mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Jan Pospíšil - profil uživatele

Jan Pospíšil

zasloužilý umělec mobilenet.cz

Stál u samého začátku tohoto magazínu, jímž byl v únoru 2004 vydaný článek o Sony Ericssonu K700i na jeho blogu. V době, kdy pak zjistil, že ho vlastně už psát články moc nebaví, měl kolem sebe naštěstí dostatek lidí, kteří tuto část práce na magazínu zastali za něj a mohl se tak ve svých volných chvílích věnovat hlavně jeho rozvoji.

telefony: Nokia 2110 > Siemens C25 > Ericsson T68m > Sony Ericsson K700i > HTC Desire > Google Nexus 4 > Sony Xperia Z3 Compact

články uživatele Jan Pospíšil

1mobilecast #117: Pixel a další novinky od Googlu
Uplynulý týden byl pro změnu zase ve znamení Googlu. Ten už dříve ohlásil změnu strategie, kdy slíbil, že se mnohem více zaměří také na hardware. Dočkali jsme se nových telefonů Pixel a Pixel XL, konečně také Google Home, Google Assistant, 4K Chromecastu a virtuální reality. Zastavíme se ale i jinde. Na denní světlo probublaly další zvěsti o chystaném smartphonu Nokia D1C a Facebook se také činil.
14mobilecast #116: od všeho něco (a samozřejmě iPhone 7)
14 dní se sešlo se 14 dny, a je tak nejvyšší čas se zamyslet nad tím, o čem by měl být další mobilecast... Zkušenosti s iPhonem 7, dohra kolem explodujících Galaxy Notů 7, Huawei opouštějící Android, zpožděný Android Wear 2.0, tajemstvím obestřené Pixely od Googlu, možný příchod Xiaomi do EU, nové Mi 5S, válka dronů v podání GoPro a DJI... To vypadá na zajímavý díl.
13mobilecast #115: horké novinky iPhone 7 a Galaxy Note 7
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Prokop
| článek
Ačkoliv horké letní dny s příchodem podzimu pomalu odeznívají, vysokou teplotu i tak pomáhají udržovat žhavá témata ze stáje Applu a Samsungu. V prvním případě se zastavíme u nejdůležitějších letošních mobilních novinek kalifornského výrobce, iPhonů 7 a Apple Watch Series 2. U Samungu sice už u trochu starší novinky Galaxy Note 7, ale přeci jen neméně žhavé. A to doslova. Dnes začínáme v 16:30!
2mobilecast #112: Android Pay v ČR, Nougat v telefonu a IFA
Veletrh IFA je za dveřmi a Google si pro nás připravil hned několik velkých novinek, takže je načase si opět zamobilecastovat. Vypadá to totiž, že se k nám konečně chystá bezkontaktní placení mobilem v podobě Android Pay a v týdnu vyšel nový Android 7.0 Nougat. Přes to všechno to vypadá, že by Google mohl pracovat na náhradě Androidu. To a mnohem více bude na přetřes v dnešním mobilecastu od 16:00.
mobilecast #111: peníze, mobily, notebooky, Instagramy
Dva týdny v létě uplynou jako voda a další díl skvělého mobilecastu je opět tady. A jak jinak, než s přívalem těch největších novinek a témat. Zastavíme se například u Samsungu Galaxy Note 7, virtuální reality, BlackBerry DTEK50, Instagram Stories, updatu Windows a v neposlední řadě také u toho, jak se jednotlivým výrobcům vedlo v uplynulém kvartálu.
11mobilecast #109: jsme zpět, bezpečně
Jsme zpět! Malou letní pauzu v natáčení jsme věnovali sbírání inspirace, energie a hledání smyslu života. Vše jsme poctivě nastřádali, abychom se o to mohli dnes s vámi podělit. Kromě povznášejících účinků ale od dnešního dílu čekejte i slušnou porci novinek a mobilních témat. Kromě například podoby nových Nexusů nebo hodinek přímo od Googlu přijde Vojta povyprávět i o příštích třech modelech BlackBerry.
9mobilecast #108: Apple novinky, OnePlus 3 a E3
vydáno |
Jan Pospíšil
,
Martin Prokop
| článek
Čeká nás další našlapaný mobilecast. Nejvíce pozornosti si jako vždy pro sebe urval Apple se svojí konferencí WWDC, kde představil nový iOS 10, macOS, watch OS 3.0 a mnoho dalšího. Ovšem nezůstaneme pouze u jablek. Novinky představovalo také Lenovo pod značkou Moto Z, stejně tak OnePlus představilo 3. zabijáka vlajkových lodí. Toto a mnohem více už dnes od 16:00 živě na mobilenet.cz. Buďte u toho!

příspěvky uživatele Jan Pospíšil

Co podstatného podle vás nabízí konkurence za funkce/inovace?
Zde ale přece nejde o to, zda máte nebo nemáte pravdu. Ačkoliv to můžete veřejně popírat, ve skutečnosti všichni víme, že jediným smyslem takových přípěvků je vyvolat flamewar.

Berte to tedy prosím jako poslední varování. V opačném případě se bohužel stanete historicky prvním zablokovaným přihlášeným uživatelem v našich diskuzích.

Děkuji
Podle mě jde spíše o způsob přístupu k informacím a o tom, co je inciátorem interakce na hodinkách. Tedy buď si z menu hodinek spouštím jednolivé aplikace a v nich provádím nějaké úkony proaktivně (v tom jsou Apple Watch lepší), nebo na základě toho, že mi příjde notifikace s ní nějak nakládám (rychlá odpověď, smazaní, atd.). Tedy reaktivně.

Dle mých zkušeností prostě smart watch používám 90% času reaktivně (dělám nějaký úkon na základě notifikace) a zbytek je sem tam nějaký jendoduchý hlasový příkaz (časovač, budík, poznámka).

A v tomto se myslím nemohou jednoduché fitness náramky úplně rovnat Android Wear nebo Apple Watch. Mají zase jiné výhody, ale rozdíl v konzumaci notifikací opravdu může být znatelný. Proto například ani nedoporučuji moc Android Wear k iOS, protože je to opět omezené, proti plnému potenciálu.
Upozornění jsme museli kvůli technickým komplikacím dočasně vypnout.
Ano, tak jsem to myslel. Pokud vim, tak jsem chtěl říct, že iPhone 5 je stejně velký jako Xperia Z3 Compact, i když mají jinak velké displeje. Jestli jsem omylem řekl něco jiného, tak se omlouvám.
LG G5 zatím netestujeme. Kousek, který nám dorazil, bohužel nebyl finální a nebylo možné ho tedy objektivně například se Samsungem srovnávat.
mobilecast #99: Android N
Věřte, že hlasitost máme možnost zvyšovat i na současném vybavení. Ovšem ne bez něžádoucího přebuzení. Já sám namátkově podcast na mobilu kontroluji (nemám s tím problém). Pokusíme se ale v postprodukci zapracovat na vyšší hlasitosti alespoň audio záznamu.
mobilecast #99: Android N
Hlasitost nahrávky je celkem standardní a tu klopové mikrofony samy o sobě nijak pricipiáně nezvyšují. Co se týče vánočního dílu, tak tam je to bohužel slabší. Bohužel pro takové nestandardní situace nejsme technicky vybaveni (nemáme 7 mikrofonů, které by bylo možné použít na živý přenos).
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.