Masová produkce čipsetu A13 pro letošní iPhony je na spadnutí. Výrobu zajistí TSMC

Masová produkce čipsetu A13 pro letošní iPhony je na spadnutí. Výrobu zajistí TSMC
  • K masové produkci čipsetu A13 dojde během tohoto měsíce
  • Zaměstnanci rovněž potvrdili zmínky o trojici fotoaparátů na zadní straně
  • Nástupce iPhonu Xr obdrží teleobjektiv z iPhonů Xs (Max)

Bloomberg před chvílí přišel se zajímavou informací, která údajně pochází přímo od zaměstnanců tchajwanské společnosti TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Ta je již několik let zodpovědná za výrobu čipsetů, které jsou srdcem iPhonů. Poslední generace s označením A12 Bionic zároveň představovala vůbec první čipsety na světě vyrobené 7nm technologií. Není tedy divu, že se o další generaci postará opět stejný výrobce.


Na novém modelu s označením A13 se v současnosti pilně pracuje a testovací produkce byla zahájena již v dubnu. Masová produkce by měla započít již během tohoto měsíce. K zákulisní informaci se odmítlo vyjádřit tiskové oddělení společnosti TSMC i Applu. Nový čipset má být opět dostupný u všech tří iPhonů.

Zaměstnanci rovněž potvrdili zmínky o tom, že na zadní straně nástupců iPhonů Xs a Xs Max najdeme hned trojici fotoaparátů. Oním fotoaparátem navíc by měl být ultraširokoúhlý senzor. Dostane se však i na nástupce iPhonu Xr, který bude nově disponovat teleobjektivem. Přidání třetího senzoru u dvou vyšších modelů má mimo jiné znamenat zvýšení tloušťky přibližně o půl milimetru.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze