Průvodce: kupujeme notebook do 20 tisíc

30

Další díl našeho průvodce se tentokráte zaměří na klasické notebooky do 20 tisíc. V této cenové kategorii pátrá po novém zařízení velká část uživatelů, kteří jsou ale na výkon a zpracování náročnější a požadují spolehlivé zařízení mnohdy na více než tři roky. Řekneme si proto, co nás na trhu čeká, o co budou uživatelé stále ještě ochuzeni a naopak co si mohou nárokovat.

V minulém dílu průvodce jsme se zaměřili na levná zařízení do 10 tisíc korun. Ukázali jsme si, jak takový notebook vybírat a také, že je nutné udělat mnoho nutných kompromisů. Tentokráte jich už tolik naštěstí nebude a uživatelé budou právem náročnější.

Dvacet tisíc korun už jistě není málo, přesto je to ale v oblasti počítačů a notebooků stále částka, která patří k těm příznivějším. Přesto se ale vyplatí déle vybírat, notebook osobně vyzkoušet a dát si pozor na některé neduhy, které se v této kategorii stále vyskytují.

Obecná doporučení

Kategorie notebooků do 20 tisíc je u uživatelů jednou z nejhledanějších. Pro nenáročné uživatele jsou stále cenově dostupné, výkonnostně naprosto dostačující a mnoho z nich nabízí i kvalitní zpracování. Přesto i zde najdeme velké neduhy v konstrukci, která je ale podstatná pro dlouhé užívání, jež si mnoho uživatelů těchto zařízení plánuje až na 5 let a někdy i více.

Acer Aspire V15
Acer Aspire V15

TIP: Průvodce: kupujeme klasický notebook

V konstrukci patří k nejčastějším problém hlavně příliš měkké víko displeje, volnější panty, malý úhel otevření, nepřesný touchpad či nepohodlná klávesnice, která bývá příliš tuhá nebo naopak. Z dalších nedostatků, tentokráte těch výkonnostních, můžeme zmínit naprosto základní a velmi pomalý HDD, který výrobci volí kvůli nízké ceně, a starší procesory.

Lenovo ThinkPad E550
Lenovo ThinkPad E550

TIP: Průvodce: kupujeme konvertibl

Důležité je myslet na to, že kvalitní a prodávaná zařízení nepotřebují reklamu, a tak se často setkáváme, že nás prodejci lákají právě na zařízení, která se moc neprodávají právě kvůli jednomu z výše zmíněných problémů. Nakonec se dozvíme, že výhodná nabídka nebude až tak výhodná, protože daný notebook má například starý procesor Intel Haswell, se kterým by uživatel za 3 roky mohl mít problémy v podpoře, nebo má problémy s téměř nepoužitelným touchpadem, kvůli čemuž ho zákazníci vrací.

V dnešní době se jistě vyplatí mít před koupí takového zařízení alespoň základní přehled o dění na trhu. I nezkušený uživatel má dnes možnost zjistit, jaká zařízení se na trhu objevují a co přesně nabízí, nebo co konkrétně znamená nesouvislá řada slov a čísel ve výčtu o procesoru. K tomuto tématu si můžete přečíst náš úvodní článek, kde se dozvíte vše potřebné.

Diskuze ke článku
dc
v zadným pripade procesor core m (neskutecne pomale) a vyrobci notebooku ho ani nechteji, doporucuji notebook osobne prohlidnout, pokud se viko prohýba pri zavirani, nebrat, pokud budu pocitac pouzivat do skoly, prace tak uhlopricku pod 14 palcu a kovovy, pastovy se do roka rozsipe
Jodan
Jodan
Naposledy upraveno: 22. 6. 2016 20:58
Dobrý článek, ale zapomněla jste zmínit grafickou kartu
Coohy
Vím, že tento notebook je trochu levnější než ostatní, ale zato je celkem trumfne, koukněte:
https://www.alza.cz/acer-aspire-f15-black-d3754680.htm?catid=18842920
Hliníkové tělo, 8 GB RAM, GT 940M, i5 6200U + wifi ac
Dankju
Dat pro narocnejsi uzivatele notebooky s GPU od intelu... nezlobte se ale to vazne neni pro narocnejsi.
Jediny vhodny pro narocnejsi uzivatele z vaseho vyberu je HP, jelikoz v dnesni dobe jsou na Graficke karty cim dal vetsi naroky a pokud nekdo uz da 20 tisic tak to nebude zakladni uzivatel ale ten ktery potrebuje vykon i v te grafické karte. Spoustu aplikaci pracuje mnohem stabilneji s lepsi GPU. V dnesnich ntb jsou dve grafiky pokud je tam treba nVidia a to integrovana a nVidia a uzivatel si muze sam zvolit ktera aplikace ma vykonejsi GPU zapnout.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze