mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Vojtěch Dalekorej - profil uživatele

Vojtěch Dalekorej

redaktor mobilenet.cz

Vojtěch Dalekorej se zapojil do týmu mobilenet.cz v polovině roku 2010. Mobilním technologiím se věnuje již mnoho let, je fanoušek všech mobilních operačních systému a jeho specializací jsou smartphony BlackBerry.

telefony: Ericsson GA628 > Nokia 5110 > Alcatel One Touch 501 > Siemens C55 > Siemens CX65 > BlackBerry Bold 9000 > BlackBerry PlayBook > BlackBerry Bold 9700 > BlackBerry Bold 9790 > BlackBerry Bold 9900 > BlackBerry Z10 > BlackBerry Q10 > BlackBerry Q5 > BlackBerry Z30 > BlackBerry Classic > BlackBerry Passport

články uživatele Vojtěch Dalekorej

1mobilecast #126: opravdu znovu potřebujeme Nokii 3310?
Poslední dobou se hodně mluví tom, že by novodobá Nokia mohla znovu oživit slávu modelu 3310. Opravdu si ale tento model zaslouží dnes takovou pozornost? Při vzpomínání na doby dávno minulé zamáčkneme také slzičku nad BlackBerry. Dále se ale podíváme spíše do budoucnosti, pod pokličku Nordic Telecom, Xiaomi, Lenova a mobilní virtuální reality od HTC. Tentokrát od 16:30.
recenze17Recenze ASUS ZenBook 3: malý tělem, obří duchem
vydáno |
Vojtěch Dalekorej
| recenze
Opravdu zajímavý počin na konci roku přišel na trh z dílen společnosti ASUS. Její nejnovější model řady ZenBook se totiž prezentoval jako jeden z nejvýkonnějších ultrabooků na trhu a zároveň sliboval kvalitní konstrukci a elegantní kompaktní design. Přímého konkurenta MacBooků od Applu jsme pro vás podrobili redakčnímu testu.
10To nejzajímavější z roku 2016 podle redakce – část třetí
Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2016 zaujaly nejvíce. V dnešním třetím díle jsme vyzpovídali posledních šest členů redakce, kteří představili svůj výběr.
17mobilecast #122: konec smartwatch?
vydáno |
Martin Pultzner
,
Vojtěch Dalekorej
| článek
Fitbit si nejenže koupil celý Pebble, ale okamžitě doslova zařízl všechny jeho produkty. Čeká podobný osud časem i ostatní chytré hodinky, nebo se jim někdy opravdu povede vymanit ze sféry geek-only produktů? A jak to nakonec bude s ARM a Windows 10? Jaké jsou Google Pixely nebo nové MacBooky Pro naživo? Tyto otázky mimo jiné zazní v dnešním mobilecastu, tentokrát s Martinem a Vojtou.
3PlayStation VR: vyzkoušeli jsme si virtuální realitu od Sony
vydáno |
Vojtěch Dalekorej
| článek
Uplynulý víkend se na výstavišti v Letňanech konal herní veletrh FOR GAMES 2016, na kterém si mohli návštěvníci kromě nejnovějších herních titulů vyzkoušet také novinky na poli hardwaru. Poté, co jsem si oživil vzpomínky na HTC Vive, jsem zamířil ke stánku Sony. Na vlastní kůži jste si totiž mohli zkusit jejich pojetí virtuální reality.
recenze32Recenze BlackBerry DTEK50: ceníte si soukromí?
vydáno |
Vojtěch Dalekorej
| recenze
V pořadí již druhý smartphone BlackBerry s operačním systémem Android je dlouho očekávanou novinkou střední třídy, která cílí především na méně náročné uživatele a ty, kteří kladou důraz na soukromí a zabezpečení. BlackBerry se chlubí označením „Nejbezpečnější Android smartphone na světě“. Je nej také v ostatních oblastech?
recenze3Recenze Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016): mistr své váhy
vydáno |
Vojtěch Dalekorej
| recenze
Nekonečná řada přístrojů od společnosti Samsung se nám tento rok rozrostla o další tablet, který bude usilovat o přízeň zákazníků. Model s označením Galaxy Tab A 10.1 (2016) nabídne na poměry Samsungu velmi dobrý poměr ceny a výkonu, 10.1" Full HD displej nebo výkonný hardware. Je ale opravdu tak dobrý, jak se zdá?

příspěvky uživatele Vojtěch Dalekorej

Ahoj, Jakube. Předem díky za Tvůj názor, sám jsem byl z kvality klávesnice a hlavně touchpadu nepříjemně překvapen a chvíli jsem doufal, že se jedná o problém konkrétního kusu. Nicméně na tyto neduhy si stěžují recenzenti po celém světě, takže se nejspíš nejedná jen o to, že by mi nesedla.
Kamile, ty máš postřeh jako rys! Díky za info, opravdu je ta rychlost vyšší, než by měla – SATA 3 má propustnost 600 MB/s. Dokonce je v HWiNFO napsáno, že se jedná o NVMe disk, tudíž rozhraní PCIe. ASUS v tom má trochu zmatek a povedlo se jim zmást i mne... V recenzi to asap opravím :)
To je velmi dobrá připomínka! Doplním určitě do článku, díky... :)
Proti LG je to ještě ideální stav... :)
Není to kosmetická věc, zobrazení rolodex je brutálně nepřehledné... Zlatá mřížka ;)
Možná jsi četl špatnou recenzi, ale například u HTC One A9 jsem před několika měsíci také kritizoval horší výkon. Ačkoliv tam to byla taky trochu chyba optimalizace, v porovnání s HTC je BlackBerry DTEK50 rychlejší.
Díky za upozornění, údaje jsme opravili :)
Stále zapomínáte, že ceny uváděné v USA jsou zásadně bez započítání DPH. Cena $300 v USA je tak v přepočtu 9000,- Kč v ČR.