mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Apple aplikace týdne: Pocket

autor:
, vydáno:

Při prohledávání internetu a sociálních sítí neustále narážíme na obsah, který bychom si rádi přečetli, ale nemáme na to zrovna čas. Proto se hodí aplikace, která takové články dokáže schraňovat, uložit pro přečtení offline a jednoduše je spravovat. Jednoznačně nejúspěšnější a snad i nejlepší aplikací tohoto druhu je Pocket – naše aplikace týdne.

Při každodenním procházení zpravodajských kanálů, sociálních sítí a dalších webových zdrojů informací často narazíme na článek, který bychom si rádi přečetli. Ne vždy je ale čas přečíst si ho okamžitě. Člověk by v takovém případě ocenil možnost uložit si ho na později, kdy se k němu bude moci v klidu vrátit. Pokud takové situace znáte, jistě se vám bude líbit aplikace s názvem Pocket. Ta slouží jako sofistikované odkladiště takovýchto článků a nabízí mnoho užitečných funkcí, které jejich správu i čtení usnadní a zpříjemní.

Pocket – Apple aplikace týdne

Na začátek je dobré ujasnit, jak se texty do Pocketu vlastně dostanou. Aplikace má své rozšíření, díky kterému můžete pomocí tlačítka pro sdílení článek do Pocketu uložit, a to prakticky odkudkoli. Své rozšíření má navíc Pocket i pro počítačové internetové prohlížeče včetně Chromu, Safari, Opery, Firefoxu či Microsoft Edge. Do čtečky si tedy články snadno pošlete i z počítače.

Pocket – aplikace týdne 1

Jakmile Pocket otevřete, zobrazí se vám seznam uložených článků. Zde si je můžete otevřít a přečíst, což vám aplikace usnadní tím, že je „očistí“ od reklam a dalších přebytečných prvků, takže na displeji uvidíte skutečně jen text a obrázky, které k článku patří. Font textu si navíc můžete přizpůsobit, písmo zvětšit a k dispozici je i tmavý noční režim, který ve tmě šetří vaše oči. Pokud jste navíc na čtení příliš unavení, k dispozici je i funkce předčítání textu, která funguje výborně i v češtině.

Skvělé je i to, že jakmile článek do Pocketu odešlete, aplikace si ho stáhne do paměti a vy si ho tedy budete moci přečíst i v metru, v letadle či v zahraničí, kde to s připojením k internetu bývá složitější. Články v aplikaci můžete snadno prohledávat, organizovat pomocí štítků, archivovat a také je snadno sdílet s přáteli. Tím se dostáváme rovněž k sociálním funkcím aplikace, které zahrnují možnost sledovat své známé a inspirovat se jejich tipy na články.

Pocket – aplikace týdne 2

Pocket v App Storu stáhnete zdarma, přičemž k dispozici je i verze plně optimalizovaná pro iPad. Pocket pak nabízí také verzi pro Android, webové rozhraní i nativní aplikaci pro Mac.

Stáhnout Pocket: Save Articles and Videos to View Later

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

Tagy článku: ,

Související články

Díky této aplikaci už nebudete potřebovat metr | vydáno
10
Apple aplikace týdne: TeeVee | vydáno
5
S aplikací Calcoolator se již zlomků bát nemusíte | vydáno
5

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Pocket je fajn, ale hádám, že až bude v Chrome 56 to ukládání stránek offline, tak ho asi odinstaluju. K

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

7Mobilní svět se zatřásl, od představení prvního iPhonu uplynulo 10 let
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Dnes uplynulo přesně 10 let od chvíle, kdy před spoustu novinářů předstoupil vizionář a spoluzakladatel společnosti Apple, Steve Jobs, a oficiálně představil vůbec první Apple iPhone. Během celé dekády se z původně vysmívaného přístroje, který toho moc neuměl, stal respektovaný telefon té nejvyšší kategorie, na který spousta uživatelů nedá dopustit.
Střílel jsem mimozemšťany s novým HTC Vive. A byla to zábava
vydáno |
Martin Pultzner
| článek
Virtuální realita HTC Vive se stala ještě lepší, a to díky představení Vive Trackeru – snímače, který umístíte na libovolný předmět, se kterým pak můžete interagovat ve virtuální realitě. HTC vylepšilo i helmu, která má nově integrovaná sluchátka a lepší systém upínání. Obě novinky jsme na veletrhu CES v Las Vegas vyzkoušeli a zde jsou naše dojmy.