Nejlepší telefon se snadným ovládáním

2
Nejlepší telefon se snadným ovládáním
  • V dnešním výběru se zaměříme na telefony s jednoduchým ovládáním
  • Dojde na tlačítkovou klasiku i smartphony
  • Výběr zahrnuje zástupce od Nokie a Applu

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.

Vybíráme nejlepší telefony se snadným ovládáním

CZC.cz partner

Na co si dát pozor?

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru telefonu se snadným ovládáním rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů, který jsme se rozhodli rozdělit na klasické a chytré telefony.

Klasické telefony

Nokia 220 (4G)

Pokud se nechcete učit ovládat zcela nový telefon s neznámým prostředím a oželíte moderní funkce i aplikace, pravděpodobně zamíříte k Nokii. Pod jejím logem stále vznikají telefony se známým prostředím S30+. To v podstatě částečně vychází z 10 let starých modelů Nokia a základní filozofie ovládání byla nezměněna. Vše se odvíjí od čtyřsměrného tlačítka a kontextových kláves

Model 220 4G v nejnovější verzi pak láká například na poměrně velký displej, podporu paměťových karet nebo LTE. Vhod může přijít i podpora dvou SIM karet a bytelná kovová konstrukce, která u levných telefonů rozhodně není obvyklá. Smířit se budete muset s opravdu mizerným VGA fotoaparátem.

Nokia 5310

V letošním roce se Nokia rozhodla oživit hudební řadu Xpress Music, a tak vznikla Nokia 5310 s ikonickým designem kombinujícím černou a červenou či přítomností dedikovaných kláves pro ovládání přehrávače. Ten využijete společně se slotem pro paměťovou kartu a příjemným překvapením jsou stereo reproduktory, které však kvalitou nenadchnou. Kladně hodnotíme celý blok kláves, které se pohodlně tisknou. Vhod přijde i dostatečně velký a přehledný displej.

Kromě zaměření na hudbu však Nokia 5310 nemá příliš čím zaujmout. Postrádá pokročilejší funkce, a to včetně LTE. U tohoto telefonu Nokia také šetřila na materiálech, které mají tendenci se poškrábat. Za očekáváním zůstává i fotoaparát s velmi nízkým rozlišením. Za cenu zhruba 1 300 Kč však dostanete mobil, který zvládá hovory, zprávy a poslech hudby.

Chytré telefony

Nokia 2720 Flip

U chytrých telefonů začneme pro někoho možná poněkud netradičně. Nokia 2720 Flip je loňskou novinkou, která nejen vzkřísila konstrukci véčka, ale také nabízí operační systém KaiOS. V prvé řadě je ale třeba vyzdvihnout velký displej a především rozměrnou klávesnici. Dostalo se i na venkovní displej a oblíbené přijímání/ukončování hovoru rozevřením, respektive zavřením telefonu. Základní prostředí je přehledné a lehce se podobá starším Nokiím. Základní menu lze přeskládat a kromě mřížkového uspořádání si můžete zvolit i zobrazení jedné velké ikony s popiskem.

Díky KaiOS máte možnost do mobilu instalovat jednoduché hry a aplikace. Již v základu je přítomen Facebook či WhatsApp. Plynulost těchto aplikací však není ideální. Na druhou stranu si telefon poradí s LTE a můžete z něj vytvořit Wi-Fi hotspot. Zapomenout musíte na slušné fotky, které z 2megapixelového snímače nezískáte. Za zhruba 2,5 tisíce korun však nelze čekat zázraky.

Apple iPhone SE (2020)

Na samotný závěr je zde horký tip z dílen Applu. Jeho prostředí iOS je skutečně velice jednoduché. Tentokrát jsme nemuseli pátrat mezi několik let starými telefony, neboť v letošním roce spatřil světlo světa nový iPhone SE (2020). Má 4,7palcový displej a především velmi výkonný procesor. Nechybí zvýšená odolnost ani podpora bezdrátového nabíjení.

Obávat se nemusíte ani o prostor pro data, byť podpora paměťovek chybí. Nepotěší ani absence 3,5mm jacku. V závislosti na volbě paměťové verze se cena nového iPhonu pohybuje od 13 do 17,5 tisíc korun.

CZC.cz partner

Diskuze ke článku
Marhule Humule
Marhule Humule
Může mi někdo vysvětlit kde se na Nokii 220 4G nachází ta bytelná kovová konstrukce? Vždyť je to naprosto obyčejný plasťák...
Jan Kasik
Jan Kasik
prosím existuje nějaký tlacitkovy telefon, ktery má trochu ucházející display a aspoň průměrné fotky klidně i Čína.
Dotykový bych manželce nekoupil - takový hrdina nejsem

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze