To nejzajímavější z roku 2018 podle nás – část druhá

Uplynulý rok hodnotí další 4 členové redakce
To nejzajímavější z roku 2018 podle nás – část druhá

Rok 2018 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Tento druhý článek z dvoudílné série o tom, co toho kterého člena redakce v uplynulém roce zaujalo nejvíce, obsahuje výběr editorů a redaktorů serveru mobilenet.cz.

Výběr editora novinek Marka Vacovského

Čtečky otisků prstů konečně v displeji. Ale má to háček

Dlouho se o tom mluvilo a letos se konečně začaly čtečky otisku prstů objevovat v prvních telefonech určených pro masovou distribuci po celém světě. Nicméně vše není ještě ideální – snímače umístěné v displeji jsou méně citlivé. Jejich nasazení však vítám s otevřenou náručí, ač zatím vzhledem k nižší citlivosti stále upřednostňuji čtečku na boku telefonu. Ale samozřejmě i tato pozice má svá úskalí.

Čím víc foťáků, tím víc Adidas?

Jestli loni začali ve velkém výrobci chrlit telefony s bezrámečkovou konstrukcí a „nejlépe“ ještě zkrášlené výřezy, letošním trendem je rozhodně vybavení telefonu co nejvíce fotoaparáty to jde…

Osobně ve zvyšujícím se počtu snímačů na zadní straně nevidím až tak velký smysl, jak se nám leckdo snaží namluvit, a Google všem s Pixely 3 ukazuje, že jsou důležitější věci než 16 fotoaparátů na zadní straně… Navíc ani designově mi to nepřijde jako nejkrásnější řešení, vážený Samsungu

eSIM

Letos je pro mě největší nastupující novinkou v operátorském světě technologie eSIM, o které se začalo více hovořit hlavně ve spojení s novými iPhony a Apple Watch. Na začátku byla zmínka na oficiálních stránkách Applu a později jsme se dozvěděli, že naši operátoři již řešení pečlivě testují.

Dokonce už jsme se dočkali nasazení od T-Mobilu. I když vidíme, že technologie ještě není dokonalá, pravděpodobně je právě ona budoucností.

Stále více skutečně bezdrátových sluchátek

Apple AirPods jsou s námi už více než dva roky a už delší dobu se spekuluje o nové generaci. A právě jejich oblíbenost podle mě stojí za tím, že stále více výrobců nasedá do vlaku skutečně bezdrátových sluchátek. Jsem za to rád, i když audiofily, mezi které se neřadím, zatím dokáže uspokojit asi málokterý výrobce.


Nicméně letos jsme se dočkali sluchátek od Nokie, Huawei, Sony i dalších výrobců a bylo by s podivem, kdyby jich v příštím roce nebylo ještě více. A to je dobře – jejich cena je totiž stále vyšší a výběr není tak rozmanitý.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze