mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jarka Pšeničková - profil uživatele

Jarka Pšeničková

bývalá redaktorka mobilenet.cz

Členka týmu mobilenet.cz, aktivně se zajímá o mobilní telefony, tablety, notebooky, konvertibilní zařízení a o všechno okolo nových technologií. Vystudovala střední hotelovou školu a ve volném čase ráda plave a čte.


telefony: Nokia 3410 > Sony Ericsson K800i > Nokia E75 > HTC Wildfire S > Nokia Lumia 920 > Apple iPhone 4S > Samsung Galaxy S III > LG Optimus G > Google Nexus 4 > Samsung Galaxy S4 > BlackBerry Q10 > Samsung Galaxy S5 > Apple iPhone 6s

články uživatele Jarka Pšeničková

3Lenovo na CESu představilo inovovanou rodinu ThinkPadů X1
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek
Lenovo odstartovalo novou generaci pracovních strojů ThinkPad X1. Trojice zařízení v čele s X1 Carbon nabízí nejmodernější technologie, které Lenovo dokáže nabídnout a nechybí jim ani populární odolnost. Rodina X1 v sobě obsahuje také inovovaný X1 Tablet, s jehož první generací jsme se setkali minulý rok a zaujala nás jeho modularita. V poslední řadě je tu X1 Yoga, která v sobě kombinuje konvertibilitu a vysoký výkon.
8Konvertibilní Dell XPS 13 je na světě: ohebnost jde i bez rámečků
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek
Po ohebném a téměř bezrámečkovém modelu XPS 13 od Dellu se nejeden uživatel sháněl. XPS 13 sice měl velký úspěch ve všech svých generacích, ale lákadlo v podobě konvertibility nedalo uživatelům spát. Dell nyní na CESu představil úspěšný model v podobě 2v1, obohatil ho o úsporné procesory Kaby Lake a mnozí tak nad novinkou jásají. Tedy nebýt cenové politiky, kterou se Dell rozhodl nasadit.
HP EliteBook x360: ohebný krasavec pro náročné
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek
HP si řadou EliteBook hýčká především náročné manažery, a tak v sobě tyto notebooky kombinují pracovní výkon spolu s krásným a kvalitním tělem. Poslední model, který se objevil v portfoliu, je EliteBook x360 – ohebný a funkcemi nabitý krasavec, ideální na cesty i na kancelářský stůl. Podívejte se na něj s námi.
7To nejzajímavější z roku 2016 podle redakce – část druhá
Rok 2016 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Konkrétně se každý z redakce mobilenet.cz zaměřil na několik zařízení, služeb a novinek, které jej v roce 2016 zaujaly nejvíce. V dnešním druhím díle jsme vyzpovídali dalších pět členů redakce, kteří představili svůj výběr.
6Nové ThinkPady řady T a L: pro práci uděláme vše
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek
Další várka novinek z řad ThinkPadů od Lenova se týká především starých známých pracantů. Lenovo inovovalo řadu T, která v sobě kombinuje tu nejlepší odolnost a výkon a řadu L, jež patří k té univerzálnější pro každého. Nové notebooky plynule navazují na předchozí modely a vylepšují výkon.
Lenovo představilo nové ThinkPady: maratonec, Yoga a univerzál
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek
Lenovo ještě před začátkem veletrhu CES ukázalo svou novou nabídku ThinkPadů. Rozšířilo se více řad, avšak nejzajímavější je nový model X270 s konfigurovatelnou baterií a výdrží až 20 hodin. Zaujme i Yoga 370, tedy konvertibilní 2v1 s podporou digitálního pera. Celou trojici zakončuje univerzální model ThinkPad 13, který nabízí širokou možnost nakonfigurování a příjemnou cenu.

příspěvky uživatele Jarka Pšeničková

Dobrý den, co se týká rozlišení, tak se zdroje podstatně liší. Nejvíce se jich ale shoduje na rozlišení 4 500 x 3 000, tedy poměrem 3:2. Článek jsme tedy dle toho opravili.
Děkujeme za upozornění. Rozlišení bylo upraveno.
Dobrý den, ano máte pravdu, chybí nám v označení "T". Děkujeme za upozornění.
Tak tím jste právě sám ukončil diskuzi. Navíc jak sám říkáte, z principu neřešíte opoziční lidi, takže diskuze zřejmě nebude to pravé místo k seberealizaci. Přeju příjemný zbytek dne.
Opět přeju pěkný den. Naopak to vedlejší není. Velmi ráda se z vašich článků poučím a naberu nové znalosti. Stačí poslat odkaz na ty publikované a zaručuji, že tu jistě nezůstanou nepovšimnuty. :)
Děkuji za Váš názor, ráda se ale přiučím i bez urážek. Na co jsem já zvyklá ovšem není předmětem recenze. Intel Core m3 je procesor určený především na nenáročnou práci, kterou jak jsem zmínila splňuje bez problémů. V případě, že chcete vysoký výkon, určitě se nepůjdete po takovém notebooku poohlédnout, ale spíše si vybere nějaký, který nabízí jeden z procesorů Intel Core i dle toho, jak vysoký ten výkon má být.
Dobrý den, ano, chybu jsme opravili. Děkujeme za upozornění.
Děkuji, grafický výkon byl dodatečně přidán.