Nejlepší prémiové chytré hodinky

Nejlepší prémiové chytré hodinky
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Hodinky využívají hodnotné materiály včetně safírového sklíčka
  • Do výběru se dostali zástupci společností Apple, Huawei a Withings

Doby, kdy chytré hodinky působily jako nevzhledná „krabička“ na zápěstí s plastovým řemínkem, jsou naštěstí již dávno pryč. Na trhu je dnes celá řada vskutku prémiových chytrých hodinek, které jsou z hodnotných materiálů a mohou se chlubit nejvyšší kvalitou zpracování. Některé z nich lze navíc na první pohled jen obtížně rozpoznat od klasických hodinek s analogovými ručičkami. Které hodinky se dostaly do našeho výběru prémiových modelů?


Vybíráme nejlepší prémiové chytré hodinky

Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei dlouhodobě přináší na trh elegantní chytré hodinky, které se kromě kvalitního dílenského zpracování chlubí rovněž velmi dlouhou výdrží. Výjimkou není ani nejnovější řada Huawei Watch GT 3 Pro, jež dorazila v menší 43mm (spíše dámské) verzi a větším 46mm provedení. Poznávacím znamením obou modelů je HarmonyOS s možností doinstalování vybraných aplikací či podporou bezdrátového nabíjení Qi.

Pro mnohé největším lákadlem však může být samotný design. Větší 46mm variantu lze zakoupit v elegantním a praktickém celotitanovém provedení s motýlovou sponou. Délku titanového řemínku je přitom extrémně snadné prodloužit či zkrátit díky systému zabudovaných osiček, které stačí posunout na vnitřní straně řemínku. Předností těchto hodinek je pak rovněž vysoce odolné safírové sklo, které využívá i menší 43mm varianta. Ta je ještě zajímavější, neboť je možné ji pořídit v keramickém provedení. Keramika je přitom vysoce odolná vůči poškrábání a potěší rovněž barevná stálost, takže hodinky zůstanou krásně bílé i po několika letech.

Apple Watch 7

Apple Watch 7 nabízí mezigeneračně větší displej s tenčími rámečky i propracovaný watchOS, který je do velké míry nezávislý na iPhonu. Díky popularitě Apple Watch je možné hodinky zakoupit v nejrůznějších provedeních, se silikonovými i textilními pásky, ale také s kovovými řemínky v různých speciálních edicích.

Právě díky široké nabídce řemínků je pak možné hodinky upravit přesně dle svého stylu a mohou působit i jako luxusní doplněk. Prémiový pocit doplňuje rovněž špičková haptická odezva, kterou se prozatím žádnému jinému výrobci chytrých hodinek nepovedlo napodobit.

Withings ScanWatch Horizon

Nejnovější model chytrých hodinek z produkce francouzské společnosti Withings okouzlí především milovníky klasicky vypadajících hodinek, kteří namísto (Always-On) displeje preferují pohled na poctivé analogové ručičky. V tomto případě navíc výrobce vychází z tradice potápěčských hodinek, čemuž odpovídá rovněž voděodolnost až do 10 ATM či pro tyto hodinky typický design.

Předností tohoto modelu je rovněž vysoce odolné safírové sklo či obsah samotného balení, které potěší všechny fanoušky hodinek. Přímo v krabičce se totiž nachází speciální kladívko i další nástroje potřebné pro zkrácení či prodloužení řemínku z nerezové oceli, jenž je ideální do společnosti, ale není problém s ním ani sportovat.

Withings ScanWatch

Do výběru prémiových hodinek se dostal rovněž model ScanWatch, z něhož vychází ScanWatch Horizon. Uživatelé se tak mohou těšit na stejné funkce, a to včetně monitoringu okysličení krve či EKG, ale také podporu několika sportovních režimů.

Withings ScanWatch se od modelu Horizon liší samotným pouzdrem hodinek, které je mírně vypouklé a na zápěstí je velmi pohodlné. Samozřejmostí je rovněž safírové sklo a v tomto případě zvýšená voděodolnost do pěti atmosfér. Zmínku si zaslouží silikonový pásek, který se řadí k jedněm z nejlepších na trhu a na první pohled je možné si jej splést s kůží. Majitelé však mohou sáhnout i po některém z široké nabídky jiných originálních řemínků.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze