Chytré hodinky Watch GT2 Pro vylepšují měření SpO2 a nově umí instalovat aplikace

Chytré hodinky Watch GT2 Pro vylepšují měření SpO2 a nově umí instalovat aplikace
Fotografie: mobilenet.cz
  • Nově lze přímo do hodinek instalovat i aplikace třetích stran
  • K dispozici jsou drobné hry, kvízy podporující logické myšlení a fitness aplikace
  • Hodinky se naučily kontinuálně měřit hladinu kyslíku v krvi

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro, které jsme v recenzi pochválili za kvalitní AMOLED panel i dlouhou výdrž, získaly s podzimními aktualizacemi další nové funkce. Jako jedny z prvních na trhu se naučily kontinuálně měřit hladinu kyslíku v krvi (SpO2). Uživatel už tedy nemusí spouštět měření ručně, vše probíhá automaticky v průběhu celého dne i noci. Aktivovat lze samozřejmě i alarm, který upozorní na příliš nízké hodnoty SpO2 (85, 80 nebo 75 %).

Huawei Watch GT2 Pro

V aktuální verzi firmwaru (10.1.3.12) pro HMS telefony (s nadstavbou EMUI) přibyla také možnost hodinky na noc uspat. Během této doby se nezobrazují žádné notifikace a hodinky ani nereagují na natočení zápěstí. Systém se automaticky opět aktivuje až ve chvíli, kdy se uživatel probudí. V nastavení je nově také funkce s názvem „Odčerpat“. Ta hodinky po plavání zbaví případné vlhkosti, která do otevřené části pouzdra mohla vniknout.

Osobní trenér na zápěstí

Nově lze přímo do hodinek instalovat i aplikace třetích stran. Nabídka se postupně rozrůstá a všechny doplňky jsou ke stažení zdarma. K dispozici jsou drobné hry, kvízy podporující logické myšlení a fitness aplikace. Zájemci si mohou stáhnout například osobního trenéra, jehož součástí jsou návodná videa a podrobný slovní i vizuální popis jednotlivých cviků.

Obrazová část s pokyny běží na mobilu v reálném čase, hodinky zaznamenávají potřebné údaje (srdeční tep, spálené kalorie) a vibracemi dávají povely ke změně cvičení. Zatímco některé návody jsou zdarma, pro plné využití je třeba předplatné.

Pochlubte se svým výkonem

Vylepšení se již dříve dočkala i samotná aplikace Huawei Zdraví, která venkovní sportovní výkony také zakresluje do mapy. Uběhnutou nebo jiným způsobem překonanou trasu si mohou uživatelé znovu projít virtuálně z nadhledu na displeji, s hudbou a s efektním zaznačením důležitých milníků, jako jsou maximální rychlost, nejvyšší bod trasy a nejvyšší tep.

Vytvořenou prezentaci je možné ve formě videa jednoduše sdílet s přáteli. Mezi zatím experimentálními funkcemi aplikace Zdraví najdete také možnost použít telefon a hodinky společně s chytrým běžeckým pásem.

Chytré hodinky Huawei Watch GT2 Pro jsou aktuálně k dispozici za 6 999 Kč, při nákupu k nim za symbolickou cenu 1 Kč dostanete bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 3i. Hodinky jsou dostupné u běžných prodejců a zároveň na shop.huawei.com/cz.

Technické parametry Huawei Watch GT2 Pro 46 mm

Kompletní specifikace
Konstrukce53,6 × 46,7 × 11,4 mm, 53 g, odolnost: ano
Pásekkožený, vyměnitelný: ano (22 mm), zapínání: přezka
DisplejAMOLED, 1,39" (454 × 454 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.1, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ano
Chipset
PaměťRAM: 32 MB, vnitřní paměť: 4 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor455 mAh, nabíjení: bezdrátové, doba nabíjení: 1:00 hodin
Dostupnostříjen 2020,
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze