Vybíráme nejlepší smartphone do 14 000 Kč

Vybíráme nejlepší smartphone do 14 000 Kč
34
  • V dnešním výběru vybereme nejlepší smartphony na pomezí střední a vyšší střední třídy
  • Očekávat můžete dobře zpracované telefony s kvalitními displeji i vysokým výkonem
  • Můžete se dočkat například i trojitých fotoaparátů
  • Rozmanitý výběr zahrnuje značky ASUS, Honor, Huawei, Samsung, Sony a Xiaomi

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší telefony do 14 tisíc korun

Na co si dát pozor?

Postupně se našimi výběry prokousáváme výše a dnes je naším limitem 14 tisíc korun. V této fázi již určitě nemusíte řešit šedý dovoz či nákup v zahraničí. V české distribuci naleznete široký výběr velmi zajímavých telefonů. Jelikož už jsme s cenou opravdu vysoko, můžete být nároční a v podstatě neslevit ze svých požadavků. Příliš se tak ani nevyplatí kupovat například rok staré špičkové modely, kterým sotva klesla cena. Lepší volbou je zbrusu nový kousek. Výjimku představují snad jen produkty Applu.

U telefonů s cenou šplhající se ke 14 tisícům korunám už můžete být nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí dosahující až 128 GB. Naprostou samozřejmostí musí být co nejnovější operační systém, v této kategorii určitě vyžadujte Android 9.0 Pie. Často zde objevíte výběhové modely, které ještě před pár měsíci byly vlajkovými loděmi, avšak stačily již zlevnit.

ASUS ZenFone 6 (64 GB)

Hned na úvod tu však máme horkou novinku roku 2019. Zbrusu nová vlajková loď ASUS zvaná ZenFone 6 vás dokáže zaujmout velkým displejem bez výřezů a průstřelů. Výrobce totiž situaci vyřešil tak, že čelní kamerka chybí. Zastoupí ji dvojice hlavních fotoaparátů se 48 a 13 megapixely, které se mechanicky otočí na čelní stranu. Kvalitní snímky tak pořídíte vždy. Dalším lákadlem je jednoznačně výkonný hardware viz Snapdragon 855. Potěší, že ASUS nasadil na ochranu nejnovější sklo Gorilla Glass 6 a také silnou baterii s kapacitou 5 000 mAh.

Zamrzet vás může skromnější 64GB interní paměť, která je platná pro verzi s cenou těsně pod 13 tisíci. Smířit se musíte také s obyčejnější technologií displeje. Chybí také bezdrátové nabíjení a zvýšená odolnost.

Honor View20

Za necelých 12 tisíc aktuálně pořídíte jeden z nejvybavenějších přístrojů značky Honor. View20 disponuje velkým displejem, který má v levém horním rohu průstřel pro čelní kamerku. Spolehnout se můžete na slušný displej, vysoký výkon a potěší i přítomnost 3,5mm jacku. Velmi dobrá je i výdrž baterie.

Ačkoliv má Honor View20 48megapixelový fotoaparát, snímky jsou spíše průměrné. Zapomenout musíte na zvýšenou odolnost nebo slot pro paměťové karty. Stejně tak chybí bezdrátové nabíjení.

Huawei P20 Pro

Výraznou slevou již stihl projít loňský vlajkový model od Huawei. Přesto má P20 Pro nadále co nabídnout. Jde například o 6palcový AMOLED displej, pod který se vešla klasická čtečka otisků prstů. Samozřejmostí je dostatek výkonu či 128GB interní paměť. Telefon rovněž odolá vodě a prachu. Líbí se nám až dvoudenní výdrž či kvalitní stereo reproduktory. Hlavním lákadlem pak je sestava tří zadních fotoaparátů s možností trojnásobného bezztrátového přiblížení.

Ani P20 Pro od Huawei není bez chyb a smířit se musíte například s absencí slotu pro paměťové karty a 3,5mm jacku. Postrádat můžete i bezdrátové nabíjení. Cena pod hranicí 13 tisíc však potěší.

Samsung Galaxy S9

Názorný příklad zlevněné vlajkové lodi je Samsung Galaxy S9. Za 13 tisíc se můžete těšit na výborný Super AMOLED displej s vysokým rozlišením, výkonný procesor či 64GB interní paměť. Prvotřídní výsledky podává hlavní 12megapixelový fotoaparát. Nechybí zvýšená odolnost nebo podpora bezdrátového nabíjení.

U Galaxy S9 bohužel není jakýkoliv doplňkový fotoaparát a smířit se musíte také se spíše slabší výdrží baterie.

Sony Xperia XZ2 Compact

Protipólem dnešních obřích telefonů je loňská Xperia XZ2 Compact od Sony, kterou snadno schováte do ruky i do takřka jakékoliv kapsy. Přesto můžete počítat s velmi výkonným procesorem nebo kvalitním 5palcovým displejem. Mezi přednosti řadíme velmi dobrou výdrž, stereo reproduktory, dobré prostředí či zvýšenou odolnost proti vodě a prachu.

Malé rozměry zapříčinily naopak větší tloušťku telefonu. Méně potěší také obyčejná plastová záda a smířit se musíte s absencí 3,5mm jacku či podpory bezdrátového nabíjení. Aktuálně model seženete za necelých 13 tisíc.

Xiaomi Mi 9

Současná vlajková loď od Xiaomi nese název Mi 9 a může vás lákat stylovým vzhledem či velkým AMOLED displejem. Za 14 tisíc získáte výborný kousek hardwaru se Snapdragonem 855 a 128GB úložným prostorem. Radost udělá povedená čtečka otisků prstů přímo v displeji či velmi rychlé nabíjení. Výboru práci odvádí také trojitý hlavní fotoaparát.

Mi 9 od Xiaomi se musí obejít bez možnosti rozšíření paměti. Výhrady máme také k hůře optimalizovanému prostředí či chybějící zvýšené odolnosti. Méně potěší i pouze jeden hlasitý reproduktor.


Diskuze ke článku
Fanda
I dnes bych se asi rozhodl pro S9ku. Dnes je za parádní cenu a za tu dostanu myslím velice dobrý telefon i dnes, nehledě na bohaté příslušenství, dex režim, dobrou podporu atd. Hlavně se jedná o nezrmršený telefon nějakými výřezy a průstřely. A ještě mi korunky zbudou.
Prc
Počkáme na vyjádření místního debila Blue Sun. Bez toho nelze zahájit diskuzi.
Carda
Ani jeden nestojí za to utratit své peníze jeden nudloidní humáč vedle druhého :D
Kreten
Konecne nudloidni displej, jeste!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze