To nejzajímavější z roku 2018 podle nás – část první

Uplynulý rok hodnotí první 3 členové redakce
To nejzajímavější z roku 2018 podle nás – část první

Rok 2018 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Tento první článek z dvoudílné série o tom, co toho kterého člena redakce v uplynulém roce zaujalo nejvíce, obsahuje výběr vedení serveru mobilenet.cz.

Výběr šéfredaktora Martina Fajmona

Xiaomi Mi MIX 3, které mě uhranulo

Už když jsem se v roce 2013 stal součástí redakce mobilenet.cz, byl jsem příznivcem riskantních počinů, které mohou mobilní trh posouvat dále. Pravda, ne všechny koncepty se uchytí, ale bez nich bychom stále používali tlačítkové telefony. Možná bychom byli i tak spokojení, jen bychom se trochu nudili. Někdo se ale nudí i dnes. V dnešní záplavě dotykových placek tak vždy ocením, když výrobce udělá něco jinak, a ještě k tomu tak, že mě to zaujme.

Xiaomi Mi MIX 3

Naposledy se to podařilo Mi MIXu 3 od Xiaomi. Ano, výsuvný koncept není ničím novým a již pár měsíců zpět výrobci ukazovali, že to jde. Zmínit mohu například Vivo NEX S, které fotoaparát schovalo do periskopu, případně Oppo Find X, které se Mi MIXu 3 blíží nejvíce, i když má výsuvnou část motorizovanou. Osobně se mi ale nejvíce líbí právě Xiaomi Mi MIX 3, které mi svou výsuvnou konstrukcí připomnělo legendární Nokii 7650. To byl mimochodem telefon, který mě v roce 2002 natolik oslovil, že jsem se začal zajímat o mobilní telefony více než jen jako běžný uživatel.

Xiaomi Mi MIX 3 je na první i na druhý pohled krásný kousek z keramiky, kterému dokáži odpustit i absenci čtečky otisků v displeji a jakéhokoliv stupně voděodolnosti. Když k půvabu přičteme cenu, kterou rozhodně nelze u základní varianty označit za přemrštěnou, zasloužilo si v mém výčtu toho nejlepšího za rok 2018 Xiaomi Mi MIX 3 první místo. Na závěr vám doporučím i naší podrobnou recenzi kolegy Ioannise.

Night Sight, které rozsvítí tmu

Doslova nadšený jsem byl také z nočního režimu Night Sight, který předvedl Google, poprvé u modelu Pixel 3. V prvních okamžicích jsem byl poněkud obezřetný, kupříkladu noční režim z Huawei P20 Pro jsem již znal a výsledky nebyly vždy tak perfektní, jak výrobce sliboval. V případě Google Pixelu 3 se již dostáváme k opravdu skvělým výsledkům, kdy nerozmazaný snímek pořídíte snadno i z ruky, tedy bez nutnosti stativu či naprosto strnulého postoje.

Dovednosti fotoaparátu Pixelu 3 jsme otestovali jak samostatně, tak také ve srovnání s konkurencí. Ať už se vám líbí více výsledky Matu, případně Pixelu, nelze Googlu upřít opravdu velkou snahu. Plnohodnotnou recenzi Pixelu 3 pro vás připravil Michal Pavlíček.

Nuki Smart Lock vám odemkne odkudkoli

Jak už jistě víte, kromě serveru mobilenet.cz přispívám i na sesterský fZone.cz, a to převážně recenzemi produktů. Za uplynulý rok mě nejvíce zaujal motorický zámek Nuki Smart Lock, který je – alespoň dle mého soudu – jedním z nejpovedenějších chytrých zámků, které si na domovní dveře můžete v České republice pořídit.

Nuki Smart Lock

Nuki Smart Lock dává největší smysl s centrálou Nuki Bridge, která vám následně umožní ovládat zámek z jakéhokoliv místa na světě. A mně Nuki dokonce zachránil finance za výměnu zámku. Jak je to možné? Jednoduše. Vyběhl jsem ven a než jsem se nadál, vítr zavřel dveře. Klíče ani telefon jsem u sebe bohužel neměl. Stačilo však poprosit hodné sousedy a skrze webovou administraci zámek vzdáleně odemknout. Za mě krásná ukázka toho, jak moderní technologie mohou ušetřit nervy a v konečném důsledku i pár tisíc za zámečníka. Nuki má ale nespočet jiných benefitů. Velmi oceňovaným pomocníkem je pro pronajímatele skrze portál Airbnb, kteří mohou na dálku vpustit své hosty do bytu či domu, aniž by jim museli předávat či schovávat klíče.

Pokud vás Nuki zaujal, přečtěte si mojí recenzi. Věřím že v ní naleznete odpovědi na všechny vaše otázky.