Nejlepší smartphone do 10 000 Kč

Doporučujeme kvalitní střední třídu
1
Nejlepší smartphone do 10 000 Kč
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru se zaměříme na smartphony poctivé střední třídy
  • Očekávat můžete dobře zpracované telefony s kvalitními displeji i vysokým výkonem
  • Můžete se dočkat například i čtveřice fotoaparátů
  • Rozmanitý výběr zahrnuje modely od značek Poco, Realme, Samsung a Sony

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší telefon do 10 tisíc korun

Na co si dát pozor?

Každá cenová třída má své úskalí, ve střední třídě jde především o to nepropadnout různým marketingovým kampaním, které se vám snaží vnutit „ten nejlepší telefon za tu nejlepší cenu“. V segmentu telefonů s cenou od 6 500 Kč do 10 000 Kč už můžete s klidným srdcem vybírat z běžné české distribuce. Naleznete zde již skutečně zajímavé a dobře vybavené kousky, které nemusí jít nutně cestou kompromisu.

Nedoporučujeme se tak rozhlížet po pochybných zahraničních stránkách a tatáž slova platí i pro bazary. V dnes nastavené cenové hladině byste sice mohli nalézt například výběhové vlajkové modely, ale případné opravy by se mohly prodražit. Mějte na paměti, že například u více než rok starého telefonu hrozí, že nebude mít baterii v dobrém stavu.

U telefonů s cenou blížící se 10 tisícům korunám už můžete být vcelku nároční. Rozhodně můžete počítat s kvalitním displejem, výkonným hardwarem či velkou pamětí disponující minimálně 128 GB. Naprostou samozřejmostí musí být co nejnovější operační systém, v této kategorii určitě vyžadujte Android 10. I pod hranicí 10 tisíc již naleznete sestavu vícero fotoaparátů, zpravidla počítejte s ultraširokoúhlým objektivem, ale najdou se i kousky s teleobjektivem

Poco F2 Pro

V segmentu do 10 tisíc korun začínáme opravdu velmi zajímavým tipem. Výrazně totiž poklesla cena Poco F2 Pro od Xiaomi, jehož hlavním trumfem je špičkový procesor Snapdragon 865, který bývá běžný až u dražších přístrojů. Zaujmout vás může i velký AMOLED displej s téměř 6,7 palci, který není ničím rušen. Čelní fotoaparát je totiž schován v útrobách těla telefonu a v případě potřeby automaticky vyjede. Spolehnout se můžete také na dostatečně silnou baterii, rychlé nabíjení nebo 128GB interní paměť.

U telefonu, jehož cena je takřka 10 tisíc korun, zamrzí absence zvýšené odolnosti, stejně tak chybějící slot pro paměťové karty. Zarazit vás může i o něco vyšší hmotnost. Na druhou stranu, výkonnější model v tomto výběru budete hledat jen velmi těžko. Poco F2 Pro je navíc připraveno i na sítě 5G.

Realme X50 5G

Na náročnější uživatele cílí i Realme X50 5G. V jeho výbavě vás může zlákat především velký displej se 120Hz obnovovací frekvencí, na nějž je radost pohledět. Více než dostatečný výkon zajistí procesor Snapdragon 765G a působivě vypadá kombinace 12GB operační paměti a 256GB úložiště. Realme se snaží zlákat i na v součtu šest fotoaparátů, čtyř jsou vzadu, dva v průstřelu displeje, avšak jejich kvalita není nejsilnější stránkou telefonu.

Kromě fotoaparátů mobil zklame i chybějícím slotem pro paměťovou kartu. Na druhou stranu úložný prostor je velkorysý. Za necelých 10 tisíc korun opět získáte telefon, který je připraven na sítě 5G, a tudíž velmi rychlý internet.

Samsung Galaxy M31s

Pakliže chcete smartphone spíše od osvědčeného výrobce, vybíráme Samsung Galaxy M31s, který sice nedokáže bořit výkonnostní žebříčky, ale nabízí Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením. Výhodou Samsungu je také propracované prostředí, které je například uzpůsobeno ovládání jednou rukou, a taktéž pravidelné aktualizace. Stabilní výkony Samsung podává také v oblasti fotoaparátů.

Hlavním tahákem Galaxy M31s je však baterie s úctyhodnou kapacitou 6 000 mAh. Můžete se spolehnout, že s vámi telefon vydrží i dva celé náročné dny, což je jednoznačně nadprůměrná hodnota mezi dnešními telefony. Za bezmála 9 tisíc korun byste však mohli požadovat silnější procesor či již i podporu 5G, která chybí.

Sony Xperia 10 II

Jestli vás dnešní telefony s výřezy a průstřely v displeji nebaví, je tu maják jistoty jménem Sony. Letošní Xperia 10 II nabízí originální a přitom tradiční design v kombinaci s kvalitním OLED displejem. Telefon je velmi úzký, díky čemuž padne skvěle do ruky. Hlavní výhodu však shledáváme ve zvýšené odolnosti proti prachu a vodě. Nic podobného vám konkurence v dané třídě nenabídne.

Totéž co o odolnosti můžeme říci i o přítomnosti teleobjektivu, který příjemně překvapí výslednými snímky. I přes průměrnou kapacitu baterie se Xperia 10 II chlubí velmi slušnou výdrží. S ohledem na cenu bezmála 10 tisíc korun vás na Xperii bude nejvíce trápit jen průměrný procesor či pouze 4GB operační paměť.