Pětipalcový model vyrobený z eloxovaného hliníku a tvrzeného skla padne oproti Pixelu XL do menších rukou, přitom nabídne téměř identickou výbavu. Těšit se můžete na nejnovější procesor Snapdragon 821 doplněný 4 GB RAM a také 32 či 128 GB interní pamětí. Displej sice disponuje „pouze“ Full HD rozlišením, ale díky technologii AMOLED by měl nabídnout nejen skvělé pozorovací úhly, ale i syté barvy.
Za zapůjčení mobilního telefonu Google Pixel děkujeme společnosti CELKOM Praha, provozovateli internetového obchodu ShopBlackBerry.cz, kde si jej můžete také zakoupit.
Technické parametry Google Pixel
Kompletní specifikaceKonstrukce | 143,8 × 69,5 × 8,6 mm, 143 g, konstrukce: klasická, odolnost: IP53 |
---|---|
Displej | AMOLED, 5" (1 920 × 1 080 px) |
Fotoaparát | 12,3 Mpx (4 048 × 3 036), LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 410 px, 30 FPS |
Chipset | Qualcomm Snapdragon 821 MSM8996 Pro, CPU: 2×2,34 GHz + 2×2,19 GHz, GPU: Adreno 530 |
Paměť | RAM: 4 GB, vnitřní paměť: 32 GB / 128 GB, paměťové karty: ne |
Datové funkce | HSPA: 42 Mb/s, LTE: ano, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.2, NFC: ano |
Operační systém | Android 10 |
Akumulátor | 2 770 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 1:48 hodin |
Dostupnost | listopad 2016, 23 000 Kč |
Google Pixel – videopohled
Tím ale výčet specifických vlastností nekončí. K dispozici jsou moderní technologie, bez jakých se dnes již žádný high-end telefon neobejde, např. čtečka otisků prstů a rychlé nabíjení, které provádíte pomocí USB-C. Teoreticky by se mělo jednat o jeden z nejlepších telefonů, které můžete na trhu nyní sehnat. A když už jsme u toho, volit můžete mezi černou nebo elegantní bílou barvou. Navíc můžete počítat s nejnovějším Androidem Nougat (u Pixelu už rovnou ve verzi 7.1.1) s Pixel Launcherem, který dává zapomenout na sterilní čistotu Androidu v Nexusech. Pojďte se tedy podívat, jak si menší verze referenčního telefonu od Googlu, který začíná novou éru, vedl v našem testu.
Obsah balení
Tady nezbývá než Google pochválit. Spolu se zařízením dostanete v krabici i odpojitelný napájecí adaptér pro rychlé nabíjení a kabel, jehož oba konce ctí USB-C, jež slouží jak k připojení do telefonu, tak i do samotného adaptéru. K tomu navíc dostanete i dva kabely s klasickou USB-A koncovkou: jeden pro připojení telefonu k PC a druhý k připojení periferií k telefonu. Jde tedy o výbavu na začátek více než slušnou a navíc mimořádně kvalitní, což o kabelech a adaptérech málokdy uslyšíte. K tomu je vám k dispozici i špendlík pro otevření šuplíku na nanoSIM kartu a nezbytné povídání shrnuté do pár stránek.

Design a konstrukce: i mistr tesař se utne
Design vyvolal mnoho emocí. Kdekdo si Pixel zamiloval na první pohled, jiný ho považuje za nepovedený. Výrobce se rozhodl pro kombinaci skla a eloxovaného hliníku a nutno dodat, že se mu spojení dvakrát nevyvedlo, zvláště kvůli této kombinaci na zádech zařízení, kde sklo vypadá, jako kdyby tam původně vlastně ani nepatřilo. Velkým plusem je ale nevystupující čočka fotoaparátu s LED přisvícením, která při manipulaci nebude nijak překážet. Dělá jim navíc společnosti i čtečka otisků prstů, která v našem případě velmi špatně rozpoznávala otisk prstu a po vícerém zkoušení nás telefon již ani neupozorňoval na nepovedené pokusy. Oznámení, že to máme zkusit později, každopádně prohloubilo dojem nedodělku, na kterém nutno zapracovat.
TIP: Recenze Google Pixel XL – Zajatcem vlastního těla
Přední strana je z velké části vyhrazena 5palcovému displeji krytému tvrzeným sklem Gorilla Glass 4, přičemž horní a spodní rámeček by mohly být o něco užší. Pixel navíc jako dnes již velká část telefonů postrádá spodní hardwarová tlačítka, která se přesunula na displej, takže volné místo ani není efektivně využito. Telefon tak akorát nabral na větších rozměrech, které se zastavily na 143,8 × 69,5 × 8,6 mm. Hmotnost je pak již přijatelných 143 gramů. Pixel v rukou působí velmi lehce, což mu ale ve spojení s tmavě šedým provedením přední strany nepřidává nijak na exkluzivitě a cenu okolo 23 tisíc by si tipl málokdo. I přes zbytečně velké rámečky se ale telefon díky zaoblení poměrně dobře drží i v dámských rukou, i když na ovládání jedním palcem to není.

Pokud prozkoumáte boky telefonu, zjistíte, že ten levý je zcela bez ovládacích prvků, pouze s šuplíkem na nanoSIM. Tlačítka najdete jen na tom pravém. Chválím jemnou texturu odemykacího tlačítka, díky které ho lépe rozpoznáte, avšak umístila bych ho spíše pod tlačítko regulace hlasitosti, kde by se lépe nahmatávalo. Větší ruce by s tím ale problém mít nemusely. Horní hrana pak hostí 3,5mm jack. Od něj se začíná upouštět, ale osobně musím Googlu poděkovat, že uživatele nijak nelimituje. Na spodní straně je již tradičně umístěn port USB-C sloužící i pro nabíjení, vedle kterého si našly místo hlasitý reproduktor a primární mikrofon. Jeho bratříčka pro odšumění pak naleznete vedle fotoaparátu na zadní straně.
Osobně musím říci, že patřím do skupiny, která designu nepodlehla. Výrobce bezpochyby zvolil prvotřídní materiály a nikde nedělal kompromisy, ale stále platí, že na vzhledu záleží. Pokud se rozhodnete investovat tolik peněz, pak neočekáváte nic než prémiový dojem. Ten se tu ale vytratil a z Pixelu se tak stává další běžná černá placka.
Líbilo se nám:
- kvalitní materiály
- skvělé zpracování
- port USB-C
- neopomenutý 3,5mm jack
- nevystupující fotoaparát
Nelíbilo se nám:
- horší čtečka otisků prstů
- levně vyhlížející design
- široké rámečky nad a pod displejem
jinak Pixel asi fakt nic moc, to XZ nebo S7 vychází líp
Jak moc necháte úroveň mobilenetu ještě klesnout, než bude tato rádoby redaktorka odejita? Nezlobte se na mě, ale vždycky jsem obdivoval recenze tady, především ty od Martina Pultznera (pořád mám v paměti tu opravdu profesionální reportáž z návštěvy sídla Huawei?) nebo Vojty Dalekoreje... Zdá se ale, že už je to tu všem jedno... a zrovna u Pixelů bych čekal, že na recenzi "použijete" někoho zdatnějšího.