Mnozí výrobci telefonů věří, že budoucnost leží v ohebných zařízeních, ať už se jedná o smartphony, které lze transformovat v tablety, nebo netradiční hybridy mezi hodinkami a telefonem, jež si jednoduše omotáte kolem ruky. Zcela odlišný pohled na trend ohebných telefonů má ovšem CEO společnosti BlackBerry, John Chen, který nedávno udělil interview deníku barrons.com. Během rozhovoru zaznělo několik důvodů, proč je k ohebným zařízením spíše skeptický.
Sám John Chen osobně by údajně preferoval spíše „něco rychlejšího s opravdu funkčními vylepšeními“, ale podle jeho názoru se „na obzoru neobjevily žádné přelomové technologie“. Jak víme, v minulých letech byly představeny technologie, jako je čtečka otisků prstů, rozpoznávání obličeje nebo oční duhovky. V dnešní době se však podle jeho názoru vývoj zastavil u zvětšování displejů – to pochopitelně vyústilo ve zvětšující se rozměry zařízení, které přitom pro uživatele vždy nepředstavuje zlepšení. Uživatelé totiž obvykle očekávají více než jen větší displej a mírná vylepšení.
Samotné BlackBerry přitom nevyrobilo telefon od roku 2016 a licenci v současnosti drží čínská společnost TCL, která rovněž stojí za značkou Alcatel. TCL přitom na veletrhu MWC představilo kromě nových modelů také vlastní technologii ohebných displejů s pantem Dragon Hinge. Přestože CEO společnosti BlackBerry, jež se v současnosti primárně zaměřuje na zabezpečení, není ohebným telefonům příliš nakloněn, se dost možná s ohebnými smartphony s logem ostružiny v budoucnu setkáme.
Kde je dnes iPhone ako myšlienka? Každý smartphone je dnes svojím spôsobom iPhone. A kde je dnes Ballmer a vtedajšie projekty Microsoftu? Už skoro nikto ani nevie, kto to bol.
A presne tak to bude aj s BlackBerry.