Nejlepší smartphone do 14 000 Kč

Můžete se rozšoupnout
11
Nejlepší smartphone do 14 000 Kč
  • V dnešním výběru vybereme nejlepší smartphony na pomezí střední a vyšší střední třídy
  • Očekávat můžete dobře zpracované telefony s kvalitními displeji i vysokým výkonem
  • Můžete se dočkat například i několika fotoaparátů
  • Rozmanitý výběr zahrnuje značky Apple, ASUS, Huawei, Samsung, Sony a Xiaomi

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Nejlepší smartphone do 14 000 Kč

Na co si dát pozor?

Postupně se našimi výběry prokousáváme výše a dnes je naším limitem 14 tisíc korun. V této fázi již určitě nemusíte řešit šedý dovoz či nákup v zahraničí. V české distribuci naleznete široký výběr velmi zajímavých telefonů. Jelikož už jsme s cenou opravdu vysoko, můžete být nároční a v podstatě neslevit ze svých požadavků. Příliš se tak ani nevyplatí kupovat například rok staré špičkové modely, kterým sotva klesla cena. Lepší volbou je zbrusu nový kousek. Výjimku představují snad jen produkty Applu.

U telefonů s cenou šplhající se ke 14 tisícům korunám už můžete být nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí dosahující až 128 GB. Naprostou samozřejmostí musí být co nejnovější operační systém, v této kategorii určitě vyžadujte Android 9.0 Pie. Často zde objevíte výběhové modely, které ještě před pár měsíci byly vlajkovými loděmi, avšak stačily již zlevnit.

Apple iPhone 8

Ve výběru nejlepších smartphonů do 14 tisíc korun již nacházíme také zástupce od Applu. Ano, iPhone 8 je již starším kouskem, který byl světu představen před více než dvěma lety a samotný vzhled sahá ještě hlouběji do historie. Na druhou stranu jde o zařízení ze staré školy s rozumnými rozměry a konvenčním ovládáním. Pod displejem je oblíbené tlačítko se čtečkou otisků prstů a displej má 4,7palcovou úhlopříčku s více než dostatečným rozlišením. Výkonu má iPhone 8 nadále více než dost a potěší možnost bezkontaktních plateb prostřednictvím NFC.

Všem naopak nemusí vyhovovat skleněná zadní strana, avšak právě díky ní se iPhone 8 chlubí podporou bezdrátového nabíjení. Výdrž baterie ale není jeho silná stránka. Naopak nadšeni budete z 12megapixelového hlavního fotoaparátu, který pořizuje kvalitní snímky, a to i při ceně necelých 14 tisíc korun, za kterou se iPhone 8 aktuálně nabízí.

ASUS ZenFone 6

Pokud hledáte skutečně originální telefon, může vás zaujmout ASUS ZenFone 6 s výklopnou dvojicí zadních fotoaparátů. Díky tomuto technologickému řešení získáte totožné fotoaparáty pro potřeby selfies i běžného fotografování. Stinnou stránkou je například chybějící zvýšená odolnost. ZenFone 6 vás však dokáže nalákat na velký displej s minimálními rámečky nebo výkonný hardware v čele s procesorem Snapdragon 855.

Hlavní 48megapixelový fotoaparát je kvalitní, potěší i dobře fungující čtečka otisků prstů na zádech nebo přítomnost NFC. Velkou výhodou tohoto modelu je skutečně velká baterie a tím pádem i nadprůměrná výdrž na nabití. Kromě již zmíněné chybějící odolnosti postrádáme i bezdrátové nabíjení. Za 13 tisíc korun získáte variantu s 64GB interní pamětí, ale naštěstí nechybí slot pro paměťové karty.

Huawei P30 – Mobil Pohotovost doporučuje

Za přibližně 13 tisíc korun můžete pořídit Huawei P30, tedy jen mírně odlehčenou vlajkovou loď roku 2019. Těšit se můžete na jemný AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů. Jako jeden z mála nabízí P30 ještě 3,5mm jack kromě USB-C. Radost vám učiní nejen Kirin 980 s 6GB operační pamětí, ale i 128GB úložiště. Telefon navíc velmi dobře vypadá a je nabízen hned v několika barevných variacích.

P30 nabízí také kvalitní sestavu tří fotoaparátů, mezi kterými nechybí teleobjektiv. Bohužel se někde muselo šetřit a k dispozici je jen velmi omezená zvýšená odolnost a chybí bezdrátové nabíjení. Prostředí nadstavby EMUI od Huawei může působit složitěji. Smířit se musíte též s vystupujícím modulem fotoaparátů, kvůli kterému se telefon kývá.

Samsung Galaxy S10e – Mobil Pohotovost doporučuje

Hledáte co nejmenší a nejlépe vybavený smartphone? Pak jste na něj nyní dost možná narazili. Samsung Galaxy S10e je dnešními měřítky kompaktní telefon s téměř 6palcovým displejem. Ve výbavě má výkonný procesor i 128GB úložný prostor. Na těle mu nechybí USB-C nebo 3,5mm jack. Samozřejmostí je nejen zvýšená odolnost, ale také podpora bezdrátového nabíjení.

Při používání vás potěší perfektně fungující čtečka otisků prstů na pravém boku, možnost bezkontaktně platit i dlouhá výdrž na nabití. Galaxy S10e nabízí dva hlavní fotoaparáty: klasický a ultraširokoúhlý. Na teleobjektiv se již bohužel nedostalo. I přesto však lze malý Samsung označit za 13,5 tisíce korun jako velmi zajímavou koupi.

Xiaomi Mi 9T Pro

Chybět nemůže ani Xiaomi. Do 14 tisíc korun můžete snadno pořídit letošní Mi 9T Pro, který se vás pokusí zlákat hned na několika frontách. V prvé řadě to bude vzhledem, potažmo konstrukcí, která spoléhá na výsuvný čelní fotoaparát. Díky tomu není AMOLED displej s úhlopříčkou nijak narušen. Náročného uživatele nadchne Snapdragon 855. Působivě vypadá i 128GB paměť, avšak jen do chvíle, kdy zjistíte, že chybí slot pro paměťovky.

Fotoaparáty na zadní straně vás nezklamou, nechybí teleobjektiv a ultraširokoúhlý objektiv. Hlavnímu snímači by nicméně slušela optická stabilizace obrazu. Xioami pak šetřilo a telefon postrádá bezdrátové nabíjení nebo zvýšenou odolnost.


Diskuze ke článku
Adam R.
Můžete mi říct, proč do tohoto seznamu nezapočítáte LG G8s? Je to neprávem velmi přehlížený telefon, který je podle mě mnohem lepší než většina Číňanů. Se svou cenou 10 990 je to bezkonkurenční telefon.
Ondra
Au, tak tady loňský Huawei Mate 20 Pro bolestivě chybí..
Carda
Samé nudle.
Khan
"... potěší možnost bezkontaktních plateb prostřednictvím NFC" Zminovat toto u iP8 za 14k na konci roku 2019... hm. To ste tam mohli rovnou napsat ze potesi barevny display, zejo. Jinak ten Samsung je celkem fajn. Sice opet mizerna vydrz ale jeden den se s tim da vydrzet. A zbytek je celkem naslapanej. Ty stereo repraky sou vynikajici...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze