Fitbit Ionic
recenze

Fitbit Ionic

První chytré hodinky od Fitbitu

Chytré hodinky si získávají stále větší popularitu. Jednou ze skupin uživatelů, kteří využijí jejich potenciál, jsou sportovci. Ti ocení možnost měření svých výkonů. Na rozdíl od levných fitness náramků, které nabízejí především počítání kroků a monitorování spánku, přitom nabízí mnohem víc. To je případ i nových Fitbit Ionic, které disponují nejen vestavěnou GPS a senzorem tepové frekvence, ale mohou se pochlubit i například vodotěsností do 50 metrů nebo možností placení.

Americký výrobce Fitbit je znám především jako výrobce sportovních fitness trackerů. Stále vážněji to myslí i se segmentem chytrých hodinek, o čemž svědčí i jeho loňské odkoupení zadluženého výrobce chytrých hodinek Pebble, při kterém získal jeho patenty, software a většinu zaměstnanců. Prvními chytrými hodinkami, které na základě tohoto obchodu vznikly, jsou právě Fitbit Ionic. Hodinky se zaměřují na sportovce a zdraví. Nabízí proto například nový SpO2 snímačem, který v budoucnu umožní měřit spánkovou apnoe, dále pak vestavěný GPS senzor, vodotěsnost do 50 metrů nebo vylepšené měření srdečního tepu a sadu dynamických sportovních tréninků.

Fitbit Ionic
Fitbit Ionic existuje ve třech barevných provedeních

Z dalších funkcí pak nechybí například vestavěný hudební přehrávač, chytré notifikace, bezkontaktní platby a celou řadu populárních aplikací a skinů ciferníků v obchodě Fitbit App Gallery. Vestavěná baterie pak nabízí až čtyřdenní výdrž. Na českém trhu se Fitbit Ionic začaly prodávat v polovině října za doporučenou cenu 9 390 Kč. Vyplatí se za tyto peníze a jak si vedly v našem testu?

Technické parametry Fitbit Ionic

Kompletní specifikace
Konstrukce21 × 29,2 × 12,7 mm, 50 g, odolnost: ano
Pásekkožený, umělý, vyměnitelný: ano, zapínání: přezka
DisplejTFT IPS, 1,42" (348 × 250 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: 802.11b/g/n, mobilní sítě: ne, NFC: ano
Chipset
Paměťvnitřní paměť: 4 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor195 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:00 hodin
Dostupnostříjen 2017,

Obsah balení

Základní balení toho moc nenabízí. Kromě samotných hodinek a nabíjecího kabelu zde naleznete pouze několik brožurek. Sada, kterou jsme dostali na testování, však kromě samotných chytrých hodinek obsahovala i dvojici náhradních kožených řemínků k hodinkám a nová Bluetooth sluchátka Fitbit Flyer. Zákazník si však musí vše koupit jednotlivě.

Konstrukční zpracování: sázka na čtverec

Na rozdíl od řady chytrých hodinek, které po vzoru klasických hodinek nabízí kulatý ciferník, vsází Fitbit u Ionicu na hrany. Nemá však tvar obdélníku jako například Apple Watch Series 3, ale jeho čelní stranu tvoří čtverec. Na bocích hodinek je pak trojice ovládacích tlačítek, která sekundují dotykovému displeji. Na pravém boku jsou další dvě, která usnadňují pohyb v menu a také slouží jako zkratky k dennímu přehledu a fitness aktivitám. Na levém boku je pak hlavní vypínač, který současně funguje i jako tlačítko pro návrat. Všechna tlačítka mají výrazně zdrsněný povrch a snadno je tak nahmatáte i poslepu. Dobře se také tisknou.

Fitbit Ionic

Přestože se hodinky mohou zdát poměrně masivní a lépe vypadají na mohutné mužské ruce, ve skutečnosti je jejich nošení pohodlné a dobře sedí na ruce. K tomu dopomáhá nejen to, že jsou díky hliníkovému pouzdru lehké. Váží pouze 30 gramů. Současně jsou také tenké pouze 12,2 milimetrů a díky výrazně zkoseným bokům je plocha se snímačem srdečního tepu, SpO2 senzorem a magnetickými ploškami pro připojení dobíjecího kabelu, která přiléhá ke kůži, poměrně malá.

Výměna řemínku zabere pouze pár sekund a zvládne ji každý.

Co se týče barevného provedení, máte na výběr hned ze tří barevných kombinací pouzdra hodinek a řemínku – stříbrno-stříbrné, modro-bronzové a tmavě šedivé, kterou jsme měli k dispozici na test. Tato varianta je subjektivně nejméně nápadná a hodinky si tak bez obav můžete vzít i k obleku. Pokud by se vám zdál silikonový řemínek, který má zajímavou plastickou texturu, přece jen příliš sportovní, není problém ho vyměnit za jiný. K uvolnění stačí stisknout západku a nový řemínek jednoduše nacvaknete. K dispozici jsou řemínky jak silikonové pro sportovce, tak kožené, které jsme měli k dispozici na test spolu s hodinkami. S koženým řemínkem sice hodinky nevypadají tak sportovně, ale můžete si je klidně vzít i do opery. Jejich ceny se pohybují podle materiálu od několika stokorun až po přibližně 1 800 korun za kožený perforovaný řemínek.

Kožené řemínky se na druhou stranu nehodí pro některé sportovní aktivity, kde hrozí, že se hodinky namočí. Fitbit Ionic se chlubí vodotěsností do hloubky 50 metrů. Nejenže jim tak nevadí zmoknutí nebo polití a můžete se s nimi klidně sprchovat, ale nabízí i režim pro monitorování plavání.

Líbilo se nám
  • povedený design
  • dobře drží na zápěstí
  • nízká hmotnost
  • voděodolnost
  • snadno vyměnitelné pásky
Nelíbilo se nám
  • na útlou ženskou ruku vypadají příliš masivně
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze