Nejlepší telefon se snadným ovládáním

1
Nejlepší telefon se snadným ovládáním
  • V dnešním výběru se zaměříme na telefony s jednoduchým ovládáním
  • Dojde na tlačítkovou klasiku i smartphony
  • Výběr zahrnuje zástupce od Nokie a Applu

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Nejlepší telefon se snadným ovládáním

Na co si dát pozor?

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru telefonu se snadným ovládáním rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů, který jsme se rozhodli rozdělit na klasické a chytré telefony.

Klasické telefony

Nokia 230

Pokud se nechcete učit ovládat zcela nový telefon s neznámým prostředím a oželíte moderní funkce i aplikace, pravděpodobně zamíříte k Nokii. Pod jejím logem stále vznikají telefony se známým prostředím S30+. To v podstatě částečně vychází z 10 let starých modelů Nokia a základní filozofie ovládání byla nezměněna. Vše se odvíjí od čtyřsměrného tlačítka s potvrzovacím středem a dvou kontextových kláves.

Model 230 pak láká například na poměrně velký displej, podporu paměťových karet, 2megapixelový fotoaparát a cenu kolem 1 700 Kč. Vhod může přijít i podpora dvou SIM karet nebo bytelná kovová konstrukce, která u levných telefonů rozhodně není obvyklá.

Nokia 3310 (2017)

Nemůžeme nezmínit vzkříšenou legendu jménem Nokia 3310. Vše se točí kolem velmi podobného vzhledu a dobré ergonomie. Ovládání sice již není tak snadné jako u původního 18 let starého modelu, přesto se v prostředí nijak ztrácet nebudete. Zejména pokud jste v posledních 8 letech nějakou tlačítkovou Nokii používali. Pochvalovat si budete nejen kvalitní displej, ale i bytelnou konstrukci. Zde se výrobce snaží ctít odkaz předchůdce. Rozhodně se povedla klávesnice, na které se skvěle píše. Potěší dlouhá výdrž a spolehnout se můžete i na přítomnost legendární hry had.

I legenda se rozhodla jít částečně s dobou a například v ní můžete využívat dvě SIM karty. Dostalo se i na fotoaparát s rozlišením 2 megapixely a přisvětlením. Bohužel jeho kvalita je tristní a je zde spíše do počtu. Počítejte také s investicí do paměťové karty, 16MB interní paměť vcelku rychle zaplníte.

Chytré telefony

Nokia 2720 Flip

U chytrých telefonů začneme pro někoho možná poněkud netradičně. Nokia 2720 Flip je letošní novinkou, která nejen vzkřísila konstrukci véčka, ale také nabízí operační systém KaiOS. V prvé řadě je ale třeba vyzdvihnout velký displej a především rozměrnou klávesnici. Dostalo se i na venkovní displej a oblíbené přijímání/ukončování hovoru rozevřením, respektive zavřením telefonu. Základní prostředí je přehledné a lehce se podobá starším Nokiím. Základní menu si lze přeskládat a kromě mřížkového uspořádání si zvolit i zobrazení jedné velké ikony s popiskem.

Díky zmíněnému systému KaiOS máte možnost do telefonu instalovat jednoduché hry a aplikace .Již v základu je přítomen Facebook či WhatsApp. Plynulost těchto aplikací však není ideální. Na druhou stranu si telefon poradí se sítěmi LTE a můžete z něj vytvořit Wi-Fi hotspot. Zapomenout musíte na slušné fotky, které z 2megapixelového snímače nezískáte. Za zhruba 2,5 tisíce korun však nelze čekat zázraky.

Apple iPhone 7/8

Na samotný závěr jsme si nechali dvojtip z dílen Applu. Jeho prostředí iOS je skutečně velice jednoduché. Rozhodli jsme se opomenout více než tři roky staré kousky, a vypíchneme tudíž iPhony 7 a 8, které jsou posledními zástupci osvědčeného designu. Oba se mohou pochlubit kvalitním displejem i fotoaparátem. Samozřejmostí je zvýšená odolnost a také přítomnost stereo reproduktorů.

Obávat se nemusíte ani o výkon či úložný prostor, byť podpora paměťovek chybí. Nepotěší ani absence 3,5mm jacku. iPhone 7 vás vyjde na 12 tisíc korun, „Osmička“ je o čtyři tisíce korun dražší, ale získáte dvojnásobnou interní paměť a bezdrátové nabíjení.