mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

zasloužilý umělec mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4 > Sony Xperia Z3 Compact > Sony Xperia Z5 Compact

články uživatele Jan Pospíšil

8mobilecast #123: co přinesl rok 2016?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Na dnešní díl mobilecastu vychází pěkné číslo 123, což je mimochodem podle korejského kalendáře číslo bilanční, takže jaká lepší příležitost, než si v samotném závěru roku zrekapitulovat ty nejdůležitější události. Nevynecháme ale ani novinky z poslední doby. Dostal se k nám totiž Amazon Prime Videos, Honor představil zajímavý telefon a T-Mobile se konečně chystá zbavit klasické SIM karty.
13mobilecast #121: Total Commander v telefonu?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Microsoft připravuje pro mobilní Windows 10 emulaci klasických x86 aplikací. Je to další hřebíček do rakve nebo záchrana pro platformu? Je černý pátek jen falešné marketingové mámení nebo příležitost, jak ušetřit? Je opouštěním 3,5mm jacku znakem inovace nebo velký přešlap? Na tyto a další životu-měnící otázky si odpovíme v dnešním mobilecastu, živě od 16:00.
7mobilecast #120: je budoucnost bez rámečků?
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
V dnešním světe je už jen málo jistot, na které se můžeme opravdu spolehnout. Dokonce ani smrt, jako etalon jediné jistoty v životě, si nemůže být před Elonem Muskem jistá. Co ale jisté je, že další díl mobilecastu jednou přijde. V tom dnešním se podíváme na údajně bezrámečkové Xiaomi Mi MIX, kontroverzní MacBooky Pro od Apple a další novinky.
4mobilecast #118: historický moment
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Tento týden se naplnily ty nejhorší noční můry představitelů Samsungu. Kauza hořích baterií Galaxy Note 7 dosáhla takových rozměrů, že byl korejský gigant nucen tento model úplně zrušit a stáhnout z trhu. Jak velká rána to bude pro Samsung? To, společně s tématy, jako je stabilizace Google Pixelů, Instagram na Windows 10 a PlayStation VR, probereme v dnešním mobilecastu. Od 16:00.
1mobilecast #117: Pixel a další novinky od Googlu
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
Uplynulý týden byl pro změnu zase ve znamení Googlu. Ten už dříve ohlásil změnu strategie, kdy slíbil, že se mnohem více zaměří také na hardware. Dočkali jsme se nových telefonů Pixel a Pixel XL, konečně také Google Home, Google Assistant, 4K Chromecastu a virtuální reality. Zastavíme se ale i jinde. Na denní světlo probublaly další zvěsti o chystaném smartphonu Nokia D1C a Facebook se také činil.
14mobilecast #116: od všeho něco (a samozřejmě iPhone 7)
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Pultzner
| článek
14 dní se sešlo se 14 dny, a je tak nejvyšší čas se zamyslet nad tím, o čem by měl být další mobilecast... Zkušenosti s iPhonem 7, dohra kolem explodujících Galaxy Notů 7, Huawei opouštějící Android, zpožděný Android Wear 2.0, tajemstvím obestřené Pixely od Googlu, možný příchod Xiaomi do EU, nové Mi 5S, válka dronů v podání GoPro a DJI... To vypadá na zajímavý díl.
13mobilecast #115: horké novinky iPhone 7 a Galaxy Note 7
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Prokop
| článek
Ačkoliv horké letní dny s příchodem podzimu pomalu odeznívají, vysokou teplotu i tak pomáhají udržovat žhavá témata ze stáje Applu a Samsungu. V prvním případě se zastavíme u nejdůležitějších letošních mobilních novinek kalifornského výrobce, iPhonů 7 a Apple Watch Series 2. U Samungu sice už u trochu starší novinky Galaxy Note 7, ale přeci jen neméně žhavé. A to doslova. Dnes začínáme v 16:30!

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Ahoj, bude.
Co podstatného podle vás nabízí konkurence za funkce/inovace?
Zde ale přece nejde o to, zda máte nebo nemáte pravdu. Ačkoliv to můžete veřejně popírat, ve skutečnosti všichni víme, že jediným smyslem takových přípěvků je vyvolat flamewar.

Berte to tedy prosím jako poslední varování. V opačném případě se bohužel stanete historicky prvním zablokovaným přihlášeným uživatelem v našich diskuzích.

Děkuji
mobilecast #104: co se děje s Applem?
Podle mě jde spíše o způsob přístupu k informacím a o tom, co je inciátorem interakce na hodinkách. Tedy buď si z menu hodinek spouštím jednolivé aplikace a v nich provádím nějaké úkony proaktivně (v tom jsou Apple Watch lepší), nebo na základě toho, že mi příjde notifikace s ní nějak nakládám (rychlá odpověď, smazaní, atd.). Tedy reaktivně.

Dle mých zkušeností prostě smart watch používám 90% času reaktivně (dělám nějaký úkon na základě notifikace) a zbytek je sem tam nějaký jendoduchý hlasový příkaz (časovač, budík, poznámka).

A v tomto se myslím nemohou jednoduché fitness náramky úplně rovnat Android Wear nebo Apple Watch. Mají zase jiné výhody, ale rozdíl v konzumaci notifikací opravdu může být znatelný. Proto například ani nedoporučuji moc Android Wear k iOS, protože je to opět omezené, proti plnému potenciálu.
Upozornění jsme museli kvůli technickým komplikacím dočasně vypnout.
Ano, tak jsem to myslel. Pokud vim, tak jsem chtěl říct, že iPhone 5 je stejně velký jako Xperia Z3 Compact, i když mají jinak velké displeje. Jestli jsem omylem řekl něco jiného, tak se omlouvám.
Jak fotí a natáčí Samsung Galaxy S7?
LG G5 zatím netestujeme. Kousek, který nám dorazil, bohužel nebyl finální a nebylo možné ho tedy objektivně například se Samsungem srovnávat.
mobilecast #99: Android N
Věřte, že hlasitost máme možnost zvyšovat i na současném vybavení. Ovšem ne bez něžádoucího přebuzení. Já sám namátkově podcast na mobilu kontroluji (nemám s tím problém). Pokusíme se ale v postprodukci zapracovat na vyšší hlasitosti alespoň audio záznamu.