TIP! Přečtěte si článek BlackBerry Playbook se stal prvním tabletem s certifikací FIPS
Světové velmoci si střeží své informace, a tak ani zařízení, která operují s citlivými daty, nemohou být jen tak ledajaká. V USA je například nutné, aby zařízení mělo certifikaci FIPS, která potvrzuje, že je zařízení skutečně bezpečné a riziko úniku informací je minimální. Právě tímto certifikátem se může nyní honosit i tablet BlackBerry Playbook, který se tak stal vůbec prvním zařízením své kategorie (tablet), které certifikaci FIPS obdrželo. Nyní tedy nic nebrání nasazení Playbooku mezi vládní představitele USA. Tento fakt však neunikl ani jiným velmocem a jako první se objevily zprávy z Ruska. Citace z Financial Post:
Zprávy naznačují, že vláda se stále rozhoduje, zda bude používat zařízení od společnosti RIM, tablet běžící na OS Google Android nebo nové zařízení vytvořené ruskými agenturami s použitím "různých bezpečnostních systémů." Podle zprávy implementace bezpečnějšího systému pomůže "urychlit workflow mezi agenturami". Pokud je to pravda, tak se podpora ruské vlády může ukázat jako další vítězství pro RIM, který se snaží využít své pověsti na poli bezpečnostních technologií pro umístění BlackBerry Playbook jako volby pro business a vlády, stejně jako v případě smartphonů BlackBerry. Ve skutečnosti to byly bezpečnostní technologie RIM, které pomohly zařízením BlackBerry, aby se stala standardem pro mobilní zařízení ve vládních agenturách po celém světě, včetně kanadské vlády nebo amerického Federální úřadu pro vyšetřování (FBI).
TIP! Recenze BlackBerry Playbook – Ta největší ostružina
Bezpečnost byla pro RIM vždy hlavní priorita a i díky tomu se řešení BlackBerry považuje za jedno z nejbezpečnějších na celém světě. Tablet BlackBerry Playbook byl vyvíjen ve stejném duchu a tak se není čemu divit, že vzbuzuje tolik zájmu mezi vládními agenturami. V době, kdy je špehování, odposlouchávání a nabourávání do systémů běžnou praxí by si měl každý své soukromí střežit a není tudíž divu, že se vládám nechce dávat své informace do rukou společností, kde je bezpečnost až na druhé koleji. Připomeňme si například na slavnou kauzu ukládání polohy u zařízení Apple nebo výzkumníky z německého Fraunhofer Society, kteří dokázali z iPhonu vydolovat veškeré informace během 6 minut.
Zdroje: business.financialpost.com
Jste si tím jisti? Nebo hodlají rusové zformátovat QNX a dát tam Android.