Procesory od Samsungu bude navrhovat umělá inteligence

1
Procesory od Samsungu bude navrhovat umělá inteligence
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Umělá inteligence bude použita nejen u čipů Exynos, ale pravděpodobně i u Tensoru
  • Využití AI při navrhování designu čipů se podle odborníků stane běžnou praktikou

Samsung se angažuje v nejrůznějších odvětvích. Jedním z nich je kromě výroby telefonů, zobrazovacích panelů, ale třeba také konstruováním lodí či finančních služeb, rovněž produkce čipsetů. A jelikož se jedná o vysoce sofistikovaný výrobní proces s neustále se zvyšujícími nároky na energetickou úspornost, výkon i menší fyzické rozměry, musí firma ustavičně pracovat na tom, aby udržela krok s konkurencí (například v podobě TSMC).

Nejnovějším opatřením, které má zajistit, že procesory Samsung zůstanou konkurenceschopné, je podle informací wired.com využití AI. Umělá inteligence v programu Synopsys, který Samsung používá, má navrhovat design procesorů pro co nejlepší výsledek ve všech směrech.

Výsledky práce umělé inteligence se promítnou nejen u procesorů Exynos, ale pravděpodobně také u čipu Tensor, který Samsung vyrábí pro Google do chystané řady Pixelů 6. Podle mnohých odborníků na produkcí procesorů se brzy stane využití umělé inteligence při navrhování designu naprosto běžnou praktikou.

Související články