Příchod Huawei Mate 30 Pro se blíží. Údajně nabídne 55W nabíjení i 5G

Příchod Huawei Mate 30 Pro se blíží. Údajně nabídne 55W nabíjení i 5G
15
  • Huawei Mate 30 Pro by měl disponovat superrychlým 55W drátovým nabíjením
  • Chybět nebude ani vylepšené 10W reverzní bezdrátové nabíjení
  • O výkon se postará čipset Kirin 985, který bude spolupracovat s 5G modemem Balong 5000

Loňský vlajkový model Mate 20 Pro se Huawei opravdu povedl a na úspěchu se velikou měrou podílela také řada nových technologií, se kterými telefon přišel jako první na trh. Tou nejúspěšnější z nich je pravděpodobně čím dál tím populárnější reverzní bezdrátové nabíjení, ale za zmínku stojí také superrychlé 40W drátové nabíjení, čtečka otisků prstů v displeji, či netradičně umístěný hlasitý reproduktor v USB-C.


Na qq.com se objevila zpráva, která naznačuje, že nástupce Mate 20 Pro svému předchůdci rozhodně ostudu neudělá. Chystaný Huawei Mate 30 Pro bude totiž údajně oplývat řadou novinek, které jsme neviděli u Mate 20 Pro ani u Huawei P30 Pro. Jednou z nich bude, alespoň co se velikosti týče, samotný displej s uhlopříčkou 6,71 palce. Dodávat jej má opět BOE a i tentokrát se má jednat o AMOLED panel s integrovanou čtečkou otisků prstů.

O výkon se postará 7nm Kirin 985, který bude spolupracovat s modemem Balong 5000 pro podporu sítí páté generace. Pravděpodobně se však dočkáme rovněž 4G varianty a 5G verze se podívá jen na určité trhy. Na zadní straně se má nacházet hned čtveřice fotoaparátů, mezi kterými by neměl chybět klasický ani ultraširokoúhlý snímač. Oproti Mate 20 Pro zde bude i takzvaný „time-of-flight“ senzor sloužící pro přesné určení vzdálenosti snímaných objektů.

Baterie by měla nabídnout kapacitu 4 200 mAh včetně podpory superrychlého 55W drátového nabíjení. K vylepšení dojde také u reverzního bezdrátového nabíjení, které nyní bude schopno nabíjet další zařízení, jako například sluchátka nebo jiný smartphone, výkonem až 10 W oproti stávajícím 5 W. Představení telefonu se pravděpodobně dočkáme opět v říjnu. Téměř se 100% jistotou však můžeme očekávat, že o Huawei Mate 30 Pro do té doby ještě uslyšíme.

Diskuze ke článku
Carda
Já už od toho nic neočekávám prostě jen další nezajímavá nudle s viditelnými rámečky a odporným výřezem(nebo dírou) který spolu s kulatými rohy zmenšují displej.
q2
Rychlé nabíjení je určitě velice užitečné, ale to reverzní bezdrátové?? To mi trochu uniká.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze