko za evropskými standardy, což poslední zoufalé nabídky operátorů nezachrání.

Nic bohužel nenaznačuje, že by příští rok měl být jiný. Takže se nejspíše můžeme těšit na hromadu různých balíčků na hudbu nebo video, ale nějaká pořádná datová nabídka nás bude čekat jen při cestách do zahraničí.

Android Wear 2.0? Spíše dva kroky zpět

Podobnou pachuť měl i příchod nové verze operačního systému od Googlu pro chytré hodinky. Když jsme se na jaře po dlouhých odkladech dočkali, tak jenom betaverze. A třeba na takovou češtinu jsme museli čekat dalšího půl roku.

Android Wear 2.0

I když se během roku podařilo většinu much vychytat, někteří nemůžou překousnout, že mají na zápěstí jinak se chovající zařízení, než jaké si koupili. A pokud jste si i přesto chtěli pod stromeček dopřát něco s tímto operačním systémem, pak sami vidíte, jak je nabídka bídná.

Sbohem a šáteček, mobilní Windows

Konec Windows v mobilech byla jedna z největších událostí roku. Ani tentokrát to není žádný důvod k radosti. I když Microsoft na mobilním poli nikdy příliš nebodoval, byla zábava psát, číst a přemýšlet o něčem jiném. Zvláště pak, když se jednalo o jeho nápady, jak propojit světy mobilů a počítačů.

Ale stejně to není definitivní konec. Už brzy se totiž chystají na trh notebooky se Snapdragonem a Windows 10 S. Takže i když jde podle vzhledu o počítače, fakticky jsou to přerostlé mobily. Snad se začnou časem zmenšovat.