mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Vojtěch Dalekorej - profil uživatele

Vojtěch Dalekorej

redaktor mobilenet.cz

Vojtěch Dalekorej se zapojil do týmu mobilenet.cz v polovině roku 2010. Mobilním technologiím se věnuje již mnoho let, je fanoušek všech mobilních operačních systému a jeho specializací jsou smartphony BlackBerry.

telefony: Ericsson GA628 > Nokia 5110 > Alcatel One Touch 501 > Siemens C55 > Siemens CX65 > BlackBerry Bold 9000 > BlackBerry PlayBook > BlackBerry Bold 9700 > BlackBerry Bold 9790 > BlackBerry Bold 9900 > BlackBerry Z10 > BlackBerry Q10 > BlackBerry Q5 > BlackBerry Z30 > BlackBerry Classic > BlackBerry Passport

články uživatele Vojtěch Dalekorej

26Vyzkoušeli jsme mobilní 5násobný bezztrátový zoom od Oppo
vydáno |
Vojtěch Dalekorej
| článek
V jednom z našich předchozích článků jste si mohli prohlédnout nejnovější smartphony značky Oppo. Ačkoliv modely R9s do značné míry kopírují iPhone, zmínil jsem, že Oppo je také značkou velmi inovativní, a to nám na MWC 2017 dokázali svým nejnovějším produktem – mobilním fotoaparátem s 5násobným bezztrátovým zoomem.
Nubia Z11 Max je zajímavý 6" obr, ale k nám se nejspíš nedostane
vydáno |
Vojtěch Dalekorej
| článek
Řada Z11 od výrobce Nubia čítá tři zajímavé modely. Největším je Nubia Z11 Max a jedná se o čistokrevný tabletofon z dílny tohoto výrobce, který spadá pod ZTE. Displej povyrostl na úctyhodných 6 palců, ale podle chybějících českých LTE sítí se tento model nejspíš do ČR nedostane. I tak se na něj však s námi můžete podívat.
4mobilecast #128: loučíme se s MWC 2017 soutěží
Od našeho úvodního mobilecastu z Barcelony uplynul týden a už tu máme naše závěrečné dojmy z celého veletrhu MWC 2017. Podíváme se, co se představilo, co se nám líbilo či nelíbilo a obecně se pobavíme, jaké to v Barceloně bylo. Těšit se můžete na informace a špetku humoru od Jirky, Vojty i Michala a dokonce pro vás máme i zajímavou soutěž.
7HTC U Play je třpytivá stylovka s nesmyslnou cenou (video)
vydáno |
Vojtěch Dalekorej
| článek
Kromě nejvyššího modelu HTC U Ultra jsme si na stánku tohoto výrobce mohli prohlédnout také menší a levnější variantu HTC U Play. Název sice naznačuje hry, ve skutečnosti je však model U Play především stylovka střední třídy. Láká na poměrně kompaktní rozměry, lesklý design nebo solidní paměť, ale skrývá kostlivce ve skříni.
63První dojmy z Alcatelu Idol 4 PRO s Windows 10
Windows 10 Mobile jen mlčky postává v koutě mobilního světa a čeká, co se s ním stane, avšak Alcatel v něm patrně spatřil potenciál. Proto vznikl model Idol 4 PRO, tedy lépe vybavená verze vlajkové lodě tohoto výrobce. Na MWC jsem se dozvěděli, že se tento kousek podívá po mnoha měsících na trhu i do Evropy, a tak jsme si jej mohli konečně vyzkoušet.

příspěvky uživatele Vojtěch Dalekorej

Možná jsi špatně četl článek - píše se v něm, že tímhle způsobem mohl útočník poslat zprávu i dalším lidem z adresáře obětí. Tzn. že by Ti nakažený obrázek mohl poslat kdokoliv z tvých kontaktů.
Petře, mám osobní zkušenost s ransomware na konci loňského roku. Firemní server nám tento virus zašifroval a přišli jsme o účetnictví za měsíc u jedné firmy a za půl roku u druhé. Takže ne, opravdu se nejedná o přibarvení reality nebo snahu strašit.

I proto jsem se rád s Jurajem setkal, tato rizika probral a následně informace předal dal formou článku. Je mi jasné, že ty jako inteligentní a vyloženě zkušený uživatel takové informace neoceníš, někdo jiný však třeba ano. Vojta... :)
Technologie, o které mluvíš, je trochu jiná. Tady je totiž druhý fotoaparát vybavený teleobjektivem s pevným ohniskem, zatímco u kompaktů, které máš na mysli, se jednalo o zoom s proměnlivým ohniskem a tedy mechanickými pohyblivými součástkami.
Kdyby ses podíval na celé video, tak tam fotím z ruky i na Oppo...
Popravdě telefon, který by aspoň rozměry mohl konkurovat iPhone SE, nebyl na MWC ani jeden. O kompaktnosti se dá mluvit vždy pouze v souvislosti s nějakým porovnáním. Vzhledem k tomu, že velká část dnešních smartphonů má displeje 5,5" a rozměry přes 150 mm, tak tento model lze opravdu označit za kompaktní.
Opraveno, díky moc :)
(upraveno )
První dojmy ze Sony Xperia XZ Premium se 4K HDR displejem
Ale všiml, v komentářích na YT už se někdo ozval a do videa jsme přidali poznámku s opravou. Byl to samozřejmě jenom přeřek, jinak ale díky za upozornění :)
Ve skutečnosti je eSIM u nás možná dál, než jinde.Např. T-Mobile už úspěšně eSIM testoval.