Google Mapy se opět vylepší, zobrazí aktuální rychlostní limit

6

Google své mapy a navigace neustále vyvíjí a brzy bychom se mohli dočkat praktické novinky. Google Mapy by mohly nejen zobrazit aktuální rychlostní limit, ale spekuluje se též o zobrazení aktuální rychlosti, kterou jedete.

Google Mapy

Navigace od Googlu s přispěním jeho vlastních mapových podkladů patří jednoznačně mezi ty kvalitnější v současné době. Stále je na nich však co vylepšovat. Jedna z novinek, která prosákla v nedávná beta verzi, se týká rychlostních limitů. V kódu samotné aplikace se objevily informace o možnosti si aktivovat či naopak deaktivovat zobrazení aktuálního rychlostního limitu. Potvrzují to i první uživatelé, kterým se při navigování rychlostní limit v aplikaci objevil. Prozatím však nijak nefunguje upozornění na případné překročení maximální povolené rychlosti. Z přiložených screenshotů můžeme vidět, že se s funkcí počítá nejen do smartphonů, ale rovněž do platformy Android Auto.

TIP! Google Mapy mají nově Wi-Fi režim a možnost stahovat mapy na kartu

Google Mapy
Zobrazení rychlostního limitu v aplikaci Android Auto

Kromě pouhého zobrazení rychlostního limitu klasickou značkou v rohu displeje a případného upozornění na jeho překročení, by se v Google Mapách mohla objevit i vaše reálná rychlost, což se také může často hodit. Rychlost propočítaná skrze GPS navigaci totiž bývá zpravidla přesnější, než rychlost, kterou můžete odečíst z tachometru vašeho vozidla. V tuto chvíli není zřejmé, kdy Google novou funkci plošně nasadí. Nebude totiž potřeba žádná aktualizace, vše bude moci Google spustit ze svých serverů na dálku.

Google Mapy
První uživatelé hlásí zobrazení rychlostního limitu v aplikaci Google Mapy

Stáhnout Google Mapy

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Zdroje: androidpolice.com

Diskuze ke článku
mm
Tyto mapy nepoužívám,ale překvapuje mě, že ještě existuje navigace, která tuto funkci nemá.
Jaroslav Polák
Jaroslav Polák
Měl bys je zkusit, jakákoliv jiná navigace je prostě jak z minulého století. :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze