To nejzajímavější z roku 2016 podle redakce – část třetí

Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2016 zaujaly nejvíce. V dnešním třetím díle jsme vyzpovídali posledních šest členů redakce, kteří představili svůj výběr.

Také rok 2016 byl plný zajímavých novinek, zařízení a služeb, a tak neuškodí udělat si malou rekapitulaci, tentokrát výběr toho nejzajímavějšího podle redaktorů serveru mobilenet.cz. Redaktoři měli při svém výběru zcela volnou ruku, proto se v následujících kapitolách můžete těšit nejenom na nejzajímavější zařízení, ale také služby či další novinky, které nás v roce 2016 zaujaly nejvíce.

Nepřehlédněte:

To nejzajímavější podle Vojtěcha Dalekoreje

Rok 2016 byl pro mne rok jako každý jiný. Něco se povedlo lépe, něco se povedlo hůře. Přesto se ale objevilo několik zajímavých témat, která se mi usadila v paměti.

Ve světle posledních týdnů a měsíců to byl jednoznačné pláč internetu nad tím, kolik herců, zpěváků a dalších „osobností“ letos odešlo. Zkratka #RIP byla letos snad nejpoužívanějším hashtagem na celém Twitteru a konec roku to vytočil ad absurdum. Snad každý pípálek se snažil přispět svoji více či méně zajímavou kondolencí a pokud budou lidé umírat i v roce 2017, tak budou Twitter zdi tapetované pouze hashtagy #RIP #RIP #RIP #RIP…

Celkově byl však rok 2016 ve znamení velkých změn v oblasti sociálních sítí. Viditelná stagnace sítě Facebook donutila tohoto giganta k velkým změnám například v Messengeru, který se snaží více přiblížit neustále populárnějšímu Instagramu a Snapchatu. Sdílení zpráv a fotografií s 24hodinovou platností se stalo jednou z nejpoužívanějších funkcí a perfektně ilustruje dnešní uspěchanou dobu. Co se stalo před více než 24 hodinami už nemá smysl nikam posílat.

TIP: Novou službou Messenger Day chce Facebook konkurovat Snapchatu

Facebook Messenger

Nicméně odbočím trochu od internetu a sociálních sítí zpět k mobilním technologiím. Jako velkého fanouška BlackBerry mne letos samozřejmě potěšilo, že kanadský výrobce stále nezkrachoval, i když k tomu neměl daleko. John Chen, aktuální CEO BlackBerry, však evidentně ví co chce, z BlackBerry se stala především softwarová společnost a nové přístroje si bude nechávat vyrábět od externích partnerů. Těmito kroky se firma výrazně stabilizovala a je jasné, že tu s námi ještě nějaký ten pátek pobude.

Další událostí, která mi utkvěla v paměti, bylo obrovské fiasko společnosti LG a její letošní vlajkové lodi LG G5. Ačkoliv jsem si testování tohoto modelu opravdu užil a jedná se podle mne o velice povedené zařízení, tak zákazníci byli jiného názoru. LG doplatilo především na vysokou cenu a celkem nesmyslně provedený modulární systém. Ostatně modulárním smartphonům v uplynulém roce pravděpodobně odzvonilo, neboť dokonce i Google ukončil svůj Project Ara a Lenovo se svým pseudo-modulárním modelem Moto Z také velký úspěch nesklidilo.

TIP: Recenze LG G5 – Focení může být zábava

LG G5

A poslední téma – wearables. Trh nositelností se letos prudce propadl a ukazuje, že lidé si na nositelnou elektroniku pravděpodobně ještě nezvykli. Zajímavé je, že propad prodejů přišel pouze rok poté, co nastal jejich největší boom. Například u tabletů trval růst několik let, než se trh nasytil a prodeje začaly klesat. Éra wearables však byla mnohem kratší, následný pád výraznější a objevily se také první oběti. Společnost Pebble byla pionýrem v této oblasti a její prodej před několika týdny zarmoutil miliony fanoušků.

TIP: Project Ara opět na scéně: první modulární telefony již příští rok

Předchozí odstavce se nesly spíše v negativním tónu, a tak bych rád letošní resumé zakončil nějakou veselejší notou. Stali jsme se totiž svědky také mnoha pozitivnějších událostí. Lidé se například začali více zajímat o své soukromí a většina dnešních komunikačních nástrojů nabízí pokročilé E2E šifrování, dočkali jsme se obrovského vývoje v oblasti virtuální reality a zdá se, že skončila éra zvětšování smartphonů. To jsou dobré zprávy, ne? Tak ať jich v příštím roce přijde ještě nejméně kopa… nebo dvě kopy!

Diskuze ke článku
ANO
To je nejaka placena propaganda od xiaomi na ten notebook? V kazdem druhem clanku je o nem zminka ... vzdyt neni ABSOLUTNE nicim zajimavym .... jedine, cim by mohl prekvapit je cena, kterou skutecne prekvapuje, ale ze spektra, kde je zcela neprodejny kdyz cenou "konkuruje" surface 4 pro, ktery je ve vsech parametrech na hony vzdalen tomu cinskemu paskvilu. Ja furt nejak neverim, ze se nejedna o nejaky velmi opozdeny nebo velmi brzky april .... kdyby se reklo, ze to stoji 6 tisic, reknu wow ..... 8, super ..... 10 ehmmmm, to uz je na hrane ..... ale jako pres dvacet nebo dokonce pres 30 tisic? Mi fakt reknete, ze to nekdo mysli vazne:o))))

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze