mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Michal Marek - profil uživatele

Michal Marek

redaktor mobilenet.cz

Student Mediálních studií na FSV UK. Baví mě technologie, politika, literatura a sport.

články uživatele Michal Marek

4Apple aplikace týdne: TeeVee
vydáno |
Michal Marek
| článek
TeeVee je aplikací, která potěší všechny příznivce TV pořadů. V televizní zábavě na pokračování vám totiž udělá dokonalý pořádek, poskytne vám informace o jednotlivých epizodách, zobrazí přehledné statistiky vaší divácké aktivity a nabídne i pokročilé funkce, jako jsou upozornění na nové díly oblíbených seriálů či export epizod do kalendáře.
10To nejzajímavější z roku 2016 podle redakce – část třetí
Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2016 zaujaly nejvíce. V dnešním třetím díle jsme vyzpovídali posledních šest členů redakce, kteří představili svůj výběr.
6Co (ne)víme o iPhonu 7s a 8
vydáno |
Michal Marek
| článek
Japonský web Macotakara přinesl informace o jednom z možných nástupců iPhonu 7s. Má mít pětipalcový displej a duální fotoaparát s čočkami umístěnými pod sebou. Kromě něj má Apple představit také další dva modely navazující na současné „sedmičky“ a úplně nový model 8 s OLED displejem. Zvěsti je ovšem nutné brát s rezervou.
44Apple akademie: návod, jak přejít z Androidu na nový iPhone
vydáno |
Michal Marek
| článek
Dnešní díl Apple akademie je určen primárně těm, kteří na zařízení od Applu přecházejí z Androidu a na svůj nový iPhone či iPad by chtěli dostat svá důležitá data. Přenos dat ze zařízení s Androidem na to s iOS je v dnešní době naštěstí velice jednoduchý. Postačí jediná aplikace a připojení k Wi-Fi, díky kterému bude možné obě zařízení spárovat.
2Apple akademie: jak na rodičovské omezení v iOS
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPady a iPhony dětem do rukou půjčujeme čím dál častěji. Mohou se jimi zabavit ve dlouhých chvílích v autě či v čekárně, ale díky celé řadě vzdělávacích aplikací jim poslouží i při učení všeho druhu. Abyste se ale nemuseli bát dítěti své iOS zařízení půjčit, je dobré si osvojit systémovou funkci Omezení, díky které je možné přesně stanovit mantinely, co díte na tabletu či telefonu může dělat.
Apple akademie: jak na přenos souborů přes AirDrop?
vydáno |
Michal Marek
| článek
Pro přenos souborů a obsahu všeho druhu mezi iPhonem, iPadem a Macem skvěle poslouží služba AirDrop. Tou zařízení od Applu disponují v základu z výroby a není tedy potřeba nic instalovat ani nastavovat. V dalším díle seriálu Apple akademie si ukážeme, jak tuto službu zapnout, jak ji využívat a jak řešit případné problémy, které při pokusu o přenos souborů mohou nastat.

příspěvky uživatele Michal Marek

TeeVee synchronizaci s trakt.tv rovněž nabízí :)
Dobrý den, Vámi zvolený kód je bohužel jediným způsobem, jak zapnout či vypnout Omezení. Pokud jste jej zapomněl, budete muset vymazat a následně obnovit celé své zařízení. Jen tak je heslo anulováno.
Ano, díky. Nový článek bude v nejbližších minutách venku.
V jakém smyslu tato zaujatost srší?
Podle mého to není paralela. Spíš jde o to, že tým Ruska se zúčastnil a medaile nezískal, nýbrž jich pár odevzdal Americe.
Ano, moje chyba, moc děkuji za upozornění. Rychlost čtení je u obou modelů 3,1 GB za sekundu. 15palcová varianta zapisuje 2,2 GB za sekundu, 13palcová 2,1 GB za sekundu. V článku je to již opravené.
Ano, aktivovat lze, to máte pravdu. Navrácení zvuku se ale provádí příkazem přes Terminál a z uživatelského pohledu se podle mého názoru o konec jedná. Zvuk není běžně zapnutý a aktivovat ho nelze ani v běžném nastavení.
(upraveno )
Apple akademie: jak na funkci Find My iPhone
V takovém případě se využívá tzv. "recovery key", který je možné si vygenerovat v nastavení dvoufaktorového ověření. Kód si vygenerujte a někam (nejlépe samozřejmě na papír) napište. V případě, že pak nebudete mít telefon k dispozici, tento kód zadáte místo toho z SMS.