mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

zasloužilý umělec mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4 > Sony Xperia Z3 Compact > Sony Xperia Z5 Compact

články uživatele Jan Pospíšil

7mobilecast #126: opravdu znovu potřebujeme Nokii 3310?
Poslední dobou se hodně mluví tom, že by novodobá Nokia mohla znovu oživit slávu modelu 3310. Opravdu si ale tento model zaslouží dnes takovou pozornost? Při vzpomínání na doby dávno minulé zamáčkneme také slzičku nad BlackBerry. Dále se ale podíváme spíše do budoucnosti, pod pokličku Nordic Telecom, Xiaomi, Lenova a mobilní virtuální reality od HTC. Tentokrát od 16:30.
2mobilecast #125: spekulujeme o spekulacích
Přelom ledna a února bývá často ve znamení očekávání novinek z veletrhu MWC. Na denní světlo se dostávají více, či méně řízené úniky o zařízeních, která se výrobci chystají představit. Podíváme se tak na aktuálně spekulovanou podobu a vlastnosti LG G6, Samsungu Galaxy S8, Google Pixelu 2 nebo například bájného Surface Phonu. Začít bychom údajně měli v 16:00. Máme to ale potvrzeno pouze z jednoho zdroje...
10mobilecast #124: comeback Nokie a to nejlepší z CES 2017
Každý rok ve světě technologií otevírá tradiční veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Ani letos jsme na něm nechyběli, takže máme spoustu materiálu do rubriky „Martin se dívá na věci“. Ovšem zajímavé novinky nepřinesl pouze CES 2017. Novodobá Nokia představila svůj první smartphone s Androidem, HTC dva modely U a o světlo reflektorů se opět pere LG G6. To vše tradičně od 16:00.
8mobilecast #123: co přinesl rok 2016?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Na dnešní díl mobilecastu vychází pěkné číslo 123, což je mimochodem podle korejského kalendáře číslo bilanční, takže jaká lepší příležitost, než si v samotném závěru roku zrekapitulovat ty nejdůležitější události. Nevynecháme ale ani novinky z poslední doby. Dostal se k nám totiž Amazon Prime Videos, Honor představil zajímavý telefon a T-Mobile se konečně chystá zbavit klasické SIM karty.
13mobilecast #121: Total Commander v telefonu?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Microsoft připravuje pro mobilní Windows 10 emulaci klasických x86 aplikací. Je to další hřebíček do rakve nebo záchrana pro platformu? Je černý pátek jen falešné marketingové mámení nebo příležitost, jak ušetřit? Je opouštěním 3,5mm jacku znakem inovace nebo velký přešlap? Na tyto a další životu-měnící otázky si odpovíme v dnešním mobilecastu, živě od 16:00.
7mobilecast #120: je budoucnost bez rámečků?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
V dnešním světe je už jen málo jistot, na které se můžeme opravdu spolehnout. Dokonce ani smrt, jako etalon jediné jistoty v životě, si nemůže být před Elonem Muskem jistá. Co ale jisté je, že další díl mobilecastu jednou přijde. V tom dnešním se podíváme na údajně bezrámečkové Xiaomi Mi MIX, kontroverzní MacBooky Pro od Apple a další novinky.
4mobilecast #118: historický moment
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Tento týden se naplnily ty nejhorší noční můry představitelů Samsungu. Kauza hořích baterií Galaxy Note 7 dosáhla takových rozměrů, že byl korejský gigant nucen tento model úplně zrušit a stáhnout z trhu. Jak velká rána to bude pro Samsung? To, společně s tématy, jako je stabilizace Google Pixelů, Instagram na Windows 10 a PlayStation VR, probereme v dnešním mobilecastu. Od 16:00.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Ahoj, bude.
Co podstatného podle vás nabízí konkurence za funkce/inovace?
Zde ale přece nejde o to, zda máte nebo nemáte pravdu. Ačkoliv to můžete veřejně popírat, ve skutečnosti všichni víme, že jediným smyslem takových přípěvků je vyvolat flamewar.

Berte to tedy prosím jako poslední varování. V opačném případě se bohužel stanete historicky prvním zablokovaným přihlášeným uživatelem v našich diskuzích.

Děkuji
mobilecast #104: co se děje s Applem?
Podle mě jde spíše o způsob přístupu k informacím a o tom, co je inciátorem interakce na hodinkách. Tedy buď si z menu hodinek spouštím jednolivé aplikace a v nich provádím nějaké úkony proaktivně (v tom jsou Apple Watch lepší), nebo na základě toho, že mi příjde notifikace s ní nějak nakládám (rychlá odpověď, smazaní, atd.). Tedy reaktivně.

Dle mých zkušeností prostě smart watch používám 90% času reaktivně (dělám nějaký úkon na základě notifikace) a zbytek je sem tam nějaký jendoduchý hlasový příkaz (časovač, budík, poznámka).

A v tomto se myslím nemohou jednoduché fitness náramky úplně rovnat Android Wear nebo Apple Watch. Mají zase jiné výhody, ale rozdíl v konzumaci notifikací opravdu může být znatelný. Proto například ani nedoporučuji moc Android Wear k iOS, protože je to opět omezené, proti plnému potenciálu.
Upozornění jsme museli kvůli technickým komplikacím dočasně vypnout.
Ano, tak jsem to myslel. Pokud vim, tak jsem chtěl říct, že iPhone 5 je stejně velký jako Xperia Z3 Compact, i když mají jinak velké displeje. Jestli jsem omylem řekl něco jiného, tak se omlouvám.
Jak fotí a natáčí Samsung Galaxy S7?
LG G5 zatím netestujeme. Kousek, který nám dorazil, bohužel nebyl finální a nebylo možné ho tedy objektivně například se Samsungem srovnávat.
mobilecast #99: Android N
Věřte, že hlasitost máme možnost zvyšovat i na současném vybavení. Ovšem ne bez něžádoucího přebuzení. Já sám namátkově podcast na mobilu kontroluji (nemám s tím problém). Pokusíme se ale v postprodukci zapracovat na vyšší hlasitosti alespoň audio záznamu.