Google postupně odhaluje Pixel 6 (Pro) a procesor ušitý na míru

6× aktualizováno
Google postupně odhaluje Pixel 6 (Pro) a procesor ušitý na míru
Fotografie: xda-developers.com
 • Po roce bychom se měli dočkat opět dvou variant
 • Pixel 6 Pro nabídne trojitý zadní fotoaparát
 • Výrazným prvkem bude horizontálně orientovaný modul s fotoaparáty

Aktualizováno 3. 8. 2021

Google definitivně potvrzuje příchod Pixelů 6 a zcela otevřeně o nich informuje na svém oficiálním blogu. Můžeme vidět design novinek, který Google odhaluje na obrázcích. Podstatnou informací je, že Pixely 6 a 6 Pro poběží na novém procesoru Google Tensor, který je navržen přímo na míru. V praxi to znamená, že za návrhem stojí samotný Google. V tuto chvíli visí otazník nad samotným výrobcem čipsetu. Důvodem investice do vlastního procesoru má být vysoce pokročilá umělá inteligence a strojové učení.

Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro

Zatímco Pixel 6 si vystačí jen s hlavním a ultraširokoúhlým fotoaparátem, Pixel 6 Pro má nabízet ještě teleobjektiv se čtyřnásobným bezztrátovým zoomem. Nebude překvapením, že nové Pixely nabídnou Android 12.

Aktualizováno 9. 7. 2021

Po delší době se dozvídáme nové informace týkající se Pixelů 6 od Googlu. Server frontpagetech.com přinesl klíčové specifikace, které si níže shrneme pro Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Podstatná informace se týká procesoru, kdy se očekává nasazení vlastního od Googlu. Další zásadní novinkou má být délka podpory. Google má Pixely 6 podporovat 5 let.

Pixel 6

 • 6,4palcový AMOLED displej
 • vlastní procesor od Googlu
 • 8GB operační paměť
 • 128/256GB interní paměť
 • hlavní 50Mpx fotoaparát a 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát
 • čelní 8Mpx fotoaparát
 • baterie s kapacitou 4 614 mAh
 • Android 12

Pixel 6 Pro

 • 6,71palcový AMOLED displej
 • vlastní procesor od Googlu
 • 12GB operační paměť
 • 128/256/512GB interní paměť
 • hlavní 50Mpx fotoaparát, 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát a 48Mpx teleobjektiv
 • čelní 12Mpx fotoaparát
 • baterie s kapacitou 5 000 mAh
 • Android 12

Aktualizováno 16. 6. 2021

O Pixelu 6 od Googlu se zatím příliš konkrétních věcí neví. V počátcích však došlo k odhalení možného designu, který vzbudil pozornost zejména masivním a horizontálně orientovaným modulem fotoaparátů. Doposud není zřejmé, zda tak novinka bude skutečně vypadat. Spolehlivý zdroj @UniverseIce však zveřejnil ochranná pouzdra, která vzhled s velkým modulem fotoaparátů potvrzují. Je tak možné, že Google Pixel 6 bude vypadat skutečně velice originálně.


Aktualizováno 26. 5. 2021

V nově vydané epizodě podcastu s Maxem Weinbachem byly zmíněny klíčové informace o chystaných Pixelech 6. Například ta o nasazení procesoru Whitechapel od Googlu, který vznikl ve spolupráci se Samsungem. Jedná se dle informací od @heyitsyogesh o procesor založený na 5nm výrobní technologii, který bude výkonem velmi blízký Snapdragonu 870. Max Weinbach dále zmiňuje nasazení baterie s kapacitou 5 000 mAh.


Aktualizováno 24. 5. 2021

Očekávaný Pixel 6 se objevil na dalších renderech (převážně z produkce 91mobiles.com), které nám umožňují si lépe prohlédnout netradiční design zad s vystouplým fotomodulem. Pixel 6 má disponovat 6,4" AMOLED panelem s integrovanou čtečkou otisků prstů, ale také relativně širokými rámečky. Z další výbavy stojí za zmínku duální fotoaparát na zadní straně, stereo reproduktory nebo podpora bezdrátového nabíjení. Pixely 6 by se také měly stát prvními smartphony, do nichž Google nasadí vlastní procesory vyvinuté ve spolupráci s jihokorejským Samsungem.


Původní informace z 14. 5. 2021

V loňském roce jsme se dočkali pouze jednoho hlavního Pixelu, a to Pixelu 5. Letos by se měl Google co do počtu hlavních novinek vrátit ke kořenům a představit Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Co je však zcela zásadní, je zřejmá výrazná změna designu, což naznačují nákresy zveřejněné serverem phandroid.com.

Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro

Podle nich by asi málokdo řekl, že se jedná o Pixely od Googlu. Pokud by se nákresy potvrdily, přistoupí Google k opravdu velké změně designu se zakřivenou zadní stranou a výrazným horizontálně orientovaným modulem s fotoaparáty. Na nezvyklosti přidávají i barevné kombinace, avšak ty dle spekulací realitě neodpovídají. Lze předpokládat, že Google zvolí přeci jen o něco konzervativnější odstíny a kombinace.

Google Pixel 6 Pro

Rozdíly mezi Pixelem 6 a Pixelem 6 Pro budou spočívat nejen ve velikosti, ale také ve fotoaparátech. Pixel 6 bude mít zřejmě klasický a ultraširokoúhlý fotoaparát. Varianta Pro by dle všeho měla připojit ještě teleobjektiv. Čelní fotoaparát bude řešen formou drobného průstřelu. Čtečka otisků prstů bude integrována do AMOLED displeje. Více informací v tuto chvíli není známo.

Související články
Diskuze ke článku
Ben Ben
Ben Ben
Rozhodne se tomu neda uprit originalita. Me se to libi oproti jinym "panelum" na zadech. Ale beztak to tak nebude vypadat...
Martin Jeřábek
Martin Jeřábek
Ale v reálu to tak vypadat na 80% nebude.
Martin Vinduška
Martin Vinduška
Kdo jim to vyrábí, pořád HTC?
Xwert Is
Xwert Is
Naposledy upraveno: 26. 5. 13:03
Mne sa celkom páčia. Pripadá mi to také retro.

Nechápem prečo používať vlastný procesor. V prípade Apple to má logiku lebo vlastný procesor vlastné ovládače podpora 5 rokov. Ale pri Androide? Načo keď aj tak podpora len 3 roky max a to veľa krát aj preto, že producent procesora nevydáva aktualizácie na ovládače.
Očakávam preto, že ak Google použije vlastný procesor tak zabezpečí aj to, že pixel bude mať prinajlepšom takú podporu ako Apple.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze