O kontroverzním nařízení amerického prezidenta Donalda Trumpa, respektive zákazu spolupráce amerických firem s výrobcem Huawei, jsme vás informovali již několikrát. Poslední zprávy naštěstí ukazují, že ani toto nařízení nemusí být pro dlouholetá obchodní partnerství zcela fatální, což potvrzuje případ amerického výrobce paměťových čipů Micron, který našel způsob, jak ve spolupráci s pranýřovaným Huawei legálním způsobem pokračovat.
Here is our full interview with Huawei founder & CEO @dee_bosa pressed him on multiple topics including if he has spoken to @realDonaldTrump or President Xi ahead of the upcoming G20. For which he answers no - comparing Huawei to a "small sesame" @CNBChttps://t.co/EQFmVOgrnO
— Sally Shin (@sallyshin) June 23, 2019
Dopady tohoto nařízení se přitom netýkají pouze Huawei a dodavatelů různých součástek a technologií, ale pochopitelně rovněž dodavatelů softwaru, kdy toho nejdůležitějšího představuje Google se svým operačním systémem Android. Systém se zeleným robotem Huawei již léta používá spolu se svou nadstavbou EMUI. Richard Yu na veletrhu CES Asia 2019 uvedl, že hlavní výhodu vždy spatřovali v tom, že se jedná o open source.
Jaký dopad bude mít nynější situace na Google v případě, že se na současném stavu nic nezmění, prozradil zakladatel společnosti Huawei, Ren Zhengfei, v interview s redaktory CNBC. Jak asi víte, Huawei nenechává nic náhodě a „Plán B“ byl připraven ještě předtím, než nastala situace, ve které se výrobce nachází nyní. Údajně připravuje vlastní operační systém s pravděpodobným názvem „Ark OS“, který bude schopen představit v říjnu letošního roku.
Pro Google by to tak podle Rena Zhengfeie znamenalo ztrátu přibližně 700 až 800 milionů uživatelů, což je i pro takto obrovskou společnost podstatné číslo. Náhradou za Obchod Play by pak mohlo být Aptoide, kde se nachází zhruba 900 tisíc aplikací.
Nenávidím rozdělení do bloků ale administrativa USA nic jiného nechce, snad se světová veřejnost těmto snahám postaví, pokud ne, pak už nebude co řešit!!