Oficiálně potvrzeno! Huawei představí 5G ohebný telefon 24. února na veletrhu MWC

Oficiálně potvrzeno! Huawei představí 5G ohebný telefon 24. února na veletrhu MWC
  • Ohebný smartphone možná nebude jediným představeným 5G modelem
  • Huawei možná ukáže i nový router s podporou standardu Wi-Fi 6

Trend ohebných telefonů nenechal chladným snad žádného výrobce, natož tak Huawei, který na trh chrlí mnoho modelů každý rok. První zmínky o tom, že Huawei na ohebném smartphonu pracuje, tak nikoho nepřekvapily. Nyní se k nám dostává první oficiální teaser na ohebnou novinku, který sděluje přesné datum představení.

Huawei 5G ohebný telefon teaser

„Den D“ nastane 24. února na veletrhu MWC, kde bude přítomna i naše redakce. Co víc, telefon bude zároveň připraven na sítě páté generace, což je další zajímavá technologická novinka, která stojí za pozornost. Podporu 5G sítí zajišťuje nový modem Balong 5000, který bude spolupracovat s procesorem Kirin 980. Co se týče samotné konstrukce, zdá se, že se Huawei rozhodl pro jeden ohyb uprostřed, a telefon se tak složí podobně jako kniha. Konkurenční Xiaomi se naopak rozhodlo telefon zlomit nadvakrát a přiznáme se, že toto řešení se nám moc líbí.

Do hry také vstupuje možnost, že nový ohebný telefon nebude jediným smartphonem s podporou 5G sítí a Huawei rovnou představí i další 5G model. V oznámení společnosti je rovněž zmíněn termín „IoT“ (internet věcí), což by mohlo znamenat, že výrobce odhalí také nový router s podporou standardu Wi-Fi 6. Oznámení ohebného smartphonu Huawei tak přijde čtyři dny po představení ohebného smartphonu od Samsungu. Kdo nabídne lepší konstrukční řešení a zajímavější specifikace se však teprve dozvíme.