mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Apple aplikace týdne: Pocket

autor:
, vydáno:

Při prohledávání internetu a sociálních sítí neustále narážíme na obsah, který bychom si rádi přečetli, ale nemáme na to zrovna čas. Proto se hodí aplikace, která takové články dokáže schraňovat, uložit pro přečtení offline a jednoduše je spravovat. Jednoznačně nejúspěšnější a snad i nejlepší aplikací tohoto druhu je Pocket – naše aplikace týdne.

Při každodenním procházení zpravodajských kanálů, sociálních sítí a dalších webových zdrojů informací často narazíme na článek, který bychom si rádi přečetli. Ne vždy je ale čas přečíst si ho okamžitě. Člověk by v takovém případě ocenil možnost uložit si ho na později, kdy se k němu bude moci v klidu vrátit. Pokud takové situace znáte, jistě se vám bude líbit aplikace s názvem Pocket. Ta slouží jako sofistikované odkladiště takovýchto článků a nabízí mnoho užitečných funkcí, které jejich správu i čtení usnadní a zpříjemní.

Pocket – Apple aplikace týdne

Na začátek je dobré ujasnit, jak se texty do Pocketu vlastně dostanou. Aplikace má své rozšíření, díky kterému můžete pomocí tlačítka pro sdílení článek do Pocketu uložit, a to prakticky odkudkoli. Své rozšíření má navíc Pocket i pro počítačové internetové prohlížeče včetně Chromu, Safari, Opery, Firefoxu či Microsoft Edge. Do čtečky si tedy články snadno pošlete i z počítače.

Pocket – aplikace týdne 1

Jakmile Pocket otevřete, zobrazí se vám seznam uložených článků. Zde si je můžete otevřít a přečíst, což vám aplikace usnadní tím, že je „očistí“ od reklam a dalších přebytečných prvků, takže na displeji uvidíte skutečně jen text a obrázky, které k článku patří. Font textu si navíc můžete přizpůsobit, písmo zvětšit a k dispozici je i tmavý noční režim, který ve tmě šetří vaše oči. Pokud jste navíc na čtení příliš unavení, k dispozici je i funkce předčítání textu, která funguje výborně i v češtině.

Skvělé je i to, že jakmile článek do Pocketu odešlete, aplikace si ho stáhne do paměti a vy si ho tedy budete moci přečíst i v metru, v letadle či v zahraničí, kde to s připojením k internetu bývá složitější. Články v aplikaci můžete snadno prohledávat, organizovat pomocí štítků, archivovat a také je snadno sdílet s přáteli. Tím se dostáváme rovněž k sociálním funkcím aplikace, které zahrnují možnost sledovat své známé a inspirovat se jejich tipy na články.

Pocket – aplikace týdne 2

Pocket v App Storu stáhnete zdarma, přičemž k dispozici je i verze plně optimalizovaná pro iPad. Pocket pak nabízí také verzi pro Android, webové rozhraní i nativní aplikaci pro Mac.

Stáhnout Pocket: Save Articles and Videos to View Later

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

Tagy článku: ,

Související články

Apple aplikace týdne: Spendee | vydáno
5
Díky této aplikaci už nebudete potřebovat metr | vydáno
11
Apple aplikace týdne: TeeVee | vydáno
6

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Pocket je fajn, ale hádám, že až bude v Chrome 56 to ukládání stránek offline, tak ho asi odinstaluju. K

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

Top Apps: výběr užitečných widgetů
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Widgety patří neodmyslitelně k Androidu již od jeho prvopočátku, a proto jsme se rozhodli, že je čas si jich pár konečně ukázat. Výjimečně jsme si také neurčili konkrétní kategorii, do které by všechny dnes představené aplikace spadaly. Zkrátka vám jen představíme pár užitečných widgetů, na které jsme narazili při toulkách v obchodě Google Play.
recenzeRecenze chytré váhy Withings Body Cardio: krok ke zdraví
vydáno |
Martin Fajmon
| recenze
Zdraví máme pouze jedno a dle toho je potřeba se chovat. Pokud rádi monitorujete svoje tělesné aktivity, hodit by se vám mohla i inteligentní váha Withings Body Cardio. Ta dokáže mnohem více než pouhé zobrazení vaší hmotnosti, zvládne totiž odhalit i případné sklony ke kardiovaskulárnímu onemocnění. Na tuto zajímavou váhu se nyní podrobně podíváme.