Nejlepší telefon se snadným ovládáním

Nejlepší telefon se snadným ovládáním
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • V dnešním výběru se zaměříme na telefony s jednoduchým ovládáním
  • Dojde na tlačítkovou klasiku i smartphony
  • Výběr zahrnuje zástupce od Nokie a Applu

Pokud nehledáte konkrétní smartphone, ale chcete vědět, na co si dát při výběru telefonu pozor, nepřehlédněte náš podrobný rozcestník a také průvodce, ve kterém upozorňujeme na základní podmínky pro bezproblémový nákup.


Vybíráme nejlepší telefon se snadným ovládáním!

Na co si dát pozor?

Podrobně jsme vše důležité kolem výběru telefonu se snadným ovládáním rozebírali v našem průvodci. Níže se již podíváme na samotný výběr konkrétních telefonů, který jsme se rozhodli rozdělit na klasické a chytré telefony.

Klasické telefony

Nokia 6300 4G

Pod pojmem snadné ovládání si nadále spousta uživatelů představí dávné telefony Nokia. Možná si vybavíte 14 let starou Nokii 6300 a právě tu se výrobce HMD Global rozhodl v letošním roce oživit a vzkřísil její povedený design. Pokud se smíříte se základním plastovým tělem, získáte telefon s 2,4palcovým QVGA displejem. Letošní novinka bude každopádně vyhovovat všem, kteří hledají telefon s klasickou alfanumerickou klávesnicí. Jednotlivá tlačítka jsou dostatečně velká, což je předpokladem pro pohodlné psaní.

Právě textová komunikace by měla hrát u Nokie 6300 4G prim, a to právě díky podpoře rychlých mobilních sítí LTE. V novince se totiž nachází operační systém KaiOS, pro který existuje oficiální aplikace pro WhatsApp a rovněž další sociální sítě. Samotný výrobce novinku považuje za vůbec nejdostupnější telefon s takovou vymožeností.

Kaňkou na kráse je nekvalitní VGA fotoaparát. Naopak telefon můžete díky slotu pro paměťovky využít jako MP3 přehrávač a nechybí ani funkce Wi-Fi hotspotu, což u mobilu za 1 690 Kč potěší.

Nokia 5310

Předloni se Nokia rozhodla oživit hudební řadu Xpress Music, a tak vznikla Nokia 5310 s ikonickým designem kombinujícím černou a červenou či přítomností dedikovaných kláves pro ovládání přehrávače. Ten využijete společně se slotem pro paměťovou kartu a příjemným překvapením jsou stereo reproduktory, které sice kvalitou nenadchnou, ale jsou skutečně hlasité. Kladně hodnotíme celý blok kláves, které se pohodlně tisknou. Vhod přijde i dostatečně velký a přehledný displej.

Kromě zaměření na hudbu však Nokia 5310 nemá příliš čím zaujmout. Postrádá pokročilejší funkce, a to včetně LTE. U tohoto telefonu Nokia také šetřila na materiálech, které mají tendenci se snadno poškrábat. Za očekáváním zůstává i fotoaparát s velmi nízkým rozlišením. Za zhruba 1 300 Kč však dostanete mobil, který zvládá hovory, zprávy a poslech hudby.

Chytré telefony

Nokia 2720 Flip

U chytrých telefonů začneme pro někoho možná poněkud netradičně. Nokia 2720 Flip je sice již starším kouskem, ale na kvalitách jí to nijak neubírá. Jde totiž o ztělesnění vzkříšení véčkové konstrukce. Dále je nutné vyzdvihnout velký displej a především rozměrnou klávesnici. Dostalo se i na venkovní displej a oblíbené přijímání/ukončování hovoru rozevřením, respektive zavřením telefonu. Základní prostředí je přehledné a lehce se podobá starším Nokiím. Základní menu lze přeskládat a kromě mřížkového uspořádání si můžete zvolit i zobrazení jedné velké ikony s popiskem.

Díky KaiOS máte možnost do mobilu instalovat jednoduché hry a aplikace. Již v základu je přítomen Facebook či WhatsApp. Plynulost těchto aplikací však není ideální. Na druhou stranu si telefon poradí s LTE a můžete z něj vytvořit Wi-Fi hotspot. Zapomenout musíte na slušné fotky, které z 2megapixelového snímače nezískáte. Za zhruba 2,5 tisíce korun však nelze čekat zázraky.

Apple iPhone SE (2020)

Na samotný závěr je zde tip z řad iPhonů. Jejich prostředí iOS je skutečně velice jednoduché. Tentokrát jsme nemuseli pátrat mezi několik let starými telefony, neboť loni spatřil světlo světa iPhone SE (2020). Má 4,7palcový displej a především velmi výkonný procesor. Nechybí zvýšená odolnost ani podpora bezdrátového nabíjení. Pro někoho bude stěžejní, že nabízí léty osvědčený vzhled a například ještě i tradiční Home Button pod displejem.

Obávat se nemusíte ani o prostor pro data, byť podpora paměťovek chybí. Nepotěší ani absence 3,5mm jacku. Naopak se můžete těšit na kvalitní hlavní fotoaparát. V závislosti na volbě paměťové verze se cena nového iPhonu pohybuje od 13 do 17,5 tisíc korun.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze