Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě

888 je šťastné číslo a nový Snapdragon

mNews
888 je šťastné číslo a nový Snapdragon
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Xiaomi představilo dva nové modely Redmi Note 9 s podporou 5G
  • Qualcomm odhalil vlajkový čipset pro rok 2021, ponese název Snapdragon 888
  • mNews přináší výběr těch nejzajímavějších novinek z uplynulého týdne

Prosinec je tu, zima, klid a Vánoce. No, letos je všechno jinak a ani na novinky se nezapomnělo. Dnes se podíváme na nové Redmi nebo nejvýkonnější procesor pro příští rok.

888 je šťastné číslo a nový Snapdragon – mNews

Redmi Note 9 nyní s 5G

Xiaomi představilo 2 nové modely, Redmi Note 9 5G a Redmi Note 9 Pro 5G. Hlavní novinkou je podpora 5G sítí, a tedy i nové procesory. Verze Pro je osazena Snapdragonem 750G a nabídne 6/8 GB RAM. Potěší také displejem se 120Hz frekvencí a fotoaparátem se 108 Mpx, baterie se bohužel dočkala zmenšení na 4 820 mAh. Základní verzi pak pohání Dimensity 800U, má jen 60Hz displej a 48Mpx fotoaparát. V přepočtu telefony vychází na 8, respektive 6 tisíc Kč, ale na oficiální české ceny si musíme ještě počkat.

888 je Snapdragon pro vlajky

Po modelech Snapdragon 855 a 865 přichází nová vlajková loď Snapdragon 875. Cože? Snapdragon 888? Tři osmičky prý v Číně přináší štěstí, tak se nám v tom Qualcomm rozhodl udělat nepořádek. Nejvýkonnější model pro příští rok se skutečně jmenuje 888. Jako první se objeví v telefonech Xiaomi M11 a následovat bude i Realme a další výrobci. Mezi partnery paradoxně chybí Samsung, který se tak příští rok možná spolehne výhradně na vlastní procesory Exynos, alespoň u vlajkových lodí.

Watch GT2 Pro umí aplikace

Huawei Watch GT2 Pro mají důležité vylepšení. Jednak dostaly kontinuální měření okysličení krve, ale především konečně oficiální podporu obchodu s aplikacemi. To znamená, že si můžete doinstalovat další aplikace vlastního výběru. Zatím tu najdete jednoduché hry a osobního trenéra a na skutečný rozvoj si musíme ještě počkat. Osobně třeba čekám na diktafon. Pro Huawei jde zřejmě o test a v budoucnu se snad dočkáme rozšíření i na další chytré hodinky.

Nejlepší aplikace roku

S koncem roku přichází bilancování a různé žebříčky. Tentokrát vykopává Google s nejoblíbenějšími aplikacemi v obchodě Play. A výhercem se stává… Loóna: Bedtime Calm , tedy aplikace s ukolébavkou. Pokud vás zajímají další hry a aplikace, určitě mrkněte k nám do článku.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze