Udělejte si pořádek ve svých úkolech a to-do listech s aplikací Taskful

Udělejte si pořádek ve svých úkolech a to-do listech s aplikací Taskful
1
  • Jedná se o jednoduchý úkolovník, který spoléhá na přehledné a barevné rozdělení vašich úkolů a podúkolů
  • Zároveň zde najdete užitečné počítadlo, které vám ukazuje, na kolik procent máte daný úkol či souhrn úkolů splněný
  • Taskful je ke stažení zcela zdarma a bez reklam, ale pro pár užitečných funkcí je nutné uhradit měsíční poplatek 100 korun

Vždy se hodí mít po ruce pořádnou to-do aplikaci, do které si můžete vložit všechny vaše úkoly, povinnosti nebo jen nákupní seznam a podobně. Dobrých aplikací tohoto typu je spousta, ale přesto přicházejí stále další a další. A jednou z nich je i relativně nové Taskful.

Taskful – Android aplikace týdne

Jako první každého upoutá jednoduchý design, který vsází na pastelové barvy a přehledné prostřední. Ve vytahovacím menu nalevo máte hlavní přehled kategorií úkolů a dostanete se odsud také do nastavení, ale hlavní je přeci jen samotné vytváření úkolů. Stačí klepnout na velké plus v levém dolním rohu a můžete začít s editací nového úkolu, přičemž kategorii, pod kterou se zařadí, můžete měnit jednoduchým swipováním do stran.

Taskful: The Smart To-Do List

Samozřejmě je nutné vyplnit název úkolu a hned poté je možné přidávat také podúkoly. Klepnutím na „Today“ v horním pravém rohu lze vybrat den, ke kterému chcete úkol přiřadit. Vybrat prostě jen den ale nemusí vždy stačit a od toho tu máme ozubené kolečko v pravém horním rohu. Po klepnutí na něj se totiž dostanete do komplexnějšího nastavení.

Můžete si poté přesně vybrat začátek a konec úkolu, zda a v jaké dny se má opakovat nebo nastavit upozornění, abyste nezapomněli. I odsud přitom můžete změnit kategorii a přidávat podúkoly. Až budete se vším spokojení, stačí klepnout na velké tlačítko „Done“ a úkol se zařadí do vybrané kategorie. A právě až po vytvoření řady úkolů začíná aplikace prozrazovat, čím se snaží odlišit.

Taskful: The Smart To-Do List

Pomocí barev jednotlivých kategorií jsou všechny úkoly přehledně odlišeny a všimnout si můžete také velkého počítadla procent pro daný den či kategorii. Procenta se zvyšují s počtem splněných úkolů. Pokud jste si přidali i řadu podúkolů, musíte nejprve splnit je. Stačí na ně vždy klepnout, čímž je označíte za splněné. Všechny úkoly lze zpětně upravovat, mazat nebo je v případě překlepnutí opět označit jako nesplněné.

Splňováním podúkolů se postupně vyplňuje lišta pod názvem každého z hlavních úkolů. Až vše potřebné splníte, zasypou vaši obrazovku oslavné konfety a vzhůru na další povinnosti. Tolik tedy k popisu používání aplikace, pojďme se nyní podívat také do nastavení. Zde najdete jen pár možností, jako třeba tmavý režim, a předně je zde možné změnit jméno a heslo vašeho účtu, který si musíte k používání aplikace založit.

Taskful: The Smart To-Do List

To by bylo v podstatě vše, co Taskful nabízí zadarmo. Pokud si však připlatíte 100 korun měsíčně, dostanete navíc možnost spolupracovat na sdílených úkolech s přáteli, kteří mají také „Pro“ verzi aplikace. Zároveň se přidá integrace Taskful do jiných aplikací, jako je Slack či Evernote. A velmi užitečné je také zpřístupnění automatické synchronizace, pokud používáte aplikaci na více zařízeních. Bez „Pro“ účtu zkrátka nesmíte zapomenout a po každé změně vždy synchronizovat manuálně.

Taskful: The Smart To-Do List

Jak jste si mohli všimnout z přiložených obrázku, Taskful je prozatím pouze v angličtině, ale podpora ostatních jazyků se může ještě také přidat. Vývojáři na aplikaci stále pilně pracují a přidávají stále další funkce, jako je třeba právě připravovaný widget, po kterém uživatelé volají. Osobně bych ovšem ocenil spíše historii již splněných úkolů, které zatím prostě jen nenávratně zmizí.

Stáhnout Taskful: The Smart To-Do List

Google Play (zdarma)

Partnerem seriálu Android aplikace týdne je ASUS.

ASUS ZenFone 4 Logo
Diskuze ke článku
Petr
Škoda že to neumí využít účet google tak jako tasks.. Používám business tasks pro (jednorázová platba za doživotní licenci, žádné měsíční tantiémy) a synchronizace přímo s google kalendářem na počítači je pro mě požadavek, ze kterého neslevím..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze