mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

zasloužilý umělec mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4 > Sony Xperia Z3 Compact

články uživatele Jan Pospíšil

13mobilecast #115: horké novinky iPhone 7 a Galaxy Note 7
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Prokop
| článek
Ačkoliv horké letní dny s příchodem podzimu pomalu odeznívají, vysokou teplotu i tak pomáhají udržovat žhavá témata ze stáje Applu a Samsungu. V prvním případě se zastavíme u nejdůležitějších letošních mobilních novinek kalifornského výrobce, iPhonů 7 a Apple Watch Series 2. U Samungu sice už u trochu starší novinky Galaxy Note 7, ale přeci jen neméně žhavé. A to doslova. Dnes začínáme v 16:30!
2mobilecast #112: Android Pay v ČR, Nougat v telefonu a IFA
Veletrh IFA je za dveřmi a Google si pro nás připravil hned několik velkých novinek, takže je načase si opět zamobilecastovat. Vypadá to totiž, že se k nám konečně chystá bezkontaktní placení mobilem v podobě Android Pay a v týdnu vyšel nový Android 7.0 Nougat. Přes to všechno to vypadá, že by Google mohl pracovat na náhradě Androidu. To a mnohem více bude na přetřes v dnešním mobilecastu od 16:00.
mobilecast #111: peníze, mobily, notebooky, Instagramy
Dva týdny v létě uplynou jako voda a další díl skvělého mobilecastu je opět tady. A jak jinak, než s přívalem těch největších novinek a témat. Zastavíme se například u Samsungu Galaxy Note 7, virtuální reality, BlackBerry DTEK50, Instagram Stories, updatu Windows a v neposlední řadě také u toho, jak se jednotlivým výrobcům vedlo v uplynulém kvartálu.
11mobilecast #109: jsme zpět, bezpečně
Jsme zpět! Malou letní pauzu v natáčení jsme věnovali sbírání inspirace, energie a hledání smyslu života. Vše jsme poctivě nastřádali, abychom se o to mohli dnes s vámi podělit. Kromě povznášejících účinků ale od dnešního dílu čekejte i slušnou porci novinek a mobilních témat. Kromě například podoby nových Nexusů nebo hodinek přímo od Googlu přijde Vojta povyprávět i o příštích třech modelech BlackBerry.
9mobilecast #108: Apple novinky, OnePlus 3 a E3
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Prokop
| článek
Čeká nás další našlapaný mobilecast. Nejvíce pozornosti si jako vždy pro sebe urval Apple se svojí konferencí WWDC, kde představil nový iOS 10, macOS, watch OS 3.0 a mnoho dalšího. Ovšem nezůstaneme pouze u jablek. Novinky představovalo také Lenovo pod značkou Moto Z, stejně tak OnePlus představilo 3. zabijáka vlajkových lodí. Toto a mnohem více už dnes od 16:00 živě na mobilenet.cz. Buďte u toho!
1mobilecast #107: Martin se dívá na Computex
Do minulého mobilecastu si Martin přivezl zážitky a novinky z asijského CESu a do toho dnešního pro změnu zase z Tchaj-wanu, z veletrhu Computex 2016. Tradičně se na něm vyřádil především domácí Asus a představil zde široké portfolio novinek. Nebyl ovšem sám, takže je zajisté na co se těšit. Už dnes, jako vždy, od 16:00 živě.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Co podstatného podle vás nabízí konkurence za funkce/inovace?
Zde ale přece nejde o to, zda máte nebo nemáte pravdu. Ačkoliv to můžete veřejně popírat, ve skutečnosti všichni víme, že jediným smyslem takových přípěvků je vyvolat flamewar.

Berte to tedy prosím jako poslední varování. V opačném případě se bohužel stanete historicky prvním zablokovaným přihlášeným uživatelem v našich diskuzích.

Děkuji
Podle mě jde spíše o způsob přístupu k informacím a o tom, co je inciátorem interakce na hodinkách. Tedy buď si z menu hodinek spouštím jednolivé aplikace a v nich provádím nějaké úkony proaktivně (v tom jsou Apple Watch lepší), nebo na základě toho, že mi příjde notifikace s ní nějak nakládám (rychlá odpověď, smazaní, atd.). Tedy reaktivně.

Dle mých zkušeností prostě smart watch používám 90% času reaktivně (dělám nějaký úkon na základě notifikace) a zbytek je sem tam nějaký jendoduchý hlasový příkaz (časovač, budík, poznámka).

A v tomto se myslím nemohou jednoduché fitness náramky úplně rovnat Android Wear nebo Apple Watch. Mají zase jiné výhody, ale rozdíl v konzumaci notifikací opravdu může být znatelný. Proto například ani nedoporučuji moc Android Wear k iOS, protože je to opět omezené, proti plnému potenciálu.
Upozornění jsme museli kvůli technickým komplikacím dočasně vypnout.
Ano, tak jsem to myslel. Pokud vim, tak jsem chtěl říct, že iPhone 5 je stejně velký jako Xperia Z3 Compact, i když mají jinak velké displeje. Jestli jsem omylem řekl něco jiného, tak se omlouvám.
LG G5 zatím netestujeme. Kousek, který nám dorazil, bohužel nebyl finální a nebylo možné ho tedy objektivně například se Samsungem srovnávat.
mobilecast #99: Android N
Věřte, že hlasitost máme možnost zvyšovat i na současném vybavení. Ovšem ne bez něžádoucího přebuzení. Já sám namátkově podcast na mobilu kontroluji (nemám s tím problém). Pokusíme se ale v postprodukci zapracovat na vyšší hlasitosti alespoň audio záznamu.
mobilecast #99: Android N
Hlasitost nahrávky je celkem standardní a tu klopové mikrofony samy o sobě nijak pricipiáně nezvyšují. Co se týče vánočního dílu, tak tam je to bohužel slabší. Bohužel pro takové nestandardní situace nejsme technicky vybaveni (nemáme 7 mikrofonů, které by bylo možné použít na živý přenos).
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.