Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě

To nejzajímavější z roku 2016 podle redakce – část druhá

Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2016 zaujaly nejvíce. V dnešním druhím díle jsme vyzpovídali dalších pět členů redakce, kteří představili svůj výběr.

Také rok 2016 byl plný zajímavých novinek, zařízení a služeb, a tak neuškodí udělat si malou rekapitulaci, tentokrát výběr toho nejzajímavějšího podle redaktorů serveru mobilenet.cz. Redaktoři měli při svém výběru zcela volnou ruku, proto se v následujících kapitolách můžete těšit nejenom na nejzajímavější zařízení, ale také služby či další novinky, které nás v roce 2016 zaujaly nejvíce. Za sebou už máme pohled první pětice redaktorů, který jsme vám přinesli včera.

To nejzajímavější podle Jiřího Vencla

Samsung Galaxy S7 edge

Pro mě osobně je Samsung Galaxy S7 edge jednoznačně nejlepším telefonem současnosti. Jedná se o zařízení, které je plné moderních technologií, kde skutečně nic nechybí. Pokud nechcete dělat kompromisy a spokojíte se s tím nejlepším, tak je Galaxy S7 jasná volba.

TIP: Recenze Samsung Galaxy S7 edge – Bez ostychu na vrchol

Samsung Galaxy S7 edge

Samsung Galaxy S7 edge je špičkou ve svém oboru. V telefonu je jeden z nejlepších mobilních fotoaparátů, oceňuji také Always On funkci displeje, odolnost vůči vodě, bezdrátové nabíjení a samozřejmě nekompromisní výkon. Pokud netoužíte po iOS, tak nemůžete vybrat lépe. Je-li pro Vás 5,5 palce příliš a oželíte zahnuté okraje displeje, zvolte Galaxy S7 s 5,1 palci.

Apple iPhone 7 Plus

Celkovými funkcemi za Samsungem Galaxy S7 edge sice zaostává. Nenabídne například bezdrátové nabíjení, funkci Always On a má i výrazně omezené možnosti z hlediska softwaru. I tak se ale jedná o skvělý telefon, který se mi líbí celkovou kvalitou a optimalizovaným softwarem.

TIP: Recenze Apple iPhone 7 Plus – Chtěl by vládnout

Apple iPhone 7 Plus

Apple iPhone 7 Plus je také skvělou volbou pro všechny nadšence mobilních fotografií. Čip je špičkový a i zde patří fotografie mezi to nejlepší. Velmi se mi líbí druhý fotoaparát, který má funkci teleobjektivu. Je to tedy konec častého a nekvalitního digitálního zoomování.

iPhone 7 Plus z dílny Applu možná neumí vše, ale to co umí, to umí opravdu skvěle a překoná tím i konkurenci. I zde je možnost zvolit menší model iPhone 7, ale musíte se smířit s horší výdrží baterie a přijdete o teleobjektiv.

Samsung Galaxy S7 nebo Apple iPhone 7? Oba modely jsou špičkové a ve výběru bych se rozhodoval především dle operačního systému.

Xiaomi Mi MIX

Mainstream není pro každého. Pokud se nechcete řadit mezi masu, zvolte něco, co si každý zapamatuje. Konec všem rámečkům, to je budoucnost, kterou můžete mít již dnes v modelu Xiaomi Mi MIX.

TIP: Recenze Xiaomi Mi MIX – Zažijte budoucnost ještě dnes

Xiaomi Mi MIX

Téměř v těle iPhonu 7 Plus s 5,5palcovým displejem dostanete v podobě Xiaomi Mi MIX displej s úhlopříčkou 6,4 palce, a to je skutečně velký rozdíl. Výkon je špičkový, ale bohužel chybí plná podpora LTE a odolnost proti vodě a prachu. Kdyby toto u Xiaomi dotáhli, tak by v mém výběru bylo jen Xiaomi, žádný Samsung ani Apple by neměl šanci.

Bezdrátová budoucnost

Jako čtvrtý výrobek jmenuji hned dvojici bezdrátových sluchátek, a to Apple AirPods a Samsung Gear IconX. Obě sluchátka mě zaujala především svoji technologií. Variantu od Samsungu jsem osobně netestoval, takže bohužel nemohu hodnotit zvuk. Dle referencí ale vím, že sluchátka jsou kvalitní a dokáží se vyrovnat těm od Apple. Ty jsem již měl možnost vyzkoušet a musím říct, že oproti běžným EarPods s kabelem hrají výrazně lépe.

TIP: První dojmy z bezdrátových sluchátek Apple AirPods

Apple AirPods

Budoucnost je bezdrátová a tato sluchátka jsou dobrým začátkem. V roce 2017 jich na trh zřejmě přijde více, a to i v cenově dostupnějších verzích.

Diskuze ke článku
Lukáš
Otázka na Michala Šrajera, keďže ste spomenuli "Můžeme si tak konečně pořádně užívat rychlé LTE..." je tomu naozaj tak? Podporuje napríklad také Xiaomi Mi5 alebo Mi5s aj pásmo 800 Mhz, ktoré je mimo veľkých miest najviac rozšírené? Za odpoveď ďakujem :)
DeX.DC
Mam jednu otazku na Martina Prokopa. Proc jste vymenil iPhone 6 za S7 a nasledne zase mate 6s?? Dekuji

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze