Dětský vozík s 99 telefony. Podívejte se, jak snadno lze „hacknout“ Google Mapy

Dětský vozík s 99 telefony. Podívejte se, jak snadno lze „hacknout“ Google Mapy
  • Oklamat Google Mapy je snadnější, než se na první pohled zdá
  • Simon Weckert brázdil ulicemi Berlína s 99 telefony a spuštěnou aplikací Google Mapy
  • Mapy vyhodnotily toto chování jako dopravní zácpu

Každý z nás má své koníčky. Někdo si rád zajde do divadla za kulturou, jiný si jde zaběhat do parku a někdo si pořídí 99 telefonů, spustí na nich aplikaci Google Mapy a vydá se do ulic „hackovat“ jednu z nejpopulárnějších navigací na světě. Simon Weckert se rozhodl tímto způsobem oklamat Google Mapy a pro celý projekt vytvořil hashtag #googlemapshacks. A jak tento způsob hackování přesně funguje?

Princip oklamání map od Googlu je jednoduchý. Poté, co Simon necelou stovku telefonů (které údajně pořídil z druhé ruky) zapne a spustí na nich aplikaci Google Mapy, je naloží do svého červeného vozíku a táhne je ulicemi Berlína. Výsledkem tahání vozíku po městě bylo „zčervenání“ tras v aplikaci, které značí, že je v daných úsecích zácpa a Google Mapy se odtud pokusí provoz odklonit. Mapy se jednoduše domnívají, že se zde nachází desítky uživatelů v automobilech, kteří cestují velmi pomalu. Na to, jak celý pokus provedl, se ostatně můžete podívat v přiloženém videu.

Stáhnout Google Mapy

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
Blue Sun
Tohle by měl Google nějak zatrhnout a při registraci zařízení vyžadovat několikanásobné ověření identity, například pomocí bankovní karty, skenu obličeje a dokladů nebo odběru DNA. Protože je jasné, že když si člověk zaregistruje tolik mobilů, tak s tím hodlá vyrábět nějaké píčoviny, třeba mít nějakou klikací farmu nebo s nimi na dálku odpalovat bomby.
Fuzo
To je debil :-D
Mentál s vozíčkem
😐🤡😐
P3P3
To není nic nového, běžně se tohle děje ve městech kolem zastávek MHD kde je větší počet lidí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze