mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

zasloužilý umělec mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4 > Sony Xperia Z3 Compact

články uživatele Jan Pospíšil

mobilecast #111: peníze, mobily, notebooky, Instagramy
Dva týdny v létě uplynou jako voda a další díl skvělého mobilecastu je opět tady. A jak jinak, než s přívalem těch největších novinek a témat. Zastavíme se například u Samsungu Galaxy Note 7, virtuální reality, BlackBerry DTEK50, Instagram Stories, updatu Windows a v neposlední řadě také u toho, jak se jednotlivým výrobcům vedlo v uplynulém kvartálu.
11mobilecast #109: jsme zpět, bezpečně
Jsme zpět! Malou letní pauzu v natáčení jsme věnovali sbírání inspirace, energie a hledání smyslu života. Vše jsme poctivě nastřádali, abychom se o to mohli dnes s vámi podělit. Kromě povznášejících účinků ale od dnešního dílu čekejte i slušnou porci novinek a mobilních témat. Kromě například podoby nových Nexusů nebo hodinek přímo od Googlu přijde Vojta povyprávět i o příštích třech modelech BlackBerry.
9mobilecast #108: Apple novinky, OnePlus 3 a E3
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Prokop
| článek
Čeká nás další našlapaný mobilecast. Nejvíce pozornosti si jako vždy pro sebe urval Apple se svojí konferencí WWDC, kde představil nový iOS 10, macOS, watch OS 3.0 a mnoho dalšího. Ovšem nezůstaneme pouze u jablek. Novinky představovalo také Lenovo pod značkou Moto Z, stejně tak OnePlus představilo 3. zabijáka vlajkových lodí. Toto a mnohem více už dnes od 16:00 živě na mobilenet.cz. Buďte u toho!
1mobilecast #107: Martin se dívá na Computex
Do minulého mobilecastu si Martin přivezl zážitky a novinky z asijského CESu a do toho dnešního pro změnu zase z Tchaj-wanu, z veletrhu Computex 2016. Tradičně se na něm vyřádil především domácí Asus a představil zde široké portfolio novinek. Nebyl ovšem sám, takže je zajisté na co se těšit. Už dnes, jako vždy, od 16:00 živě.
1mobilecast #105: nešťastné konce – Intel a roaming
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Jiří Vencl
| článek
Však to znáte. Pátek, blížící se víkend, mobilecast a povinnost napsat kreativní úvodní text k novému dílu. Tedy to poslední asi neznáte... Každopádně i tento týden zakončíme povídáním o tom nejzajímavějším za uplynulých sedm dní. Tedy povinnost si nás naladit v 16:00 jasná. Tentokrát navíc Honzu před kamerou doplní i Jirka, takže se máte na co těšit.
Jak se dělají hry? (video)
vydáno |
Petr Vojtěch
,
Jan Pospíšil
| článek |
Chcete se dozvědět něco o tvorbě mobilních her? V tomto živém streamu se ohlédneme za přípravou seriálu Hry po česku a zodpovíme vaše dotazy související s jednotlivými epizodami nebo tvorbou her obecně. Sledovat nás budete moci hned na několika platformách. Pořadem vás provedou Honza s Petrem.

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Zde ale přece nejde o to, zda máte nebo nemáte pravdu. Ačkoliv to můžete veřejně popírat, ve skutečnosti všichni víme, že jediným smyslem takových přípěvků je vyvolat flamewar.

Berte to tedy prosím jako poslední varování. V opačném případě se bohužel stanete historicky prvním zablokovaným přihlášeným uživatelem v našich diskuzích.

Děkuji
Podle mě jde spíše o způsob přístupu k informacím a o tom, co je inciátorem interakce na hodinkách. Tedy buď si z menu hodinek spouštím jednolivé aplikace a v nich provádím nějaké úkony proaktivně (v tom jsou Apple Watch lepší), nebo na základě toho, že mi příjde notifikace s ní nějak nakládám (rychlá odpověď, smazaní, atd.). Tedy reaktivně.

Dle mých zkušeností prostě smart watch používám 90% času reaktivně (dělám nějaký úkon na základě notifikace) a zbytek je sem tam nějaký jendoduchý hlasový příkaz (časovač, budík, poznámka).

A v tomto se myslím nemohou jednoduché fitness náramky úplně rovnat Android Wear nebo Apple Watch. Mají zase jiné výhody, ale rozdíl v konzumaci notifikací opravdu může být znatelný. Proto například ani nedoporučuji moc Android Wear k iOS, protože je to opět omezené, proti plnému potenciálu.
Upozornění jsme museli kvůli technickým komplikacím dočasně vypnout.
Ano, tak jsem to myslel. Pokud vim, tak jsem chtěl říct, že iPhone 5 je stejně velký jako Xperia Z3 Compact, i když mají jinak velké displeje. Jestli jsem omylem řekl něco jiného, tak se omlouvám.
LG G5 zatím netestujeme. Kousek, který nám dorazil, bohužel nebyl finální a nebylo možné ho tedy objektivně například se Samsungem srovnávat.
mobilecast #99: Android N
Věřte, že hlasitost máme možnost zvyšovat i na současném vybavení. Ovšem ne bez něžádoucího přebuzení. Já sám namátkově podcast na mobilu kontroluji (nemám s tím problém). Pokusíme se ale v postprodukci zapracovat na vyšší hlasitosti alespoň audio záznamu.
mobilecast #99: Android N
Hlasitost nahrávky je celkem standardní a tu klopové mikrofony samy o sobě nijak pricipiáně nezvyšují. Co se týče vánočního dílu, tak tam je to bohužel slabší. Bohužel pro takové nestandardní situace nejsme technicky vybaveni (nemáme 7 mikrofonů, které by bylo možné použít na živý přenos).
mobilecast #99: Android N
Co vás konkrétně na něm vytáčí?
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.